Skocz do zawartości

Nowa nadzieja polskiej piłki


Super_Cwikla

Rekomendowane odpowiedzi

@lew77, musiał być w niezłym stanie jak robił Ujka :D A zagdaką jest, jak przez rok był bezrobotny, hmm?

 

 

 

Na mecze z Estonią, Belgią i Anglią powołałem tych samych piłkarzy.

 

Mecz towarzyski Polska 2:0 Estonia

 

Szczęsny-Piszczek Glik Fojut Stulin-Krychowiak Wilk-Błaszczykowski Klich Mierzejewski-Ujek

 

Widzów:20 545

 

Stadion:Stadion Miejski przy Bułgarskiej, Poznań

 

Sparing ustalany w ostatniej chwili, i nie dało załatwić się lepszego rywala. Ale dałem zagrać głównie zmiennikom i będziemy mogli zobaczyć, ile są warci. Od początku rzuciliśmy się na Estończyków, ale w pierwszej połowie raziliśmy niesktutecznością. Najpierw w 12 minucie Mierzejewski w sytuacja sam na sam zabił kogoś na trybunach. Później w 26 minucie Ujek wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, odegrał piłkę do Błaszczykowskiego, ten od razu dośrodkował, przewrotką uderzył Ujek, ale nie trafił w bramkę.

 

W 49 minucie Krychowiak zagrał prostopadłą piłkę do Ujka, ten przelobował bramkarza, ale jeden z obrońców zdążył się wrócić i wybić piłkę z lini bramkowej.

W 62 minucie z rzutu wolnego uderzył Krychowiak, piłka odbiła się od muru, spadła pod nogi Mierzejewskiego, ten uderzył po krótkim słupku i 1:0!

:gool: W 64 minucie Błaszczykowski minął dwóch rywali, zagrał do Lewandowskiego, który uderzył piętką, ale obrońcy zablokowali ten strzał. W 67 minucie Krychowiak ustawił piłkę na 20 metrze, ładnie przymierzył i... :gool: 2:0! Kilka minut później na boisko wszedł Grosicki i od razu ożywił prawe skrzydło. Najpierw w 74 minucie minął 2 obrońców, zszedł do środka, uderzył i minimalnie przestrzelił. Później, w 86 minucie ograł 3 piłkarzy, dośrodkował na głowę Lewandowskiego, ale piłkę strącił obrońca.

 

:ball: 62' Mierzejewski

 

:ball: 67' Krychowiak

Odnośnik do komentarza

Ostatni sprawdzian przed meczem na Wembley rozegramy z Belgią na Stadionie Narodowym. Na trybunach ponad 40 tysięcy widzów, widać, że jest wiara w narodzie. Ale ci kibice nie zobaczą dziś największych gwiazd. Nie możemy ryzykować jakiejś mikrokontuzji przed tak ważnym spotkaniem.

 

 

Mecz towarzyski Polska 0:1 Belgia

 

Tytoń-Wawrzyniak Wojtkowiak Perquis Stulin-Borysiuk Matuszczyk-Grosicki Klich Boguski-Lewandowski

 

Widzów:40 664

 

Stadion:Stadion Narodowy, Warszawa

 

 

Cały czas nie byłem pewien kto z dwójki Lewandowski-Ujek wystąpi z Anglią, więc dziś zaryzykowałem i wystawiłem Lewego od pierwszych minut. I od początku przycisnęliśmy. W 7 minucie Grosicki uciekł obrońcy zszedł do środka, zagrał prostopadłą piłkę do Lewandowskiego, ale ten złapany na spalonym. 4 minuty późnniej Boguski zagrał przed pole do Klicha, który z pierwszej piłki zagrał do Grosickiego i... poprzeczka! Na prawdę było blisko. W 22 minucie szansę po kontrze miał Grosicki, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i zdążył wyjść do niej bramkarz. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, ale w I połowie żadna bramka nie padła.

 

W przerwie dokonałem 3 zmian:

  • Mierzejewski za Boguskiego
  • Salamon za Borysiuka
  • Ujek za Lewandowskiego

Od razu swoją okazję miał Ujek, ale zmarnował dobre podanie Mierzejewskiego. W 73 minucie Klich ustawił piłkę w narożniku, zagrał po ziemi przed pole karne, tam bez przyjęcia huknął Salamon, ale nie trafił w bramkę. W 85 minucie szybki atak Grosickiego, zagranie do Ujka, ten jednak traci piłkę, szybki kontratak Belgów i niestety, przegrywamy 0:1. Bramkę strzelił Matvin Ogunjimi.

