Skocz do zawartości

Jedenastka Mistrzostw Europy


Rekomendowane odpowiedzi

Czas Euro się skończył, nadszedł czas na podsumowanie. Nie ma turnieju bez bohaterów, toteż zabieramy się za wybór najlepszej jedenastki :) Ode mnie propozycja jest następująca:

 

Casillas - Alba, Pepe, Ramos, Arbeloa - De Rossi, Xavi, Pirlo, Ronaldo, Oezil - Balotelli

 

Casillas - właściwie przed finałem skłaniałem się do wystawienia Buffona w "11", jednak znakomity występ w ostatnim meczu całkowicie zmienił mój pogląd. Madridista wyjął na tych mistrzostwach wszystko, co się dało. Łącznie z MVP.

 

Alba - dla mnie objawienie Euro i do czasu półfinałów walczył na mojej liście o miejsce z Lahmem. Ale Katalończyk im dalej zachodził z ekipą w drabince pucharowej, tym grał na coraz wyższym poziomie. Bardzo żałuję, że poszedł do Barcy.

 

Pepe - profesor i drugi lider Seleccao. To jest taki Pepe, jakiego widziałem w tym sezonie i jakiego chciałbym widzieć w kolejnych :) Pewny, skuteczny, czasem brutalny - to jest stoper z krwi i kości.

 

Ramos - strasznie się cieszę, że mogłem do "11" wystawić 2 stoperów z Realu (a 3 obrońców z "Królewskich" w ogóle). Był o wiele lepszy od Pique, który notował wiele strat i siał chaos w defensywie. Sergio był całkowitym przeciwieństwem kolegi z kadry.

 

Arbeloa - razem z Albą byli najlepszymi skrzydłami mistrzostw przy, paradoksalnie, grającej środkiem ekipie Del Bosque.

 

 

De Rossi - wydatnie przyczynił się do tego, że Włosi znaleźli się w finale. Najbardziej defensywny piłkarz ze wszystkich pomocników na mojej liście. To on robił wszystko, by śrubki Pirlo działały należycie. Doskonały strażnik całej obronnej formacji wicemistrzów Europy.

 

Xavi - przyłączam się do opinii któregoś z użytkowników (a może to był Juskowiak? :keke:) - nie wiem co musi jeszcze zrobić, by dostać Złotą Piłkę. Najlepszy rozgrywający na świecie.

 

Pirlo - to już chyba jego trzecia czy czwarta młodość, właściwie to on pociągnął całą Italię do tego finału. Pierwszorzędnie trafił z formą na turniej. Kreatywny, zabójczo skuteczny, mimo swojego wieku wszędzie było go pełno. Strasznie żal tak wysokiej porażki, był 90 minut od tytułu i miana najlepszego piłkarza turnieju.

 

Ronaldo - klasa, prawdziwy lider portugalskiego teamu. Zrobił tyle, ile pozwolili mu koledzy. Nieraz brał całą odpowiedzialność na siebie i zwykle nie zawodził (dobrze, że obudził się po dwóch kiepskich spotkaniach grupowych). Szkoda Portugalii, bo mieli najlepszy skład od wielu lat, a jednak wygrywanie przychodziło im z dużym trudem.

 

Oezil - kogoś z ostatniego półfinalisty wystawić trzeba było, a Oezil wydawał mi się jedynym piłkarzem, który nie zawiódł w półfinale z Włochami. Łącznie 3 asysty na Euro, solidny występ.

 

Balotelli - oba mecze z Hiszpanami do zapomnienia. Reszta była świetna, a dwie bramki wbite Niemcom w Warszawie udowodniły, że jest jedną z jaśniejszych gwiazd futbolu i mimo nieciekawego charakteru, robi swoje - strzela bramki.

 

Szóstka zawodników to gracze Realu. Czy można znaleźć lepszy prognostyk przed kolejnym sezonem? :)

Odnośnik do komentarza

Gebre Selassie? :lol:

to mecz z Portugalia nie obalil mitu tego "swietnego" obroncy? Ronaldo nim motal na prawo i lewo, w koncu ten nie wiedzial czy jest Czechem czy Etiopczykiem.

 

Casillas - Perreira, Pepe, Ramos, Alba - Moutinho, Pirlo, Ozil, De Rossi - Ronaldo, Balotelli

 

Perreira pozamiatal, asysta do Ronaldo miodna, a poza tym super mistrzostwa. Ramos klasa, Pepe o dziwo bez zadnych numerow i trzymal w ryzach cala obrone. kapitalny wystep Alby, az zabraklo miejsca dla Coentrao, ktory w meczu z Niemcami i Hiszpania przebiegl ze 60 kilometrow, nie sadzilem, ze mozna miec taka wydolnosc.

