Skocz do zawartości

GTA V - wrażenia z gry, porady,


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Jakie są wasze wrażenia z gry po kilku dniach od premiery? Pierwszy raz od bardzo dawna kupiłem wersję gry na xboxa która jest spolonizowana i nie ukrywam, że ten fakt do mnie przemówił najmocniej, kiedy stałem przed dylematem "wydać 209zł na grę czy nie" :) Świat w GTA V powala na kolana. Gdzie bym nie rzucił okiem, widzę element do którego mogę dotrzeć. Jadę samochodem radośnie mijając auta pędzące z przeciwka, zauważam jak jakiś oprych wyrywa kobiecie torebkę, mogę go dogonić i zlać :D Mogę porwać konwój z pieniędzmi na który natknąłem się przypadkowo. Mogę spróbować sił w tenisa. Brakuje mi tylko siłowni, która była fajnym uzupełnieniem w gta IV o ile dobrze pamiętam. Gra ma bardzo rozbudowany świat, który autentycznie tętni swoim własnym życiem.

 

Gra moim zdaniem zasługuje na osobny topik.

 

Ciekawe jak ja się przekonam do kwestii fabularnych :D

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Udało się komuś napaść na konwój (jako zdarzenie losowe) i zgarnąć kasę? Nakurwiam w tył auta do bólu, w końcu auto się zatrzymuje i panowie zaczynają do mnie siec jak do kaczki, zjawia się mijicyja i ... nawet nie mam szans dotrzeć do tyłu wozu co by zabrać dukaty. Inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

No mnie wciągnęło jak dobre bagno w Wiedźminie. Swoją drogą musze też go odświezyć ale to dopiero po zmianie kompa. Kurna no i kolejny plus konsoli. Kupuje grę i mam wyjebane na wymagania sprzętowe, moge się delektować grafiką bez uderzania w biurko głową, że gra mi klatkuje (btw woda w gta miażdży :D )

 

da się jakoś ustawić zegarek na widoku? Głupio tak ciut biegać po mieście i nie wiedzieć która godzina albo nie znając stanu swojego konta.

Odnośnik do komentarza

Udało się komuś napaść na konwój (jako zdarzenie losowe) i zgarnąć kasę? Nakurwiam w tył auta do bólu, w końcu auto się zatrzymuje i panowie zaczynają do mnie siec jak do kaczki, zjawia się mijicyja i ... nawet nie mam szans dotrzeć do tyłu wozu co by zabrać dukaty. Inne rozwiązanie?

 

w losowym jeszcze nawet nie próbowałem tego zrobić, ale spróbuj wysadzić drzwi bombą samoprzylepną. O ile są już u Ciebie dostępne ;p

 

Odnośnik do komentarza

Też kiedyś byłem tego zdania odnośnie strzelanek na konsole, potem pograłem trochę w Bad Company 2 na PS3 i nawet nie zauważyłem kiedy celowanie na padzie stało się łatwe. Dlatego i w GTA IV i w GTA V nie mam problemów. Dodatkowo w GTA V jest naprawdę silny auto-aim, więc nawet dla nowicjusza nie powinno być problemów z celowaniem.

Odnośnik do komentarza

Też kiedyś byłem tego zdania odnośnie strzelanek na konsole, potem pograłem trochę w Bad Company 2 na PS3 i nawet nie zauważyłem kiedy celowanie na padzie stało się łatwe. Dlatego i w GTA IV i w GTA V nie mam problemów. Dodatkowo w GTA V jest naprawdę silny auto-aim, więc nawet dla nowicjusza nie powinno być problemów z celowaniem.

No właśnie to jest herezja, dla mnie to zabiera całą frajdę z strzelania. Wiadomo, gra jest na tyle rozbudowana, że i tak na pewno daje bardzo dużo funu, ale już nie to samo co wystrzelanie całego oddziału jednym magazynkiem ładując headshot za headshotem(gdzie wiesz, że trafiasz bo jesteś dobry, a nie bo komputer celuje za Ciebie) :) Czy frajda z trafienie HSa w biegu.

Odnośnik do komentarza

Pograłem 30 min u kumpla na razie i zauważyłem że:

 

1)sterowanie jest bardziej przyjemne, postaci lepiej reagują na to co robi się na padzie

2)poruszają się naturalniej, bieg Bellica wygladał jak z IO Paralityków

3)jest jaśniej, Liberty City jest jakieś takie zamulone w porównaniu z Los Santos :)

 

W pon dostanę to w ręce to będzie więcej :P

Odnośnik do komentarza

Czy ta gra żyje własnym życiem czy mi się wydaje? Zapisałem grę w domu Franklina. Odpalam po kilkugodzinnej przerwie, a Franklin zamiast być w domu wychodzi z jakiejś knajpy.

Kolejna rzecz. W porównaniu do GTA IV misje wydają się zdecydowanie ciekawsze.

Na minus. Jakoś mało ludzi i samochodów jest na ulicach. Miasto ciut momentami martwe się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Hmmm. Może to kwestia losowa. Chociaż co innego kiedy się gra. Wtedy inne postacie faktycznie się kręcą po mieści. Np. dzisiaj przełączam na Trevora, a ten na plaży przywiązał jakiegoś typa do słupa pod molem, innym razem policja go goniła itd.

 

Ludzi faktycznie mało, ale ruch samochodów, jak na standardy GTA jest bardzo duży. Na światłach potrafi stać po kilkanaście aut co się prędzej nie zdarzało, a na autostradach trzeba jechać niezłym slalomem.

Odnośnik do komentarza

A ja przeszedłem już prolog i czas się zabrać do gry po powrocie do domu. Strzelanie rzeczywiście przyjemniejsze niź w IV. System jazdy też. A co sądzicie o gubieniu policji? No i nareszcie misje nie są na zasadzie "pojedź, zabij, wróć", tak jak miało to miejsce w IV. Mam nadzieję, że takich misji jak z gonieniem instruktora od tenisa będzie wiele. Nareszcie także jest co robić, bo IV wszystko to wykonywanie tych samych czynności. Kiedyś IV miałem za super grę, po kilku latach ten tytuł wydaje się średni.

Odnośnik do komentarza

Z gubieniem policji to zależy kim mamy zgubić i czym jedziemy. Jeśli jest to ktoś inny niż Franklin to jest to oczywiście trudniejsze, ale da się zrobić jeśli samochód jest znośny. Problemy zaczynają się gdy dostajemy jakiś wolny i ciężki samochód i nie możemy skorzystać z umiejętności zwolnienia czasu w trakcie jazdy, bo wtedy trudno wejść nagle w zakręt i zgubić policję.

 

Tak na marginesie ilość i mimo wszystko różnorodność (chociaż kilka już mi się powtórzyło) losowych misji sprawia, że nawet jeśli mam do przejechania kilka kilometrów to wsiadam w samochód i jadę przez całą mapę zamiast brać taksówkę jak w IV. Inna sprawa, że chyba działa zasada "jedno losowe wydarzenie w trakcie jednej jazdy", bo nigdy nie zdarzyło mi się, żeby po wykonaniu jednego takiego zadania pojawiło się drugie nawet jeśli musiałem jechać na drugi koniec mapy.

 

Edyta: Ledwo zdążyłem napisać, że jeszcze nie miałem dwóch losowych misji jedna po drugiej i po chwili już mam :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...