 

:ball: 86' Marvin Ogunjimi 0:1

Odnośnik do komentarza

Przyszedł oczekiwany od meczu z Włochami mecz z Anglią. Już w pierwszej kolejce gramy z najlepszą drużyną w grupia, w której grają też:

  • Irlandia Północna
  • Albania
  • Litwa
  • Andora

Eliminacje MŚ [1/10] Anglia [-] 0:1 [-] Polska

 

Boruc-Piszczek Perquis Glik Kolodziejczak-Krychowiak-Borysiuk-Błaszczykowski Salamon Mierzejewski-Lewandowski

 

Widzów:89 408

 

Stadion:Wembley, Londyn

 

Chłopaki od początku zaczęli jakby nie mieli nic do stracenia. W 5 minucie Salamon zagrał piłkę "na dobieg" do Lewego, ten z piętki odegrał bez przyjęcie, Salamon An do Mierzejewskiego i...

:gool: Poszliśmy za ciosem. W 8 minucie Błaszczykowski dośrodkował, przerotką uderzył Lewandowski, ale refleksem popisał się Joe Hart. W 10 minucie do główki wyskoczy Gerrard i Kolodziejczak, Timothee lekko zahaczył go łokciem, ale sędzie odgwizdał to jako celowe zagranie i czerwona kartka! Swoją szansę wyczuli "Synowie Albionu", którzy rzucili się na nas. Downing wszedł w pole karne jak w masło, zagrał do Rooney'a, ten strzela, ale fantastycznie broni Boruc. Kilka minut później z rzutu wolnego uderzył pięknie Lampard, ale kolejna fantastyczna interwencja! Tak do końca wyglądała pierwsza połowa.

 

 

W 46 minucie lewym skrzydłem pobiegł Wawrzyniak, wszedł w pole karne, piłkę piętką uderzył Lewandowski, ale futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Harta. W 73 minucie Defoe wrzucił piłkę w pole karne z rzutu rożnego, głową strącił ją Rooney, ale z lini bramkowej wybił ją Boruc. Anglicy mieli jeszcze kika(naście) sytuacji, ale Boruc bronił jak w transie.

 

 

:ball: 5' Mierzejewski 1:0

 

10' czerwony kartonik dla Timothee Kolodziejczaka

 

 

:polska: :polska: :polska:

Odnośnik do komentarza

Po meczu z Anglią w kraju zapanowała euforia. Pierwszy raz od czasu Euro, kibice uwierzyli na prawdę w tą reprezentację. Ale trzeba dalej grać w eliminacjach, bo te 3 punkty nie dadzą nam awansu. Pierwszy mecz na własnym boisku zagramy z Litwą.

 

 

 

Elimincaje MŚ Polska [1] 2:0 [4] Litwa

 

Boruc-Piszczek Glik Fojut Stulin-Krychowiak Borysiuk-Błaszczykowski Salamon Obraniak-Ujek

 

Widzów:52 931

 

Stadion:Stadion Narodowy, Warszawa

 

 

Chyba najlepsza frekwencja na Narodowym za mojej kadencji. Kibice w bardzo dobrych nastrojach, dopingują nas jak dawno tego nie robili. Wypadało ograć Litwinów. Ale w pierwszej połowie na pewno ich nie rozpieściliśmy. Stworzyliśmy 2-3 sytuacje, ale nie były one szczególnie groźne. Przy schodzeniu na przerwę żegnały nas zasłużone gwizdy.

 

Kwadrans po przerwie Krychowiak zagrał fantastyczną piłkę do Błaszczykowskiego, który uderzył ze skraju pola karnego, bramkarz paruje strzał do piłki dpada Ujek i...

:gool: 1:0! W końcu uciszyliśmy gwizdy. W 71 minucie Krychowiak uderzył z rzutu wolnego, piłka odbije się od zawodnika w murze myląc bramkarza i... słupek! Kilka minut później Obraniak przeprowadził dobrą akcję lewą stroną, dośrodkował, nożycami uderza Salamon i... poprzeczka! Już chyba wyczerpaliśmy termin pecha. W 83 minucie na boisko wszedł Lewandowski i szybko zapisał się w protokole meczowym. 3 minuty później z rzutu rożnego piłkę wrzucił Salamon, głową uderzył Lewandowski i 2:0! :gool: W doliczonym czasie gry Salamon zagrał prostopadłą piłkę do Lewandowskiego, ominął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. 3:0! :gool:

 

 

:ball: 60' Ujek 1:0

 

:ball: 86' Lewandowski 2:0

 

:ball: 90' Lewandowski 3:0

Odnośnik do komentarza

@tomba, mam nadzieję że forma nie spadnie nagle

@bacao, 3:0

 

 

 

 

Odskoczyłem trochę i nie mogę opisać 3 ostatnich meczów z tego roku.