 

Moutinho ekstra, niekonwencjonalnie, bez kompleksow, Pirlo szosta mlodosc, Ozil co prawda zawiodl w starciu z Wlochami, ale poprzednie wystepy kapitalne, miedzy innymi ten w Gdansku, z Grecja. De Rossi nie do zajechania, imo drugi najlepszy pilkarz mistrzostw. moze zamiasto Moutinho powinienem wrzucic tutaj Xaviego albo Inieste, bo malo cos Hiszpanow wyszlo, ale oni i tak dosc wygrali juz :)

 

Ronaldo, Balotelli, nie ma co tlumaczyc, jeden i drugi uciszyli krytykow.

 

 

@johniss,

 

a widziales Xaviego w meczu z Portugalia?

 

@zimny

czy dla Ciebie naprawde wyznacznikiem klasy jest tylko i wylacznie ilosc zdobytych goli? bo widze, ze znalazles miejsce dla Dzagoeva, ktory poza 3 strzelonymi golami nie dotknal pilki oraz Mandzukicia, ktory moze konkurowac z Drogba w czasie przelezanym na murawie.

Odnośnik do komentarza

Iker Casillas - Jordi Alba, Pepe, Sergio Ramos, Joao Pereira - Joao Moutinho, Xavi, Andrea Pirlo - Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta - Mario Balotelli

 

O tym na kogo postawiłem w bramce decydował finał, bo w trakcie całego turnieju zarówno Casillas jak i Buffon prezentowali się świetnie.

Alba był moim zdaniem zdecydowanie najlepszym lewym obrońcą na tym turnieju, a jego świetną grę znakomicie oddaje bramka w meczu finałowym. Jeden z niewielu Hiszpanów, którzy starali się jakoś zmieniać tempo akcji, zaskoczyć rywala. Fajnie będzie się oglądało Barcelonę z bokami Alves-Alba ;).

W środku dwójka z Realu, ale tu pewniakiem był tylko Pepe, który rozegrał kapitalny turniej. Był po prostu bezbłędny w defensywie, świetnie czyścił i nawet karnego z Hiszpanią strzelił, robił co mógł. Jego partnerem Ramos, ale to ze względu na słaby występ Hummelsa w półfinale. Gdyby Chiellini nie doznał kontuzji też byłby poważnym kandydatem, a tak to padło na Sergio, który był dużo pewniejszy od Pique.

Z prawej strony Joao Pereira, który miał sporą konkurencję, ale najbardziej mi się spodobał. W obronie spisywał się bez większych zarzutów i potrafił robić przewagę swoimi ofensywnymi wejściami. Dla osób nie oglądających go w Sportingu na pewno jedno z zaskoczeń turnieju.

W środku obok dwóch kapitalnych kreatorów, Xaviego i Pirlo musiałem dać kogoś z trójki "portugalskich zapierdalaczy" i padło na Moutinho, zdrajcę Sportingu ;). Cały tercet Veloso-Meireles-Moutinho rozgrywał świetny turniej, zresztą tak jak prawie cała reprezentacja Portugalii, ale to właśnie Joao mi najbardziej zaimponował, mimo tego karnego z Hiszpanią. Co do Xaviego i Pirlo to jedynym problemem jest określenie tego, który jest lepszy. Do finału przeważał Pirlo, ale wczoraj Xavi wręcz go zjadł. Chociaż gdyby nie ten finał to Xaviego pewnie w całym zestawieniu bym nie dał i jego miejsce zająłby De Rossi lub Meireles, w finale był to jednak "ten" Xavi :).

Pewniakiem na skrzydle/ofensywnej pomocy był Ronaldo, który wreszcie nie zawiódł w reprezentacji. Żałuję, że Bento nie spróbował wariantu z ustawieniem CR7 na szpicy i postawieniu na skrzydle obok Naniego Vareli/Quaresmy, bo napastnicy to największy problem Portugalczyków, ale do Ronaldo nie można mieć większych zarzutów. W karnych chciał wziąć na siebie odpowiedzialność i strzelać jako piąty, ale niestety nie dostał takiej szansy. Obok niego postawiłem na Iniestę, myślałem też o Silvie i Oezilu, ale to Andres bardziej mi się podobał, czasami starał się szarpać i próbował wnieść trochę ożywienia do nudnej zwykle Hiszpanii.

