Skocz do zawartości

Widzew Łódź w FM 11


Kartvel

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może tak po kolei :)

 

Z informacji nie dotyczących piłkarzy/trenerów:

 

Średnia frekwencja: w tym sezonie ligowym nie było chyba meczu, żeby było mniej niż 9000, jedynym wyjątkiem był puchar z Zagłębiem (ale to środek tygodnia), więc sądzę, że 7500 to jednak za mało.

 

Historia klubu: rozumiem, że mogą być problemy z zaimplementowaniem niższych poziomów sprzed 1976, ale... drugi chyba można by dać:

 

1948 Ekstraklasa, 14 miejsce, 13 punktów, 5/3/18 31-99

1949 2 liga Północ (2 poziom) 7 miejsce, 16 pkt, 6/4/8 19:29

1950 2 liga Północ 5 miejsce, 19 pkt, 9/1/8, 40:37

1951 2 liga gr. 2 4 miejsce, 16 pkt, 7/2/5, 40:24

1952 2 liga gr. 2 4 miejsce, 18 pkt, 7/4/7, 24:27

lata 1953 - poziom ligowy i miejsca mam, jeśli się przydadzą

1972/3 2 liga 6 miejsce, 31 pkt, 12/7/11, 34:40

1973/4 2 liga Północ 3 miejsce, 36 pkt, 14/8/8 37:25

1974/5 2 liga Północ 1 miejsce, 42 pkt, 19/4/7 41:17

 

1990/1 2 liga 2 miejsce, 48 pkt, 17/14/7 57:29

 

A o zawodnikach/trenerach napiszę już jutro :)

Odnośnik do komentarza

No tak. Jutro zrobiło się trochę później :)

 

Z rzeczy ogólnych - można byłoby zrobić również zespół rezerw, ustawiając mu aktualną i przyszłą ligę na "Polska niższa liga", co gwarantuje, że przez co najmniej 2 sezony nie awansuje do Drugiej ligi - zgodnie ze stanem faktycznym.

 

I teraz już ludzie klubu :)

 

Prezes Cacek - myślę, że wszystkie preferencje zawodowe można by ustawić na 1 - w końcu trenerem czy innym scoutem na pewno nie zostanie. Do ulubionych ludzi wstawiłbym mu Zuba...

 

Trener (były już) Kretek - zrobiony zupełnie na zero. Niby nie będzie już trenować, ale przynajmniej ogólny zarys atrybutów by nie zaszkodził. No i przynajmniej karierę zawodniczą by wypadało: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=999

 

Co do reszty trenerów i personelu - za mało wiem, żeby oceniać ;)

 

Teraz zawodnicy, niech będzie, że według pozycji, a co...

 

Bramkarze:

Mielcarz - ściąłbym mu CA o kilka punktów (w okolice 106), i obniżył o 1-2 punkty stałość formy, oraz wyjścia do piłki. Miasto urodzenia - Śrem.

 

Fabiniaka w tym roku nie widziałem, ale zważywszy na zdecydowane pozostawanie poza pierwszym składem, uważam, że aż 15 CA więcej, niż Kaniecki, to za dużo. Jeśli już uznać, że Fabiniak ma wciąż wyższe CA niż Kaniecki, to jednak tę różnicę należałoby zmniejszyć. Miasto urodzenia - Szczecin

 

Kaniecki - w odróżnieniu od Fabiniaka, podniósłbym CA, może nawet w okolice 90. Po ostatnim meczu również niska wartość wyjścia do piłki.

 

Juniorów nie widziałem, nie oceniam. Niemniej Pytkowski już powoli wyrasta z minusowych PA...

 

Libero:

 

-6 dla Mazurkiewicza to chyba ciut za dużo. Na moje oko w tej chwili, z takim CA mieści się w górnej granicy -5.

 

Obrońcy:

 

Bożkow - zastanawiam się nad tym PA, czy rzeczywiście będzie tak perspektywiczny... To już zawodnik w kwiecie wieku piłkarskiego i... przy obecnym CA nie dałbym mu więcej niż 105... przebieg kariery nie sugeruje też aż takich umiejętności w przeszłości.