 

[Eliminacje MŚ 3/10] Irlandia Północa 2:2 Polska

 

[Mecz towarzyski] Polska 2:2 Australia

 

[Mecz towarzyski] Polska 5:1 Łotwa

 

 

W tych dwóch ostatnich spotkaniach zagraliśmy rezerwami, które spisały się bardzo dobrze i niektórzy mają szansę, aby dostać się do pierwszej reprezentacji na dłużej.

 

 

Na początku lutego zagraliśmy kolejny sparing, tym razem na wyjeździe z Kamerunem. Nie była to nasza najlepsza "11", ale kilku podstawowych piłkarzy zagrało.

 

 

Mecz towarzyski Kamerun 2:2 Polska

 

Szczęsny-Rzeźniczak Perquis Fojut Stulin-Borysiuk Matuszczyk-Grosicki Klich Mierzejewski-Kucharczyk

 

Widzów:36 371

 

Stadion:Stade Omnisports, miejsce nieokreślone

 

 

Pierwsza połowa była wyrównana i było w niej mało sytuacji. W 12 minucie Grosicki zszedł do środka, uderzył z przed pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka Kucharczyka była niecelna. To była jedyna groźna sytuacja jaką stworzyliśmy w pierwszej połowie. Jedyną bramkę w pierwszych 45 minutach zdobyli gospodarze. W 44 minucie z rzutu wolnego Szczęsnego pokonał Samuel Eto'o.

 

Po przerwie na boisko wpuściłem Lewandowskiego i Salamona, co ożywiło mecz. Najpierw w 57 minucie stuprocentową sytuację miał Salamon, a później w 65 w sytuacj sam na sam bramki nie zdobył Grosicki. W 77 minucie w końcu zdobyliśmy bramkę. Z rzutu wolnego z 35 metrów uderzył Lewandowski i

:gool:! Piękna bramka! W 83 minucie mogliśmy już prowadzić, ale piłkę z lini bramkowej wybił Geremi. Zrobił to tak niefortunnie, że wpadł na słupek przy pełnej szybkości i musiał zejść z boiska. W 90 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę na oślep kopnął Matuszczyk i :gool: 2:1! Już tego nie przegramy! W 3 minucie doliczonego czasu gry szybka kontra Kamerunu przyniosła wyrównanie. Eto'o wystawił piłkę przed pole karne, a do bramki trafił Mandjeck.

 

:ball: 44' Eto'o 1:0

 

:ball: 77' Lewandowski 1:1

 

:ball: 90' Matuszczyk 1:2

 

:ball: 90+3' Mandjeck 2:2

Odnośnik do komentarza

Prawie 2 miesiace po spotkaniu z Kamerunem podejmowaliśmy Andorę w ramach Eliminacji MŚ w RPA. Mecz, który trzeba wygrać, najlepiej wysoko i w dobrym stylu.

 

Eliminacje MŚ [4/10] Polska [1] 2:0 [5] Andora

 

Boruc-Piszczek Glik Fojut Kolodziejczak-Krychowiak Polański-Błaszczykowski Salamon Mierzejewski-Lewandowski

 

 

Widzów:16 043

 

Stadion:Stadion Zagłębia, Lublin

 

 

 

 

Pierwsza połowa to mecz bez historii. Biliśmy głową w mur. 15 strzałów, 13 celnych, żadnej bramki. Żegnały nas bardzo głośne gwizdy, nie dziwiłem się kibicom.

 

 

W przerwie za Lewandowskiego wszedł Ujek. W 54 minucie miał dobrą okazję, ale kolejną interwencję zaliczył bramkarz gości. W 61 minucie w polu karnym padł Ujek i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Polański i

:gool:! No w końcu! W 86 minucie po szybkim ataku, lewym skrzydłem pobiegł Obraniak, zagrał przed pole do Polańskiego i :gool:! 2:0!