Z przodu dałem najdziwniejszego piłkarza całego turnieju, SuperMario jest powiedzmy specyficzny, ale piłkarskich umiejętności nie można mu odebrać. Gdyby nie jego "problemy' z głową to pewnie byłby samodzielnym królem strzelców.

Odnośnik do komentarza

@zimny

czy dla Ciebie naprawde wyznacznikiem klasy jest tylko i wylacznie ilosc zdobytych goli? bo widze, ze znalazles miejsce dla Dzagoeva, ktory poza 3 strzelonymi golami nie dotknal pilki oraz Mandzukicia, ktory moze konkurowac z Drogba w czasie przelezanym na murawie.

 

gowno sie na pilce znasz, a bedziesz sie wypowiadal tonem wielkiego znawcy.

jeżeli jeden z drugim zdobyli w samej fazie grupowej tyle bramek, żeby zostać królem strzelców to chyba mam podstawy, żeby umiescic ich w mojej osobistej jedenastce turnieju?. samo to jak opisałeś zarówno Dzagojewa jak i Mandzukicia swiadczy o tym, ze ogladales mecze jednym okiem. co innego strzelic 3 gole grajac w Rosji czy Chorwacji, a co innego w Niemczech czy Hiszpanii. a Gebre Selassie to najwieksze odkrycie tego turnieju dla mnie.

 

jeszcze teraz zauwazylem, ze zastanawiales sie nad umieszczeniem w jedenastce Xaviego ktory oprocz dzisiejszego meczu gral w calych mistrzostwach na dwojke, ale bedziesz wielce ludzi ustawial, brawo panie ekspercie. :) no i De Rossi jako drugi najlepszy pilkarz mistrzostw tez dobre :D

 

jeszcze innymi słowy doceniam piłkarzy po których nikt nie spodziewał się aż tak wiele, gdybym tego nie robił równie dobrze moją jedenastką mogłaby być 10 Hiszpanów wzmocnionych Pirlo.

Odnośnik do komentarza

Bufffon - Perreira, Hummels, Ramos, Alba - Pirlo, Gerrard, Busquets - Silva, Iniesta, Ronaldo

 

Zastanawialem sie miedzy Buffonem, a Casillasem, ale ostatecznie wybralem Wlocha kierujac sie tym, ktory bramkarz musial sie bardziej wykazac w tym turnieju. Casillas byl bezrobotny przez wieksza czesc czasu tego turnieju. Na prawej obronie pewne miejsce dla Perreiry, ktory IMO na tej pozycji nie mial dla siebie konkurenta. Podobnie z lewa strona. Zastanawial mnie troche brak w tych Waszych jedenastkach miejsca dla Hummelsa, ktory naprawde gral w tym turnieju bardzo dobrze. Do pary dobralem mu Ramosa - bardzo pewnego we wszystkich spotkaniach.

 

Pozycja defensywnego pomocnika z pewnoscia dla Busquetsa, ktory czyscil wszystko elegancko w kazdym spotkaniu. W zadnym meczu nie zawiodl. Przed nimi najlepszy, w mojej ocenie, pilkarz turnieju - Pirlo. Trzecim z pomocnikow wybrany jedyny pilkarz, ktory zakonczyl turniej juz na etapie cwiercfinalu, ale mimo to uwazam, ze Gerrard w takiej jedenastce turnieju ma prawo sie znalezc.

 

Trojke napastnikow stanowia: Silva, ktory byl IMO najlepszym ofensywnym pilkarzem Hiszpanii. Ronaldo pokazal mniej wiecej to samo, co w Realu - swietne mecze z mniej wymagajacymi rywalami, ale zawiodl w najwazniejszym. 3 strzelone bramki jednak upawniaja go do umieszczenia w najlepszej jedenastce turnieju. Sklad trojki napastnikow dopelnia Iniesta - gola w turnieju nie strzelil, ale w kazdym meczu bardzo mocno pracowal na swoich kolegow.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie :

 

Casillas - wiadomo, klasa sama w sobie, świetne zwieńczenie kapitalnej kariery, pobił rekord Dino Zoffa co do czystego konta na Euro, 100 zwycięstw w reprezentacji... fenomen. Najlepszy bramkarza na świecie tego pokolenia.