 

Ben Radhia - zdaje się, w porządku

 

Broź - miejsce urodzenia - Giżycko. Podniósłbym mu DMC.

 

Bieniuk - chyba w porządku.

 

Szymanek powinien być w porządku.

 

Madera - miejsce urodzenia: Rawicz. CA chyba zbyt wysokie. Dałbym mu o 2-3 punkty mniej, niż Szymankowi.

 

Ukah - czy aby reputacja w ojczyźnie (Włochy) powinna być aż 95? Raczej nie sądzę, żeby był tam szerzej znany... W ulubionych można mu dać (na poziomie, powiedzmy 12), Miloszeskiego. Zgodnie z 90minut.pl ma też obywatelstwo Ghany.

 

Kursa - miejsce urodzenia: Puławy.

 

Kisiel - urodzony w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Noga - urodzony w Tomaszowie Mazowieckim. Poza tym, ekhm, już od wiosny 2009 jest w Sokole Aleksandrów Łódzki - http://www.90minut.pl/kariera.php?id=8231

 

Zawadzki - urodzony w Bartoszycach. CA, moim zdaniem, powinno być około 72.

 

Kajda - nie mam pojęcia.

 

Polit - moim zdaniem, CA około 66.

 

Dudu - przepraszam, ale to, że ma wyższą reputację w Brazylii, niż w Polsce to chyba jakieś nieporozumienie. U nas jest solidnym ligowym obrońcą, tam... jednym z kilkuset. Reputację krajową według mnie silnie obciąć.

 

Lisowski - CA bym obciął do około 100.

 

Pinheiro - jemu z kolei reputację krajową bym podniósł do, powiedzmy, tych 65-70. Jednak ostatnio grał w tej U-23, więc zasłużył.

 

Ceglarz - chyba ok. Ale dlaczego nie ma jego brata Sebastiana, który jest bliżej meczowej 18-ki?

 

 

Na dziś wystarczy, rozpisałem się :D

Odnośnik do komentarza

I dokończenie:

Pomocnicy:

 

Łukasz Zając - ustawianie mu -6 to zdecydowanie za dużo, co najwyżej -5, a i tak w zasadzie powinien już mieć PA określone, w okolicach 95 (zgodnie z sugestiami mini-edytora)

 

Panka - zaryzykowałbym podkręcenie go do 112, podniósłbym też reputację aktualną, żeby nie była niższa od światowej (wychodząc z założenia, że jest wyżej ceniony w Polsce, niż w szeroko pojętej skali światowej)...

 

Milošeski - zwiększyć płynność języka bułgarskiego (każdy Macedończyk powinien mieć standardowo co najmniej 15, a Bułgar co najmniej 15 macedońskiego...), w jego wieku potencjał 120 to mocna przesada, edytor rekomenduje góra 103. Podniósłbym strzały z dystansu. Dodać do ulubionych Ukaha.

 

Arriero - reputacja w ojczyźnie do obniżenia, raczej nie powinna być na jednym poziomie z polską. CA chyba do lekkiego obcięcia.

 

Kowalski, Waleski - PA -6 chyba jednak zawyżone. Waleski nie wystąpił w ani jednym meczu w tym sezonie.

 

Rzędzicki, zdaje się, ok.

 

Budka - bez zastrzeżeń.

 

Wlazło - CA do lekkiego podniesienia.

 

Đurić - sądząc po tym, co pokazywał, chyba zredukowałbym go do jakichś 90. Zmniejszyłbym też decyzje, grę bez piłki.

 

Kuklis - on gra jeszcze gorzej, niż Đurić. CA rzędu 86, PA można ewentualnie zostawić. Reputacja do lekkiego przycięcia.

 

Grzeszczyk - jeszcze gorzej. CA ok. 83. PA też 105. Reputacja do przycięcia.

 

Šernas - myślę, że nie byłoby błędem podwyższenie CA do 123, co pokazał zarówno na początku ligi, jak i w reprezentacji. Ergo, PA 126, zgodnie z edytorem.

 

Zwoliński - CA do lekkiego podniesienia (72-75), ale za to bardzo, bardzo zaniżone PA. 95, w sytuacji, gdy edytor sugeruje 125-127 (czyli w zasadzie -7), to coś, co należałoby poprawić.