 

:ball: 61' Polanski[kar.] 1:0

 

:ball: 86' Polanski 2:0

Odnośnik do komentarza

Żeby nadgonić nie będę jakoś specjalnie opisywał sparingu z Egiptem. Zagraliśmy rezerwowym składem, ale wygraliśmy pewnie 3:1 po dwóch golach Błaszczykowskiego i jednym Kucharczyka.

 

 

Po sezonie czekały nas 2 spotkania eliminacyjne. Najpierw na wyjeździe z Albanią 30 maja, a 3 czerwca na Stadionie Narodowym wielki mecz z Anglią. Wszyscy czekali na ten mecz ze zniecierpliwieniem, równiez Anglicy, którzy chcieli się odegrać po porażce na Wembley.

 

 

 

Eliminacje MŚ [5/10] Albania [5] 0:3 [1] Polska

 

 

 

Boruc-Wawrzyniak Glik Perquis Stulin-Wilk Krychowiak-Grosicki Salamon Obraniak-Lewandowski

 

 

Widzów:19 345

 

Stadion:Qemal Stafa, Tirana

 

 

 

 

 

 

W tym spotkaniu też nie wystawiłem podstawowych piłkarzy, bo bałem się jakiegoś urazu przed meczem z Anglią. Mecz był toczony pod nasze dyktando, ale na pierwszą bramkę musieliśmy sobie poczekać. Najpierw w 16 minucie po dośrodkowaniu Grosickiego mocno przewrotką uderzył Lewandowski, ale piłka tylko musnęła poprzeczkę. W 28 minucie po rzucie rożnym szczupakiem uderzył Obraniak, ale piłka trafiła w jednego z obrońców. W 39 minucie piłkę z narożnika dorzucił Salamon, a głową do bramki skierował ją Damien Perquis

:gool:

 

 

W 52 minucie szansę sam na sam miał Salamon, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i zdążył do niej wyjść bramkarz. 5 minut później z rzutu wolnego z około 30 metrów piekielnie mocno uderzył Obraniak, a bramkarz mógł tylko patrzeć jak piłka wpada pod poprzeczkę

:gool:. W 60 minucie Grosicki wszedł w pole karne, uderzył lewą nogą, piłka odbiła się od poprzeczki, później od obrońcy, ale na lini bramkowej złapał ją bramkarz. 10 minut później piłkę przed polem karnym przejął Lewandowski, minął dwóch rywali i uderzył pod poprzeczkę ustalając wynik na 3:0 :gool:

 

 

:ball: 39' Perquis 0:1

 

:ball: 57' Obraniak 0:2

 

:ball: 70' Lewandowski 0:2

Odnośnik do komentarza

@Sam1s, dzięki

 

 

Meczu z Anglią bałem się bardziej teraz niż na Wembley. Byłem pewien, że zagrają na 150%, żeby pokazać że to co stało się w Anglii to był wypadek przy pracy. Była to 6 kolejka, ale można było powiedzieć, że zwycięzca tego meczu awansuje bezpośrednio, a druga drużyna będzie grała w barażach. Byliśmy na pierwszym miejscu, za nami Anglia o jeden punkt mniej. Ustawiliśmy się bardzo defensywnie, bez żadnego napastnika. Jako "10" zagrał Lewandowski, chociaż długo zastanawiałem się, czy nie wystawić szybkiego Grosickiego do kontrataków. Zdecydowało doświadczenie Roberta.

 

 

 

Eliminacje MŚ [6/10] Polska [1] 2:0 [2] Anglia

 

Boruc-Piszczek Glik Perquis Kolodziejczak-Krychowiak-Błaszczykowski Borysiuk Salamon Obraniak-Lewandowski

 

Widzów:54 671

 

Stadion:Stadion Narodowy, Warszawa

 

 

 

 

 

Mecz zaczął się dla nas najlepiej, jak to tylko możliwe. W 8 minucie Dawson brutalnie sfaulował Błaszczykowskiego i czerwona kartka! Tym razem to my gramy w przewadze! Już w 12 minucie po szybkiej kontrze fantastyczną okazję miał Obraniak, ale Hart uratował Anglików. W 22 minucie z rzutu wolnego uderza Krychowiak i... poprzeczka! Dobija Obraniak i... słupek! Obrońcy wybijają piłkę. W 34 minucie Salamon zagrywa do Krychowiaka, ten przekłada sobie piłkę na prawą nogę strzela i

:gool: Piękne uderzenie tuż pod poprzeczkę! Takich bramek nie strzela się często! 8 minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Wayne Rooney, ale koncentracje zachował Boruc i pewnie wybił piłkę z pod nóg Anglika.