 

W obronie postawiłbym na pewno na Albę - to takie samo objawienie turniejowe jak Coentrao w RPA na MS. Oby tylko grał lepiej w klubie niż Portuglaczyk :P Obok Alby De Rossi i Ramos - bardzo pewna dwójka stoperów, chociaż mógłbym tutaj też dać Hummelsa czy Pepe, ale Niemca zdyskwalifikował mecz z Włochami, a Pepe? Bardzo blisko pierwszej jedenastki, zagrał bardzo pewnie, o wiele lepiej niż Bruno Alves, nie grał brutalnie, nie szalał ;).

W pomocy by grał u mnie Pirlo, Xavi i Alonso. Dwa mózgi swoich drużyn - Pirlo i Xavi, bez nich nie byłoby takich sił tych reprezentacji. Do tego Alonso na defensywnym pomocniku, chociaż bardzo podobała mi się też gra Miguela Veloso.

 

Z przodu wysunięci - Oezil, Silva + Balotelli. Oezil, bo ciągnął grę Niemców, niesłychanie zdolny gracz, Silva to był momentami nieziemski. Ballotelli - bo mu się chciało i błysnął geniuszem. Tutaj też mam kilku kandydatów - Fabregas, Torres, Cassano, Ronaldo.

Odnośnik do komentarza

Wielkich zaskoczeń w moim zestawieniu w stosunku do powyższych nie ma. W bramce Casillas (1 stracony gol i kilka znakomitych parad, np. ta w meczu "na styku" z Chorwatami). W obronie Pereirra, Ramos, Pepe i Alba. In plus zaskoczył mnie każdy z nich - po Pepe spodziewałem się raczej czegoś spektakularnie głupiego / brutalnego, po Ramosie zaś np. karnego wystrzelonego w kosmos. Okazało się jednak, że obaj "dorośli" do bycia liderami swoich defensyw. O Albie dość głośno było już przed mistrzostwami, ale dopiero w czasie turnieju przekonałem się, że facet to naprawdę klasa światowa. W drugiej linii postawiłem na Moutinho (kapitalna gra w grupie przeciwko Holendrom i bezbłędnie w ćwierćfinałowym starciu z Czechami, a do tego świetny występ przeciwko Hiszpanom i zneutralizowanie poczynań Xaviego), Pirlo i De Rossi (motory napędowe włoskiej reprezentacji - pierwszy jako doskonały playmaker, drugi niespodziewanie nieco dla mnie jako bezbłędny środkowy defensor, a potem już bardziej spodziewanie defensywny pomocnik) oraz Oezil (pomimo słabej gry w półfinale). W ataku duet Balotelli (za przebłyski i półfinał z Niemcami) oraz Ronaldo (zawiódł nieco na starcie i finiszu portugalskich zmagań na Euro, ale bez niego ofensywa Portugalczyków w zasadzie nie istniała).

 

Casillas - Pereirra, Ramos, Pepe, Alba - De Rossi, Pirlo, Oezil, Moutinho - Ronaldo, Balotelli

Odnośnik do komentarza

Sorry ale Ronaldo zawalił w najważniejszym momencie. Potwierdził to, że jest piłkarzem, który nie radzi sobie z presją i nawet dwa udane mecze tego nie zmienią. Dopóki nie zapanuje nad głową - nigdy nie będzie piłkarzem niezawodnym.

Odnośnik do komentarza

świetne zwieńczenie kapitalnej kariery

 

Czemu zwieńczenie? Iker ma 31 lat i jeśli wierzyć zapowiedziom chce kończyć karierę po Mundialu w Rosji także jego dorobku jeszcze nie ma co zamykać.

 

Sorry ale Ronaldo zawalił w najważniejszym momencie. Potwierdził to, że jest piłkarzem, który nie radzi sobie z presją i nawet dwa udane mecze tego nie zmienią. Dopóki nie zapanuje nad głową - nigdy nie będzie piłkarzem niezawodnym.

 

Jak to jest jest, że jeżeli CR nie wyjdzie ważny mecz, to z każdego kierunku lecą głosy, że sobie nie radzi z presją, ale jak mu wyjdzie, to cisza jak makiem zasiał :|

Odnośnik do komentarza

No, może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że jemu pod koniec kariery należą się takie sukcesy - jest symbolem tej kadry, która obroniła ME, a że w Rosji wystąpi - ok, ale nie wiadomo czy Hiszpania znowu obroni tytuł :P

 

---

 

 

Z Ronaldo kluczowy to chyba był mecz z Danią, kiedy to przełamała się Portugalia (po całkiem niezłym meczu z Niemcami, gdzie Ronaldo nie istniał), cały zespół grał b.dobrze, a Ronaldo zawiódł, zwycięstwo jednak dodało skrzydeł i wrócił Ronaldo do b.dobrej gry.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że na tych mistrzostwach czołowym napastnikom (a tak potraktowałem Ronaldo w tym zestawieniu) albo nie wychodziło w najważniejszych momentach (np. Gomez w półfinale), albo zapychano nimi dziury na ławce (np. Torres czy Llorente, który nawet się z niej w czasie turnieju nie ruszył).

