Skocz do zawartości

Football Manager 2014 beta - pierwsze wrażenia


Tony Walker

Rekomendowane odpowiedzi

W Jagiellonii mam Jariego Litmanena, a mogłem jeszcze ściągnąć Emile Mpenzę i Andrija Worobieja. Wśród zainteresowanych są tacy zawodnicy jak Wawrzyniak, Jodłowiec...

 

Co do błędów. Jak bierzesz wybór sztabu i dajesz żeby wyszukał po cechach, to pokazuje bardzo mało trenerów. Jak dodasz rolę (np. trener), to zamiast być ich mniej, jest ich... więcej! Tak jakby bez filtra pozycji szukał tylko tych, którzy zgodzą się na jakąkolwiek proponowaną.

 

Poza tym w taktyce sporo zmian. Nie ma już team instructions i player instructions. Wszystko jest na zasadzie shoutów. Rzeczy typu "shorter passing, press more, tight marking" są w odpowiednich podgrupach shoutów. Owszem - można dać domyślny start z pewnym ich zestawem, ale ja wolałem poprzedni interface.

 

Szybkość ME jest tragiczna. FM 13 nigdy się u mnie nie zacinał, a tu przy grafice jak z Amigi ludziki mi chodzą po klatkach, a w opcjach moja karta graficzna ma szare gwiazdki! W FM 13 miała dwie złote.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam co napisał Vami. Klatkuje to wszystko co nie miarą jak ogólnie mogłem grać bardzo fajnie w 13stke. Masakra jakas. Widziałem dziś u znajomego który ma pctowego potwora, że nieco lepiej wygląda animacja samych piłkarzy, którzy nie biegają aż tak bardzo po lodzie jak dawniej (choć to ciągle jest widoczne). Na ogromny minus wchodzi fakt, że siatka w bramce zachowuje się baaardzo nierealistycznie. Mnie to akurat denerwowalo, choć to pierdolka. Zawodnicy którzy są zainteresowani są za dobrzy definitywnie na potencjał mojej drużyny co zresztą Vami tez powiedzial.

 

Dział taktyk wygląda ok, choć pozmeniano sporo. Obsługa jest bardzo prosta I logiczna. Co do reszty to będę się odzywal.

Odnośnik do komentarza

Ma przyszły transfer zrobiony.

 

"Nowy" tryb taktyczny mi się nawet podoba, ciekawe rozwiązanie, choć powinno zostać także klasyczne czyli suwaki, a nie polecenia.

Podczas meczu strasznie muli i tnie, ale ustawienie grafiki na niską pomogło, choć to jednak nie rozwiązanie.

 

Jak dla mnie in plus, mimo, że to beta dopiero.

Odnośnik do komentarza

Wszystko pięknie i ładnie, ale rozpoczynam nową grę w lidze polskiej, sprawdzam jak się ma nasza kochana reprezentacja i co za niespodzianka mnie spotyka w grupie. San Marino na przed ostatniej pozycji przed Czarnogórą!!! Bilans: 0Z 3R 3P bramki 1:6 3pkt.

 

Pozatym nie wiem po co wysyłać wiadomości do researcherów skoro uwagi zarówno do patchy jak do gry nie są uwzględniane :(

Lech od 2 lat ma "nowego" prezesa, co nie jest w ogóle uwzględniane w aktualizacjach FM13 ani w obecnym FM 14.

Nie jest to jakaś tragedia i można sobie samemu to zmienić, ale można by to uwzględnić po kilku monitach....

Odnośnik do komentarza

Baza danych w lidze polskiej jest mocno zaniedbana. Ustawienie przyszłego transferu Lewego do Bayernu to IMO niemiecka porażka bo to domysly. wkurzal mnie fakt, że nie można grać w trybie ekranowym, ale podobno wyszedł już na to patch. Jest kilka dziwnych zukow w bazie typu Cabaye i Michu kosztują po 30 baniek. Ogolnie nie znalazłem wielkich bugow (choć gra scrashowala mi 3 razy), a sam FM po zmianach wygląda chyba najlepiej z wszystkich.

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to seria idzie w złą stronę niestety. co raz bardziej mi przypomina ulepszonego FIFA Managera.

skupianie się na pierdołach (sprzedaż pamiątek będzie się nakręcać w klubach z wysoką reputacją przebywających na tournee) a nie rzeczach, które były kiedyś ważniejsze a teraz są traktowane trochę po macoszemu. mówię tu generalnie o taktyce.

to powinno być rozbudowane. powiedzmy standardowy wygląd (tak jak w FM12) puls podział na ustawienie taxy w grze obronnej i ofensywnej. na to czekałem i się zawiodłem. i raczej się już nie doczekam.

na chwilę obecną odpuszczam sobie myślenie o zakupie 14ki.

Odnośnik do komentarza

no właśnie gram i jestem w szoku. fajnie wyglada ME wcale nie jakis ciezki, mi nie skacze mam laptopa sprzed 4 lat... dobrze to wyglada w tym roku'

 

Jaki masz sprzęt i jakis system?

jak dla mnie to seria idzie w złą stronę niestety. co raz bardziej mi przypomina ulepszonego FIFA Managera.

skupianie się na pierdołach (sprzedaż pamiątek będzie się nakręcać w klubach z wysoką reputacją przebywających na tournee) a nie rzeczach, które były kiedyś ważniejsze a teraz są traktowane trochę po macoszemu. mówię tu generalnie o taktyce.

to powinno być rozbudowane. powiedzmy standardowy wygląd (tak jak w FM12) puls podział na ustawienie taxy w grze obronnej i ofensywnej. na to czekałem i się zawiodłem. i raczej się już nie doczekam.

na chwilę obecną odpuszczam sobie myślenie o zakupie 14ki.

 

Niestety masz rację. SI zbyt mocno koncentruje się na pierdółkach i pikuje w stronę Fifa Managera. Od FM 2008 wszystko staje się coraz bardziej "cukierkowe" i sam widzę tendencje mydlenia oczu graczom, aniżeli ulepszania bardzo dobrego produktu. Taktyka została bardzo rozbudowana i jest oczywiście ciężko i to przede wszystkim, że SI całkowicie to pozmieniało.

 

Co do ME to powiem, że gra bramkarzy to całkowita porażka. Wymiana podań między stoperem i bramkarzem po której środkowy obrońca wbiega sobie do bramki, lub bramkarz pokroju Kuciak czy Boruc stojący i patrzący na w miarę słaby strzał z daleka to niestety minus. Dodam też tendencję z 4-5 słupków i poprzeczek na mecz i często hokejowe wyniki. Schade, schade....

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie tylko u mnie są problemy z ME. W poprzednim FM-ie wszystko działało płynnie, a teraz klatkuje i przycina(szczególnie przy strzałach). Dziwne to zwłaszcza, że w ustawieniach mam 5 szarych gwiazdek(czytałem, że to maksimum) - w tej opcji nie ma złotych gwiazdek.

najnowsze sterowniki do GPU posiadasz ?

 

skad ta pewnosc co do szarego koloru ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...