 

 

W 63 minucie Błaszczykowski zagrał na drugą stronę, Obraniak uderzył z woleja i... piłka tylko musnęła poprzeczkę! 7 minut później Salamon Krychowiak zagrał fantastyczną piłkę do Lewandowskiego, Terry zrobił czysty wślizg, ale Lewandowski upadł tak niefortunnie, że musiał zejść z boiska. Za niego na boisko wszedł zawodnik Manchesteru United, Mariusz Ujek. Od razu mógł zdobyć bramkę, ale Hart po raz kolejny fantastycznie obronił jego strzał z dystansu. Gdy zegar wskazywał już 78 minutę z rzutu rożnego dośrodkował Polański, piłkę głową udrzył Ujek i

:gool: 2:0! Już tego nie oddamy! Wygramy to! Anglicy stworzyli sobie jedną dobrą sytuacje, ale Boruc pokazał klasę. Do końca meczu szanowaliśmy piłkę i nie daliśmy wyrwać sobie tych 3 punktów. Ostatni gwizdek sędziego i szał radości na trybnach! Po meczu kibice pięknie odśpiewali a capella wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", a później długie okrzyki "We are the champions". Ten wieczór będzie dla nich niezapomniany, dla piłkarzy i dla mnie również.

 

 

:ball: 34' Krychowiak 1:0

 

:ball: 78' Ujek 2:0

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu graliśmy z Litwą. Najważniejszą informacją jest, że Lewandowski wrócił do zdrowia i do formy po kontuzji w meczu z Anglią na koniec poprzedniego sezonu.

 

 

 

 

 

Eliminacje MŚ [7/10] Litwa [4] 0:2 [1] Polska

 

 

Boruc-Piszczek Glik Perquis Kolodziejczak-Borysiuk Krychowiak-Błaszczykowski Salamon Mierzejewski-Lewandowski

 

 

Widzów:14 537

 

Stadion:Żalgiris, Wilno

 

 

 

 

Od początku chcieliśmy pokazać, że mecz z Anglią to nie był przypadek i na prawdę jesteśmy najlepsi w tej grupie. Już w 9 minucie mieliśmy na to pierwszy dowód. Z rzutu rożnego wrzucił Mierzejewski, z przy krótkim słupku Lewandowski głową skierował piłkę do bramki

:gool:. 5 minut później mogło być 2:0, ale Lewandowski zmarnował sytuację 1on1.

 

 

Od początku drugiej połowy dalej atakowaliśmy i znowu szybko zdobyliśmy bramkę. 49 minuta, zamieszanie w polu karnym, jeden z obrońców chce wybić piłkę na rzut rożny, ale robi to tak niedokładnie, że piłka wpada do bramki obok zaskoczonego bramkarza! 2:0!

:gool: Do końca meczu kontrolowaliśmy przebieg gry, nie forsowaliśmy tempa, ten wynik nas w pełni satysfakcjonował.

 

 

 

:ball:
9' Lewandowski 0:1

 

:ball:
49' Jankauskas[sam.] 0:2
Odnośnik do komentarza

 

 

Eliminacje MŚ [8/10] Polska [1] 4:2 [3] Irlandia Północna

 

Boruc-Piszczek Glik Fojut Stulin-Wilk Borysiuk-Grosicki Salamon Obraniak-Ujek

 

 

Widzów:53 130

 

Stadion:Stadion Narodowy, Warszawa

 

 

 

 

 

 

Nie zagraliśmy żelazną "11", ale byłem pewien że wygramy. Trzeba było zmazać plamę po meczu w Belfaście. Już w 10 minucie padła pierwsza bramka. Grosik dośrodkował w pole karne, a przewrotką bramkę zdobył Mariusz Ujek.

:gool: 3 minuty później Grosicki zszedł do środka, wystawił Salamonowi, strzał i... poprzeczka! W 30 minucie Piszczek zagrał do Grosickiego, który z bardzo ostrego kąta przelobował bramkarza gości. 2:0! :gool:

 

W drugiej połowie Irlandczycy rzucili się do odrabiania strat, ale już nasza pierwsza kontra przyniosła nam bramkę. Salamon zagrał w pole karne, dopadł do niej Grosicki i 3:0!

