Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam w Excelu cztery kolumny - (a) stawka za słowo, (b) liczba słów, © koszt, (d) koszt całkowity

 

I teraz chciałbym, żeby to wyglądało tak: w kolumnie (a) wartość wyrażona w €, w (b) wartość liczbowa, w © pomnożona kolumna (a)*(b), a w kolumnie (d) suma wartości z wierszy w kolumnie ©

 

Jako, że jestem excelowym leszczem nie umiem tego ogarnąć. :) Ta wartość w € strasznie mi miesza, bo gdyby to były zwykłe liczby nie miałbym problemu. Ktoś wie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Dobra, potrzebuje w excelu ustalić w tekście wystąpienie pierwszej cyfry. Jeżeli nie ma cyfry, ma mi zwrócić długość tekstu

 

np.

dupadupa102 <-- tu ma mi zwrócić 9

x6wwf7 <-- tu ma mi zwrócić 2

bla <-- tu ma zwrócić 3

 

Byłoby coś prostszego niż

=MIN(JEŻELI.BŁĄD(ZNAJDŹ(1;A29;1);DŁ(A29));JEŻELI.BŁĄD(ZNAJDŹ(2;A29;1);DŁ(A29));JEŻELI.BŁĄD(ZNAJDŹ(3;A29;1);DŁ(A29))) itd? Może można jakoś wyłapać cyfre?

Odnośnik do komentarza

To jeszcze jedna prośba o pomoc

 

Jak w treści zdania zamienić myślnik, który znajduję się między znakami innymi niż spacja na pusty znak?

 

tzn. np w tekście

Janina Kowalska-Malinowska - Warszawa <-- ma mi tylko uciąć myślnik między nazwiskami i zwrócić Janina KowalskaMalinowska - Warszawa

 

Nie wiem, czy to będzie pierwszy myślnik w komórce, wiem tylko, że jest pomiędzy literami

Odnośnik do komentarza

To w sumie by mogło przejść, choć rozbudowanie funkcji już jest tak duże, że dodawania 3 kolejnych poziomów wolałbym uniknąć.

 

Próbowałem wyłapywać coś a'la =SZUKAJ.TEKST("?-?";A1;1) ale excel spacje też traktuje jako znak. I zastanawiałem się, czy można mu tu wymusić szukania wzorca litera-myślnik-litera.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Joł,

 

Pany, mam taki zagwózdek:

 

w komórce mam wklepane takie zestawienie dat:

 

07-Apr-17 -> 07-Jul-17 -> 30-Jul-17 -> 30-Dec-17 -P -> 30-Jan-18 -> TBD

Jak odwrócić kolejność, żeby automatycznie zmieniło mi na:

 

TDB <- 30-Jan-18 <- 30-Dec-17 <- 30-Jul-17 <- 07-Jul-17 <- 07-Apr-17

 

I zostało w jednej komórce ;) 

 

Uwaga, strzałki to nie jest problem, można tam wstawić na przykład dwukropek... :)

Odnośnik do komentarza

w sumie to nawet nie lewy/prawt a fragment.tekstu wystarczy. pisze z kom wiec formuly Ci nie wkleje, ale jesli wiersz ma zawsze tyle samo znakow i te daty sa w tej samej pozycji to =zlacz teksty("tbd <- ";fragment.tekstu(tu dane do ostatniej daty);" <- ";przedostatnia data itd itp

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dalej aktualne (i zakładając, że ten ciąg znaków ma zawsze tyle samo "->", bo o tym nie napisałeś), to zrobiłem to formułą

=ZŁĄCZ.TEKST(

FRAGMENT.TEKSTU(A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1)+1)+1)+1)+1)+2;9);" <- ";

FRAGMENT.TEKSTU(A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1)+1)+1)+1)+2;9);" <- ";

FRAGMENT.TEKSTU(A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1)+1)+1)+2;9);" <- ";

FRAGMENT.TEKSTU(A1;ZNAJDŹ(">";A1;ZNAJDŹ(">";A1)+1)+2;9);" <- ";

FRAGMENT.TEKSTU(A1;ZNAJDŹ(">";A1)+2;9);" <- ";

LEWY(A1;9))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...