Skocz do zawartości

Rogaliki


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nasion sam nie ogarniam :D Robię z nich potiony, ewentualnie zostawiam sobie earthseed (chyba tak się nazywa, brązowe nasiono), które jak się posadzi w miejscu, gdzie się stoi, daje dobrą ochronę (bardzo dobry patent na Goo np.). Tak samo jeszcze nie wiem, co robi większość artefaktów dodanych do tej wersji gry, będę musiał o tym w końcu poczytać (np. kielich, jakieś naczynie z miodem/na miód, talizman itp.)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Eh, w tej grze człowiek uczy się na błędach, wieelu błędach. Miałem fajnego Warriora, co prawda dopiero na 3 poziomie byłem, ale miałem fajne zbroje, jedna że dodaje mi hp po uderzeniu przeciwnika (ale w zamian przyspiesza głód), a druga rozkładała obrażenia na kilka tur. Miałem też chalice of blood +4. Myślałem, że to rozkładanie obrażeń tyczy się też tego, naciąłem się, żeby zupgradeować i z 30HP zeszło do zera... :(

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

I ja zacząlem grać w Pixel Dungeona, na razie bez moda, max 5 lvl warrior, 4 lvl dla innych postaci, ale później go sprawdzę. Mam kilka pytań, które się wiażą z moją słabą znajomoscia angielskiego.
1. Przedmioty - cyferki przy nich oznaczają moc przedmiotów, czy też wymagania?
2. Co powoduje noszenie przedmiotów niezidentyfikowanych? Z czasem sie same zidentyfikują, czy do wszystkiego trzeba zwoju?
3. Da sie zżerać jakoś zwłoki zmarłych, czy też wszystko trzeba ogarniać dawkami jedzenia
4. Mikstury zjadać w ciemno? jak radzicie?

Odnośnik do komentarza

I ja zacząlem grać w Pixel Dungeona, na razie bez moda, max 5 lvl warrior, 4 lvl dla innych postaci, ale później go sprawdzę. Mam kilka pytań, które się wiażą z moją słabą znajomoscia angielskiego.

1. Przedmioty - cyferki przy nich oznaczają moc przedmiotów, czy też wymagania?

2. Co powoduje noszenie przedmiotów niezidentyfikowanych? Z czasem sie same zidentyfikują, czy do wszystkiego trzeba zwoju?

3. Da sie zżerać jakoś zwłoki zmarłych, czy też wszystko trzeba ogarniać dawkami jedzenia

4. Mikstury zjadać w ciemno? jak radzicie?

1. Nie pamiętam, sprawdź w instrukcji :P

2. Zidentyfikują się na pewno jak zginiesz. W trakcie gry mi się chyba nie zdarzyło, ale ja dawno grałem

3. Czasem coś z jakiegoś trupa wypadnie, ale to się je w ostateczności.

4. Potiony sprawdza się po odkryciu całego poziomu, niedaleko drzwi (gaz) i stojąc w wodzie (ogień)

Odnośnik do komentarza

1. To jest wymagana siła.

2. Tak, po jakimś czasie się zidentyfikują.

3. Tylko żarcie.

4. To zależy od poziomu, na 1 łykam wszystko. Warto zaczekać jak się odkryje całą mapę, bo jak masz pokój z piraniami, to na pewno dostaniesz Potion of Invisibility, jak jest biblioteka to Potion of Fire itd.

 

Ja właśnie pobiłem mój rekord - Warrior 16 lvl, zginąłem na 14 głębokości. Ale niedługo koniec, bo przesiadam się na Windows Phone. :(

Odnośnik do komentarza

I ja zacząlem grać w Pixel Dungeona, na razie bez moda, max 5 lvl warrior, 4 lvl dla innych postaci, ale później go sprawdzę. Mam kilka pytań, które się wiażą z moją słabą znajomoscia angielskiego.

1. Przedmioty - cyferki przy nich oznaczają moc przedmiotów, czy też wymagania?

2. Co powoduje noszenie przedmiotów niezidentyfikowanych? Z czasem sie same zidentyfikują, czy do wszystkiego trzeba zwoju?

3. Da sie zżerać jakoś zwłoki zmarłych, czy też wszystko trzeba ogarniać dawkami jedzenia

4. Mikstury zjadać w ciemno? jak radzicie?

Nie jestem pewien, czy to, co piszę, działa też na podstawowej wersji:

 

1. wymagana siła, a cyfra na plusie to poziom ulepszenia - maksymalnie może być +5. Wraz z ulepszeniem z reguły zmniejsza się wymagana siła

2. Niezidentyfikowane przedmioty identyfikują się bodaj po 20 turach noszenia, już nie pamiętam. Jednak zawsze jest ryzyko, że to bubel lub przeklęta rzecz ;)

3. Ogarniaj dawki, nie kupuj u sklepikarza, bo za kupe kasy sprzedaje badziew (chyba, ze jestes w dramatycznej sytuacji). Surowe mięso można upiec w ogniu.

4. Jak pisał szczurek. Jak jest biblioteka lub drewniana blokada zamiast drzwi, to na 100% na danym poziomie będzie potion ognia, tak samo niewidzialość przy rybach i chyba też napoje do lewitacji, jak są przepaści (ale tu nie jestem pewien). Lepiej pić w ciemno, i pamiętać, żeby w razie czego mieć obok wodę, jeśli to będzie potion ognia ;)

Odnośnik do komentarza

Odkrycie odświeżonego adoma zaskutkowało nową przygodą. I przypomniałem sobie grozę związaną ze sformułowaniem "blink dog"... właśnie utknąłem na 5 levelu z blacksmithem, otoczony przez hordę tych gnojów, ubiłem już 89 i ciągle mało :D

Odnośnik do komentarza

Właśnie zaliczyłem mój najlepszy run w Shattered Pixel. 22/22 lvl moim ulubionym roguem. Ale miałem słabe itemy jak na tak dużą głębokość - Mace +4, która kiedyś była Chilling, Plate Armour of Bounce + 5, Cloak of Shadows, Ring of Magic +5, ale tylko jeden wand - of Avanlanche +5. Miałem 18 siły.

 

Zabił mnie evil eye.

Odnośnik do komentarza

Szczurek - jak Rogue może być ulubiony?
Dla mnie najgorsza z klas, albo nie umiem wykorzystac jej zajebistości. Dla mnie Oczywiście mag najlepszy ze względu na różdżkę na starcie, dzięki której na początku mało kto się zbliża do mnie. Aczkolwiek mam spore problemy z Goo każdą z klas, 3 razy udało mi sie przejsć tylko. Najdalej mag 9/9 z lucky spear+4, zbroją +2 i wand of poison+2

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...