Skocz do zawartości

Hiszpania - Francja


  

12 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz dwóch genialnych ekip, które jednak na tym turnieju nie pokazują pełni swoich możliwości. Może szczyt formy przyjdzie właśnie na fazę finałową? Ciężko wskazać jednoznacznego faworyta, ale wydaje mi się, że to Hiszpanom będzie się grać łatwiej, chociaż mam nadzieję, że Francuzi pokażą zęby i powalczą. Przegrana w ostatnim meczu ze Szwecją pokazuje jednak, że walka może być wyłącznie na papierze, co Hiszpanie zapewne skrzętnie wykorzystają.

Odnośnik do komentarza

na papierze najciekawszy ćwierćfinał. Nie jest chyba zaskoczeniem że bedę kibicował Francji, która gra szybką i efektowną piłkę, w przeciwieństwie do Hiszpanii, której to klepanie usypia mnie i po prostu nudzi. Na dodatek pomysły z czapy Del Bosque i można już prorokować zwycięsgtwo niebieskich. no chyba że Hiszpania nagle zaskoczy, ale wątpie w to.

Odnośnik do komentarza

Typowe wydarzenie futbolowe z cyklu, jak można przegrać mecz przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Blanc wypowiada się przed spotkaniem, że trzeba przetrwać pierwsze 20 minut. Zaraził się od Smudy? Zupełnie niezrozumiale zmiany w wyjściowej jedenastce, zerowa (albo minusowa) motywacja i wiara zawodników, której zapomniał wszczepić swoim graczom selekcjoner. Na murawę wyszło 11 przestraszonych zawodników, którzy myśleli tylko o tym, aby nie stracić bramki. Gdzie ta Francja z pierwszych dwóch meczów? Myślę, że główną przyczyną porażki były złe decyzje personalne. Reveillere dramat. Nasri na ławce, człowiek, który organizował Francji całą ofensywna grę. Menez również nieobecny i prawa strona nie istniała. Rozsypało się to wszystko jak domek z kart. Wydaje mi się, że Blanca trochę przerosła stawka, ale i tak zrobił dużo, aby odbudować narodową drużynę.

Odnośnik do komentarza

na papierze najciekawszy ćwierćfinał. Nie jest chyba zaskoczeniem że bedę kibicował Francji, która gra szybką i efektowną piłkę, w przeciwieństwie do Hiszpanii, której to klepanie usypia mnie i po prostu nudzi. Na dodatek pomysły z czapy Del Bosque i można już prorokować zwycięsgtwo niebieskich. no chyba że Hiszpania nagle zaskoczy, ale wątpie w to.

 

toś poprorokował ;) ja cały czas nie rozumiem czemu takie zdziwienie grą Hiszpanii? przecież jak zdobywali MŚ było to samo, klepanie, żelazna obrona ze świętym Ikerem na bramce i 1-0 przez cały turniej. tutaj będzie to samo. :)

Odnośnik do komentarza

Kamtek, niby masz rację, ale zauważyłeś jak dzięki temu Hiszpanie niwelują plusy drużyny przeciwnej? na tych mistrzostwach tylko Włosi jakoś wyglądali przeciwko Hiszpanom, na MŚ też potrafili zneutralizować Niemców, którymi przecież wszyscy się wcześniej zachwycali. ja rozumiem, że dla postronnych kibiców nie jest fajnie takie mecze oglądać, ale trzeba ich szanować za to co robią, myślę, że kibice hiszpańscy nie narzekają. :)

Odnośnik do komentarza

Przez pierwszy kwadrans (może nieco dłużej) Francuzi zdawali się mieć lekarstwo na milion podań Hiszpanów. W pewnym momencie realizator pokazał powtórkę, na której było widać, jakie zagęszczenie następowało w środku pola (trzech "środkowych" obrońców Francji i trzech pomocników w środku vs. sześciu "środkowych" pomocników Hiszpanii - tworzył się swoisty klincz, z którego nikt nie potrafił nic ukręcić sensownego). Kiedy jednak Hiszpanie ogarnęli się i zrozumieli, że warto czasami posłać piłkę w pobliże linii bocznej, Francuzi zaczęli mieć problemy.

Odnośnik do komentarza

Francja mocno rozczarowała. Spodziewałem sie więcej po nich na tym turnieju, ale jak widać jeszcze sporo im brakuje. Słabo wyglądała ofensywa Francuzów. Beznema, Ribery, Nasri praktycznie zero zagrożenie pod bramką rywali. W defensywie grali przyzwoicie ale też błędy popełnili. Szczególnie przy pierwszej bramce dla Hiszpanów. Zostawiać niepilnowanego zawodnika w tej części boiska to dramat, który musiał kosztować ich bramkę. Kolejny wielki turniej gdzie u Francuzów nie dzieje się najlepiej. Znowu jakieś kłótnie jak nie między sobą, to jak Nasri z dziennikarzami. W Hiszpanii dzień po GD byłaby większa sielanka niż u normalnie u Francuzów. Szkoda mi Karima, bo wydawało się przed Euro, że jest w gazie ale na turnieju zawiódł jak cała reszta. Biegał, szukał gry i starał się ale pożytku z tego żadnego nie było. Hiszpanie mimo, że znowu nic wielkiego nie zagrali to wygrali. Francuzi nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych, ale i Hiszpania jakoś w tym nie dominowała. Ciężko sobie przypomnieć jakieś bardzo dobre sytuacje bramkowe Hiszpanów.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie. Narzekacie na milion podan w srodku boiska, ale przeciez pierwsza bramka padla po akcji skrzydlem :) Hiszpanie sa tak nauczeni grac i trudno winic Del Bosque, ze probuje zmiescic w skladzie wszystkich najlepszych pilkarzy swojego kraju. A ze ci najlepsi to glownie srodkowi pomocnicy to inna bajka.

Chociaz ja sam tez bym chetnie zobaczyl Navasa, Pedro czy Cazorle w nieco dluzszym wymiarze czasowym.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie. Narzekacie na milion podan w srodku boiska, ale przeciez pierwsza bramka padla po akcji skrzydlem :) Hiszpanie sa tak nauczeni grac i trudno winic Del Bosque, ze probuje zmiescic w skladzie wszystkich najlepszych pilkarzy swojego kraju. A ze ci najlepsi to glownie srodkowi pomocnicy to inna bajka.

Ale rolą trenera nie jest zmieścić w składzie wszystkich najlepszych, lecz stworzyć dobrze działającą drużynę. Czy tak jest? Nie mam przekonania. Owszem, Hiszpanie swoje ugrać potrafią i tylko to się dla ich kibiców liczy. Dla osób, które patrzą na hiszpańską ekipę obojętnie, metoda miliona podań i granie na 6 środkowych pomocników jest mało atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...