Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wtyk męski.

 

Edyta poprawia że Ty chyba tam nie potrzebujesz męskiego, tylko ten pojedynczy, nakręcany na kabel. Ż niego po prostu wychodzi drucik od kabla.

 

To się nazywa złącze F.

 

no nie, sam nakręcany to nie, bo nie ma tego w dekoderze, coś takiego jmk: https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-gniazdo-zlacze-antenowe-wtyk/56

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem odpowiednią wtyczkę, zarobiłem kabel. Brak sygnału :/ Chyba jest problem po starej antenie? Ruszanie nią w kierunku nadajnika nic nie dało.

 

http://allegro.pl/polska-cyfrowa-antena-pokojowa-dvb-t-tv-naziemna-i6258702327.html?fromVariant=6911803880

http://allegro.pl/cyfrowa-antena-pokojowa-dvb-t-full-hd-uniwersalna-i6882654956.html

 

Myślę nad zakupem czegoś takiego, ktoś ma jakieś doświadczenia z tym? Daj radę? Zależy mi, żeby kilka kanałów zawsze było, bo to dodatkowy stary TV.

Odnośnik do komentarza

a nie prościej wezwać jakiegoś magika od instalacji antenowych? posprawdza Ci sygnał (chyba, że masz sprzęt i jesteś w stanie stwierdzić, że na pewno walnięta antena, to wtedy szkoda kasy) i powie gdzie jest problem. Te anteny pokojowe to jest gówno. Jak to ma dobrze działać, jak to jest tłumione ścianami? Chyba, że planujesz to trzymać na zewnątrz to może :-k ale wydaje mi się, że jak najtańsza zewnętrzna antena siatkowa kosztuje 20zł, a jest sporo większa, to te pokojowe nie będą działać.

Odnośnik do komentarza

Ciężko powiedzieć. U mnie np bez wzmacniacza i zasilacza nie ma szans na odbiór.

 

No, ale sygnał mógł się nagle zatracić?

 

 

a nie prościej wezwać jakiegoś magika od instalacji antenowych? posprawdza Ci sygnał (chyba, że masz sprzęt i jesteś w stanie stwierdzić, że na pewno walnięta antena, to wtedy szkoda kasy) i powie gdzie jest problem. Te anteny pokojowe to jest gówno. Jak to ma dobrze działać, jak to jest tłumione ścianami? Chyba, że planujesz to trzymać na zewnątrz to może :-k ale wydaje mi się, że jak najtańsza zewnętrzna antena siatkowa kosztuje 20zł, a jest sporo większa, to te pokojowe nie będą działać.

 

No nie prościej. Pisałem, że to jest u przyszłych teściów, a ja tam jestem raz na któryś weekend. Umawiać technika i jeszcze mu płacić za coś co nie jest niezbędne. Planuję postawić to przy ścianie z oknami i balkonem. Tak jak pisałem to dodatkowy TV i fajnie jakby go w tym pokoju uruchomić. A z antenami to nie jest tak jak z innym sprzętem, że technologia poszła do przodu i mniejsze, przenośne, pokojowe daje radę w porównaniu ze starym, wielkim i zewnętrznym? :>

 

 

 

No, ale nagle potrzebny? Działało to i nagle przestało, kabel był wiekowy i tam było lutowane i się ledwo trzymało, więc myślałem, że to wina kabla.

pokaż jak masz zrobione i podłączone w środku końcówki/wtyczki (o ile się da) :D

 

 

Patrzy wyżej ;).

Odnośnik do komentarza

 

Kupiłem odpowiednią wtyczkę, zarobiłem kabel. Brak sygnału
ale udokumentowania fotografią nie widzę :P

 

 

 

No mówię patrz wyżej, nie mam tego przy sobie.

 

 

Ale dvbt działało czy poprzednia naziemna?

 

W przypadku anten jednak rozmiar ma znaczenie.

 

Wyżej pisałeś, że kabel stary, może gdzieś się przetarł albo cuś. Albo źle zarobiłeś kabel i jest zwarcie.

Generalnie to jest dość prosta instalacja więc trzeba po kolei wykluczać błędy.

 

Działało na tym dekoderze. Był puszczony kabel, ale był zagięty (dość mocno) przez drzwi balkonowe i dodatkowo na końcu koncentryka był przylutowany taki kabel antenowy z oddzielnym zasilaniem i to się trzymało na jednej nitce.

 

Ten kabel jest nowy, zarobiłem tylko końcówki, ale tu filozofii nie ma. Kabli internetowych zrobiłem multum, a tu nie wydaje się to trudniejsze (może siły potrzeba na koniec), ale no może faktycznie źle kabel?

Dodatkowo jednak dekoder ma antenę wbudowaną - jej sygnał też zerowy i zero kanałów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...