 

Radowicz - miejsce urodzenia: Łódź. CA do zwiększenia, nawet w okolice 78-82. PA jest ok. Podniósłbym reputację krajową i ogólną do 50.

 

Serwaciński raczej bez zmian

 

Kowalczyk - według edytora, PA jest zaniżone i powinno wynosić ok. 101.

 

Ostrowski chyba ok.

 

Świątnicki raczej ok

 

Grischok - tu raczej spore poprawki by się przydały. CA, według mnie nie niższe niż 88, możliwe, że nawet do 92. PA - w granicach 100-105. Dodać AMR/AML w granicach co najmniej 14. Znacznie podnieść reputację światową, żeby była zbliżona do reszty graczy (raczej nie powinien mieć niższej, niż juniorzy, albo Arriero).

 

Oziębała - wg mnie, ok.

 

Grzelczak - PA do lekkiego podniesienia, do ok. 124 (wg edytora).

 

Napastnicy:

 

Robak - powiem przewrotnie, przereklamowany. CA raczej ok. 116, PA góra 120. Stabilność formy może 14?

 

Knera - miejsce urodzenia - Brzeziny.

 

Bergiel - brak zastrzeżeń.

 

 

teraz, co do ME (w uzupełnieniu do powyższych):

 

Skład jest taki:

 

Michał Pytkowski - CA ok 70 może

Jakub Bartkowski - CA ok 75, podstawowy zawodnik

Radosław Kursa - CA ok 78, podstawowy zawodnik

Kamil Mazurkiewicz - CA ok 70

Damian Zawadzki - CA ok 75

Piotr Wlazło - CA ok 75

Jaromir Bergiel - CA ok 70

Damian Ceglarz - CA ok 75

Damian Knera - CA ok 68

Mikołaj Zwoliński - CA ok 72-75

Cuqui - CA ok 65

Sebastian Ceglarz - CA ok 72, PA -6 (napastnik, 21.9.1990 w Łodzi)

Damian Radowicz - CA ok 78-82

Rafał Rzędzicki - CA ok 68-72

Przemysław Kowalski - CA ok 62-65

Robert Kowalczyk - CA ok 68

Michał Polit - CA ok 69

Sylwester Kajda - CA ok 64

 

Wyboldowany zawodnik, którego chyba brak w bazie.

 

To byłoby na tyle :)

Odnośnik do komentarza

Ja tak szybciutko na razie:

- Durić - wg. źródeł internetowych ur. 5.5.1982. W grze: 5.10.1983

- Kuba Kisiel nie jest już graczem Widzewa

- moim zdaniem Grzeszczyk obecnie jest lepszy niż Kuklis (kto nie jest?). Dlatego jeśli dla Kuklisa CA 86, to dla Grzeszczyka CA 90. Fakt, gra niewiele, ale przynajmniej nie ma głupich strat. A że podaje tylko do tyłu, no cóż...

- co do Zwolińskiego, PA 95 trochę mało biorąc pod uwagę, że uważany jest za spory talent. Niepokoi mnie tylko, że Kretek, który lubi promować juniorów, nie dał mu szansy. Może jednak plotki o talencie są przesadzone?

- ataku Widzewa nie ruszałbym póki co

Odnośnik do komentarza

Ja tak szybciutko na razie:

- Durić - wg. źródeł internetowych ur. 5.5.1982. W grze: 5.10.1983

- Kuba Kisiel nie jest już graczem Widzewa

- moim zdaniem Grzeszczyk obecnie jest lepszy niż Kuklis (kto nie jest?). Dlatego jeśli dla Kuklisa CA 86, to dla Grzeszczyka CA 90. Fakt, gra niewiele, ale przynajmniej nie ma głupich strat. A że podaje tylko do tyłu, no cóż...

- co do Zwolińskiego, PA 95 trochę mało biorąc pod uwagę, że uważany jest za spory talent. Niepokoi mnie tylko, że Kretek, który lubi promować juniorów, nie dał mu szansy. Może jednak plotki o talencie są przesadzone?

- ataku Widzewa nie ruszałbym póki co

 

- Đurić nawet w swoim profilu na FB ma 1982. Znaczy, do poprawki.