:gool: 4 minuty później bramkę dla Irlandczyków zdobył z rzutu wolnego McCartney. Spróbowaliśmy strzelić czwartą bramkę, żeby pewnie wygrać, ale goście wyprowadzali groźne kontry. Jak ta z 72 minuty, kiedy bramkę strzałem z dystansu zdobył Davis i zrobiło się nerwowo. W 80 minucie wpuściłem na boisko Jelenia, bo może uda mu się coś strzelić. Już 4 minuty później się odwdzięczył. Stulin dośrodkował na długi słupek, a bramkę głową zdobył właśnie Jeleń. 4:2, to już po meczu! :gool:

 

 

:ball: 10' Ujek 1:0

 

:ball: 30' Grosicki 2:0

 

:ball: 53' Grosicki 3:0

 

:ball: 57' McCartney 3:1

 

:ball: 72' Davis 3:2

 

:ball: 84' Jeleń 4:2

Odnośnik do komentarza

W 9 kolejce wystarczyło nam zwycięstwo z Albanią u siebie. W tym meczu musimy zdobyć te 3 punkty, a wtedy będziemy mogli w ostatnim meczu sprawdzić kilku zmienników.

 

 

Eliminacje MŚ [9/10] Polska [1] 5:0 [6] Albania

 

Boruc-Rzeźniczak Perquis Fojut Kolodziejczak-Krychowiak Borysiuk-Grosicki Salamon Mierzejewski-Lewandowski

 

 

Widzów:52 941

 

Stadion:Stadion Narodowy, Warszawa

 

 

 

 

Jak można było się spodziewać zaatakowaliśmy od pierwszego gwizdka sędziego. Już w 10 minucie mieliśmy stuproocentową okazję. Salamon na skrzydło do Grosickiego, zagranie po ziemi w pole karne, piętką uderza Lewandowski i słupek! W 27 minucie Grosicki zagrał na 20 metr przed bramką, Salamon uderzył bez przyjęcia, piłka odchodzi od bramki, ale... jednak wpada! Tuż obok słupka!

:gool: 1:0! W doliczonym czasie gry na 17 metrze piłkę ustawil Krychowiak, uderzył nad murem i... :gool: 2:0! Już możemy to powiedzieć głośno, jedziemy do RPA!

 

W 48 minucie Salamon zagrywa do Lewandowskiego, ten gubi obrońcę i strzela obok bezradnego bramkarza.

:gool: 3:0! W 52 minucie z rzutu rożnego wrzucił Mierzejewski, głową uderzył Fojut, ale z lini piłkę wybijają obrońcy! 10 minut później z 30 metrów uderza Krychowiak, piłka odbija się od poprzeczki i... :gool:! Ale bramka! W 92 minucie Albańczyków dobił strzałem głową Jeleń, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. :gool: 5:0!

 

:ball: 27' Salamon 1:0

 

:ball: 45' Krychowiak 2:0

 

:ball: 48' Lewandowski 3:0

 

:ball: 62' Krychowiak 4:0

 

:ball: 90' Jeleń 5:0

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz w eliminacjach graliśmy z Andorą na wyjeździe. Byliśmy pewni awansu, więc dałem zagrać rezerwowym, muszę wiedzieć kto z nich najbardziej przyda się na mundialu.

 

 

 

 

 

Eliminacje MŚ [10/10] Andora [6] 1:3 [1] Polska

 

 

Sandomierski-Rzeźniczak Fojut Glik Stulin-Wilk Krychowiak-Grosicki Wolski Mila-Kucharczyk

 

 

Widzów:1223

 

Stadion:Estadio Comunual d'Axovill, Andorra la Vella

 

 

 

 

Od początku atakowaliśmy i szybko strzeliliśmy bramkę. W 7 minucie Wilk z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne, głową uderzył Krychowiak i

:gool: Chcieliśmy szybko strzelić drugą bramkę, ale udało nam się to dopiero w 21 minucie. Wolski zagrał na 18 metr do Wilka, który uderzył bardzo mocno pod poprzeczkę i :gool: Już 2:0! W 27 minucie mogło być 3:0, Grosicki zagrał po ziemi do Kucharczyka, ale ten w sytuacji sam na sam trafił w słupek. 4 minuty później bramkę kontaktową zdobyli gospodarze. Z rzutu rożnego wrzucił Prieto, a bramkę głową zdobył Castro. Do końca połowy ostrzeliwaliśmy bramkę Andorczyków, ale przed przerwą już nic nie wpadło.

