Skocz do zawartości

Grupa C - podsumowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Awans ekip Włoch i Hiszpanii. Wszyscy chyba spodziewaliśmy się takich rozstrzygnięć, ale też sporo z nas po cichu liczyło na niespodziankę Chorwatów. Niewątpliwie najsłabszą drużyną okazali się Irlandczycy jednak ich doping, zaangażowanie i serce do gry zasługują na ogromną pochwałę. Ponadto niewielu jest chyba kibiców, którzy przy stanie 0:4 wciąż genialnie wspierają swoich ulubieńców.

 

Hiszpanie - pierwsze miejsce w grupie jak najbardziej zasłużone, dobre mecze z Chorwacją i Irlandią spokojnie zagwarantowały piłkarzom z półwyspu Iberyjskiego awans do dalszej części turnieju. Bezbłędny Casillas, Iniesta i Torres, który pokazuje, że warto na niego stawiać tworzą bardzo niebezpieczną mieszankę.

 

Włosi - według mnie bez jakiegoś polotu, ale bardzo solidnie, jak to oni. Słaba dyspozycja Balotelliego, który dopiero w dzisiejszym meczu pokazał przebłysk geniuszu. Bardzo się cieszę z Buffona, który potrafił się podnieść po wszelkich trapiących go kontuzjach i udowodnić, że wciąż należy do światowej czołówki.

 

Chorwaci - piękna piłka, inwencja, świeżość i Mandżukić. Facet pokazał, że jest momentami nie do zatrzymania. Genialni pomocnicy, solidna obrona... pokazują już od kilku lat, że są ekipą, z którą trzeba się liczyć. Ciekawy jestem jak pójdzie im w eliminacjach do MŚ. Na pewno będą groźni.

 

Irlandczycy - nie grali ładnie dla oka, wyraźnie brakowało im umiejętności, a mimo to potrafili nas, kibiców, poruszyć prostotą w rozgrywaniu piłki i determinacją. A ich kibice... nigdy czegoś takiego nie widziałem. Zdecydowanie odbiegali poziomem piłkarskim, ale kibicowsko to najwyższa światowa półka.

 

A jak Wy uważacie? Dobrze się stało, że awansowały właśnie te zespoły czy może turniej byłby ciekawszy, gdyby w dalszych fazach grali np. Chorwaci? Kto zasługuje na indywidualne wyróżnienie, a kto nie spełnił pokładanych nadziei?

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem całej tej podniety Chorwacją, gdzie oni niby w tych mistrzostwach pokazali piękną piłkę? grali solidnie, pokonali pewnie Irlandczyków, podejrzewam, że naszą grupę wygraliby z łatwością, no ale bez przesady, nic wielkiego w nich nie zauważyłem. choć trzeba przyznać, że skład mają całkiem fajny, oprócz Mandżukicia najbardziej podobał mi się Schildenfeld.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Ciekaw jestem jak to będzie dalej z Hiszpanami, bo choć są momenty, kiedy nikt nie może za nimi nadążyć, to tak jak pisałeś - jakiejś galaktycznej piłki to oni nie pokazali. Chciałbym, żeby trafili na Francuzów, którzy odpowiedni mogliby zweryfikować ich dyspozycję na tym turnieju ;).

Odnośnik do komentarza

no ja właśnie, choć Hiszpanami zachwycony nie jestem, to na prawdę nie widzę tego, żeby ktoś ich w ćwierćfinale pokonał, mimo wszystko. prędzej zrobią to Niemcy czy nawet Portugalczycy (nie wiem jak tam drabinka wygląda). a po Hiszpanii jednak widać ile znaczył dla nich Villa w przodzie. ;)

Odnośnik do komentarza

Niemcy moga sie spotkac z Hiszpania dopiero w finale

 

Edyta podpowiada, ze Hiszpanie w meczu z Chorwacja robili wiele, zeby nie awansowac do cwiercfinalu... dwukrotnie w drugiej polowie gracze z pola musieli dziekowac Casillasowi za jego interwencje (zwlaszcza za ta, w ktorej obronil strzal glowa Rakiticia po dosrodkowaniu Modricia). Wydaje mi sie, ze Del Bosque probuje powtorzyc model niemiecki: malo efektowne doturalnie sie do strefy pucharowej i rozkrecanie sie dopiero od cwiercfinalu. Czy to wypali - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Hiszpania póki co absolutnie rozczarowuje. Klepią sobie tą piłkę, z Chorwacją w pierwszej połowie mieli ponad 70% posiadania piłki, a gdyby nie kapitalna interwencja Casillasa po strzale Rakiticia to pakowali by walizki i wracali do domu. Może komuś podoba się takie klepanie piłki bez celu, ale wiele z tego nie wynika. Tak naprawdę dobrze zagrali tylko ze słabiutką Irlandią. Mam wrażenie, że del Bosque miota się próbując zadowolić i zmieścić w składzie wszystkie gwiazdy. Moim zdaniem Niemcy w tej fazie zaprezentowali się dużo lepiej. Dopiero ćwierćfinał z Anglią może być prawdziwym testem dla Hiszpanów.

Na plus z kolei zaskoczyli Włosi, po klęsce w sparingu z Rosją, po aferze korupcyjnej potrafili się podnieść i spokojnie awansować do 1/4 finału.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...