Odnośnik do komentarza

Cassilas - Lahm, Chiellini, Ramos, Alba - Pirlo, Busquets, Khedira, Moutinho - Iniesta, Balotelli

 

Klika słów nalezy sie Sergio Ramosowi - przecieralem oczy ogladajac tego gracza. Z przecietnego bocznego obroncy stal sie najlepszym stoperem na cale Euro. Zastapil Puyola z nawiazka.

 

Chcialbym tez docenic kilku rezerwowych, ktorzy moze nie pograli za duzo na tym Euro, ale kazde ich pojawienie sie na boisku napedzalo ekipe pozytywna energia:

Balzaretti, Torres, Reuss, Custodio, Diamante

Odnośnik do komentarza

Nie opowiadaj Vami takich bajek? W którym momencie zawiódł na Euro? Jeden mecz z Duńczykami mu nie wyszedł gdzie zmarnował dwie setki, po za tym pewny punkt reprezentacji. Z Niemcami nie grał źle. Szans na strzelenie bramek nie miał ale 2-3 szanse partnerom stworzyłł. W tym najlepszą Valeri w końcówce meczu. Zaprowadził ich do półfinału. Ale na coś więcej zabrakło im szczęścia ale trzeba sobie powiedzieć, że nie mieli składu na finał czy wygranie euro. Wygrać taki turniej grając bez środkowego pomocnika się nie da. Ronaldo nie nastrzelał bramek Gijon ale w lidze hiszpańskiej strzelił przynajmniej jedną bramkę każdej drużynie jako pierwszy w historii, w tym na 2:1 na Camp Nou na wagę mistrzostwa i wiele innych jak wynik był na styku. W półfinałach LM 2 bramki i asysta. W tym sezonie nie ma o co kompletnie się przyczepić do Ronaldo. Jeżeli jedynym zarzutem ma być to, że nie wygrywa w pojedynkę wielkich imprez to faktycznie zawodzi.

 

Moja jedenastka:

Casillas- Perreira, Pepe, Ramos, Alba - Khedira, Pirlo, De Rossi, Iniesta, Ronaldo - Balotelli.

Odnośnik do komentarza

@zimny

czy dla Ciebie naprawde wyznacznikiem klasy jest tylko i wylacznie ilosc zdobytych goli? bo widze, ze znalazles miejsce dla Dzagoeva, ktory poza 3 strzelonymi golami nie dotknal pilki oraz Mandzukicia, ktory moze konkurowac z Drogba w czasie przelezanym na murawie.

 

gowno sie na pilce znasz, a bedziesz sie wypowiadal tonem wielkiego znawcy.

 

 

Casillas - Pereirra, Ramos, Pepe, Alba - De Rossi, Pirlo, Oezil, Moutinho - Ronaldo, Balotelli

 

 

Kamtek najwidoczniej tez sie gowno zna, wybieraja identyczna jedenastke jak ja :)

Odnośnik do komentarza

przecież nie chodziło mi o wybór jedenastki tylko o twoje sapanie się do mnie mądralo.

 

oto najlepsi zawodnicy wg. UEFA:

 

Bramkarze: Iker Casillas (Hiszpania), Gianluigi Buffon (Włochy), Manuel Neuer (Niemcy)

 

Obrońcy: Gerard Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba (wszyscy Hiszpania), Fábio Coentrão, Pepe (obaj Portugalia), Philipp Lahm (Niemcy)

 

Pomocnicy: Xavi, Andrés Iniesta, Sergio Busquets, Xabi Alonso (wszyscy Hiszpania), Daniele De Rossi, Andrea Pirlo (obaj Włochy), Sami Khedira, Mesut Özil (obaj Niemcy), Steven Gerrard (Anglia)

 

Napastnicy: Cesc Fàbregas, David Silva (obaj Hiszpania) Mario Balotelli (Włochy), Cristiano Ronaldo (Portugalia), Zlatan Ibrahimović (Szwecja)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...