 

 

W 48 minucie mogliśmy strzelić kolejną bramkę, ale po strzale z rzutu wolnego Krychowiaka piłka trafiła tylko w słupek i wyszła za linię końcową. Ale co się odwlecze to nie uciecze. 13 minut później Wilk dośrodkował z rzutu wolnego, a bramkę głową zdobył Mila.

:gool: Cezary Wilk-man of the match, piękna bramka i 2 asysty! W 72 minucie lewym skrzydłem zapuścił się Mila, zagrał do Grosickiego, który uderzył z woleja, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wybili ją obrońy. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, ale nie udało się już nic strzelić.

 

 

:ball: 7' Krychowiak 0:1

 

:ball: 21' Wilk 0:2

 

:ball: 31' Castro 1:2

 

:ball: 61' Mila 1:3

Odnośnik do komentarza

W 2009 roku zostały nam jeszcze 2 mecze-na wyjeździe z Australią i u siebie z Dominikaną. Powołałem zawodników tylko z T-Mobile Ekstraklasy, z kilkoma wyjątkami. Chciałem dać zagrać wszystkim zawodnikom, po prostu chcę sprawdzić poziom naszej ligi i naszej młodzieży.

 

 

 

 

Mecz towarzyski Australia 3:2 Polska

 

Sandomierski-Rzeźniczak Fojut Cionek Król-Łukasik Murawski-Kupisz Mila Boguski-Świerczok

 

Widzów:19 960

 

Stadion:Coff Internationial Sports

 

 

 

 

Mecz zaczął się dość nudno, ale po pierwszych minutach do głosu doszli gospodarze. I w 21 minucie wyszli na prowadzenie. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Oar. 4 minuty później było już 2:0. Z dystansu piękną bramkę zdobył Holman. W 38 minucie Kupisz zagrał prostopadłą piłkę do Świerczoka, minął bramkarza, strzela i... słupek! 5 minut później z dystansu uderza Mila, ale fantastycznie broni golkiper Australijczyków.

 

W przerwie przeprowadziłem 3 zmiany

  • Kucharczyk za Świerczoka
  • Borysiuk za Murawskiego
  • Wolski za Milę

Już w 47 minucie fantastyczną okazję do strzelenia bramki miał Kucharczyk, ale w ostatniej chwili piłkę z pod nóg wybił mu obrońca. Kilka minut później straciliśmy 3 bramkę. W sytuacji sam na sam bramkę strzelił Scott McDonald. Wtedy wpuściłem na boisko Małeckiego za Kupisza. 10 minut później Małecki uciekł obrońcom, zagrał w pole do Kucharczyka, który strzelił piękną bramkę strzałem piętką.

:gool: 9 minut przed końcem z rzutu rożnego wrzucił Rybus, a bramkę głową zdobył Fojut :gool:. Do końca atakowaliśmy, ale nie udało nam się strzelić 3 bramki. Przegrywamy pierwszy mecz od Euro'08.

 

 

:ball: 21' Oar 1:0

 

:ball: 25' Holman 2:0

 

:ball: 55' McDonald 3:0

 

:ball: 65' Kucharczyk 3:1

 

:ball: 81' Fojut 3:2

Odnośnik do komentarza

Z Dominikaną zagraliśmy totalnymi rezerwami, można będzie sprawdzić kogoś, może ktoś z nich trafi do pierwszej reprezentacji na stałe?

 

 

Nie mogę już włączyć tego spotkania, więc podam tylko wynik. 4:1, po przygniatającej przewadze, nieźle w bramce spisywał się Szumski, bo pamiętam że wybronił "11".

 

 

 

 

Na początku 2010 roku zagraliśmy w Ostrowcu Świętokrzyskim z Azerbejdżanem. Tu też nie będzie żelaznej "11" od początku.

 

 

 

 

Mecz towarzyski Polska 4:0 Azerbejdżan

 

Szczęsny-Piszczek Fojut Wojtkowiak Kolodziejczak-Wilk Łukasik-Grosicki Salamon Mierzejewski-Stępiński

 

 

Widzów:7400

 

Stadion:przy ul. Świętokrzyskiej, Ostrowiec Świętokrzyski

 

 

 

 

 

Bardzo szybko objeliśmy prowadzenie. Już w 46 sekundzie po szybkim ataku Stępiński zagrał do Salamona, ten uderza pod poprzeczkę i

:gool:, piękne uderzenie. W 20 minucie Grosicki zapuścił się prawą stroną, zagrał do Stępińskiego, uderzenie głową i piłka tuż obok słupka! 10 minut później Salamon dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, głową uderzył Wojtkowiak, ale piłka poleciała w trybuny. W 45 minucie Salamon minął dwóch rywali, uderzył przy słupku i :gool: 2:0!