- Grzeszczyk - fakt, obaj mało grają. W tych meczach, co widziałem, Grzeszczyk był jeszcze słabszy od Kuklisa... stąd taka, a nie inna moja sugestia.

- Zwoliński - tu jest coś takiego, jak EPA, podawane przez edytor researcherski, wyliczane na podstawie wieku, pozycji i CA zawodnika. W tym przypadku różnica wyszła mi tak duża, że nie dało się tego pominąć. I też nie wiem, czemu Mikołaj nie dostał szansy przy takiej padlinie, jaką grali (kolejność alfabetyczna) Đurić, Grzeszczyk i Kuklis.

- co do ataku jednak będę się upierać, choćby na bazie osiągnięć na arenie międzynarodowej (tak, wiem, że Robak był kontuzjowany. Wiem, że ma dużą skuteczność i wykańczanie. Ale CA IMHO powinien mieć niższe niż Šernas...)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ekhm, ekhm.

 

Patch 11.2 ściągnięty, nowa baza przejrzana w edytorze. I tak mi się coś widzi, że i podana historia klubu, i miasta urodzenia zawodników - w bazie się nie znalazły... A informacje były tu podane na długo przed terminem oddania bazy.

To jak to :>?

 

 

A. Ok. W następnym. Jasne.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ekhm, ekhm.

 

Patch 11.2 ściągnięty, nowa baza przejrzana w edytorze. I tak mi się coś widzi, że i podana historia klubu, i miasta urodzenia zawodników - w bazie się nie znalazły... A informacje były tu podane na długo przed terminem oddania bazy.

To jak to :>?

 

 

A. Ok. W następnym. Jasne.

Cześć.

 

Wątek dokładnie przejrzany pod kątem patcha 3. Dzięki za sporą ilość uwag. Większość uwzględniona.

Co do historii to trzeba by wpisać tabele całych lig za wspomniane sezony, co jest raczej niemożliwe dla okresu podziału na grupy. Ale to już raczej zagwozdka do HR.

 

Nie jestem fanem Kuklisa (nic oryginalnego), ale wyraźnie nie było mu po drodze z Kretkiem. Już i tak został konkretnie przycięty, więc tym razem spada tylko do CA93.

Sernas w grze strzela już tyle goli, że boję się go poprawiać, żeby nie wyszedł z niego zawodnik strzelający 20+ goli w sezonie. Tak więc tylko minimalnie w górę.

Odnośnik do komentarza

Cześć.

 

Wątek dokładnie przejrzany pod kątem patcha 3. Dzięki za sporą ilość uwag. Większość uwzględniona.

Co do historii to trzeba by wpisać tabele całych lig za wspomniane sezony, co jest raczej niemożliwe dla okresu podziału na grupy. Ale to już raczej zagwozdka do HR.

 

Nie jestem fanem Kuklisa (nic oryginalnego), ale wyraźnie nie było mu po drodze z Kretkiem. Już i tak został konkretnie przycięty, więc tym razem spada tylko do CA93.

Sernas w grze strzela już tyle goli, że boję się go poprawiać, żeby nie wyszedł z niego zawodnik strzelający 20+ goli w sezonie. Tak więc tylko minimalnie w górę.

 

OK, dzięki za informacje. Rozumiem problem z historią :) Gdyby się udało, byłoby super, jeśli nie, to chociaż ten 1948 bym poprosił.

Co do reszty, Kuklis faktycznie się trochę poprawił, więc 93 jest ok, tak sądzę.

 

A tak już zupełnym BTW i czystą prywatą, to Ty byłeś w łódzkim zespole curlingowym, czy to tylko zbieżność nazwisk :)?

Odnośnik do komentarza

 

A tak już zupełnym BTW i czystą prywatą, to Ty byłeś w łódzkim zespole curlingowym, czy to tylko zbieżność nazwisk :)?

 

Z dumą mogę powiedzieć, że kładłem podwaliny pod łódzki curling ;)

Ale to był czysty przypadek i jednorazowy wybryk.

 

Wybryk, nie wybryk, grunt że tradycja researcherska w klubie wciąż trwa :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...