 

 

12 minut po przerwie przed polem karnym faulowany był Salamon. Piłkę na 20 metrze ustawił sobie Grosicki, spokojnie przymierzył i

:gool:! 4 minuty później na boisko wszedł Ebi Smolarek zastępując Stępińskiego. W 72 minucie z lewego skrzydła dośrodkowuje Mierzejewski, przerotką uderza Smolarek i :gool: 4:0! 7 minut później jeszcze jedną okazję miał Smolarek, ale jago strzał zza pola karnego był mało precyzyjny.

 

 

 

:ball: 1' Salamon 1:0

 

:ball: 45' Salamon 2:0

 

:ball: 57' Grosicki 3:0

 

:ball: 72' Smolarek 4:0

Odnośnik do komentarza

Pod koniec lutego odbyło się losowanie grup na MŚ. Pojawiłem się osobiście w Joahnesburgu, mam nadzieję że nie trafimy do tak ciężkiej grupy jak na Euro 2008.

 

 

-Witamy wszystkich zgromadzonych, czeka nas bardzo ciekawe losowanie. Mamy nadzieję, że pierwsze mistrzostwa świata na czarnym lądzie będą wyjątkowe, na wysokim poziomie sportowym i nie będziemy świadkami nieprzyjemnych scen z udziałem kibiców. A teraz przejdźmy już do losowania. Wtedy na scenę wyszli Zidane, Pele, Roger Mila i... Zbigniew Boniek. Każdy stanął przy jednym koszyku, my trafiliśmy do drugiego i "losował nas" będzie popularny Zizou.

 

-Grupa A, 4 koszyk to druzyna... Mali. W grupie B zobaczymy... Peru. W grupie C zagra... Australia. Grupa D... Arabia Saudyjska. Grupa E, tutaj zobaczymy... Nigerię. W grupie F zagra... Irak. Grupa G to grupa... Kostaryki. W ostatniej grupie zobaczymy...Koreę Południową.

 

Losowanie zespołów z 3 koszyka... przespałem! Początek losowania 2 koszyka też. Obudziłem się dopiero przy Grupie E a tutaj zagra... Polska! Z 3 koszyka wylosowaliśmy Japonię.

 

-Zbigniew Boniek podszedł do "szklanej kuli" i zaczął losować zespoły. W grupie A zagra...Hiszpania. W grupie B...Anglia. W grupie C zagra... Francja. W grupie D zobaczymy popisy piłkarzy z... Portugalii. Przyszedł czas na grupę E, Boniek przyżegnał się i losuje. Wyjmuje jedną z ostatnich kulek, otwiera i czyta: "Netherlands".A więc gramy w jednej grupie z Japonią, Nigerią, Holandią.

 

 

Najciekawsza grupa to na pewno grupa C, zagrają tam:Meksyk, Francja, Argentyna i Australia.

 

Nie mamy tak trudnej grupy, jak na Euro, ale na pewno musimy zagrać na 100% w każdym meczu, żeby wywalczyć awans.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim sparingu przed mundialem zagraliśmy z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

 

 

 

Mecz towarzyski Polska 3:3 WKS (Ujek 10', Krychowiak 11', Lewandowski 73'-Kalou 4', Doumbia26', Traore 46')

 

Boruc-Piszczek Glik Wojtkowiak Kolodziejczak-Krychowiak Wilk-Błaszczykowski Salamon Obraniak-Ujek

 

Widzów:40 672

 

Stadion:Stadion Narodowy, Warszawa

 

 

 

 

 

Przyszedł czas na wysłanie powołań na Mundial. Ciężko było wybrać, ale w końcu jest. Lista 23 zawodników, którzy jadą do RPA:

Bramkarze:Artur Boruc, Grzegorz Sandomierski, Wojciech Szczęsny

 

Obrońcy:Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wawrzyniak, Jarosław Fojut, Kamil Glik, Damien Perquis, Timothee Kolodziejczak, Łukasz Piszczek, Alan Stulin

 

Pomocnicy:Grzegorz Krychowiak, Ariel Borysiuk, Cezary Wilk, Jakub Błaszczykowski, Ludovic Obraniak, Kamil Grosicki, Adrian Mierzejewski, Sebastian Mila, Bartosz Salamon

 

Napastnicy:Robert Lewandowski, Mariusz Ujek

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...