Skocz do zawartości

FM 2011 - Talenty


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

1. Definicja talentu: Zawodnik musi być młody (góra 24 lata; wyjątek - zawodnicy z egzotycznych krajów, o których nikt nie słyszał IRL), co najwyżej lokalnie znany, tani (maksymalnie 1M euro) i bardzo utalentowany (po 2-3 latach treningu albo od razu nadaje się do gry nawet w silnych klubach).

 

2. Format wpisu. We wpisie należy stosować następujący format:

 

Imię i nazwisko:

Narodowość:

Wiek:

Pozycja:

Klub:

Cena zakupu:

Uzasadnienie:

 

Przykład:

 

Imię i nazwisko: Adam Stachowiak

Narodowość: Polak

Wiek: 22 lata

Pozycja: GK (bramkarz)

Klub: Odra Wodzisław Śląski

Cena zakupu: Ł170.000, €210.000, 950.000pln

Uzasadnienie: Jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników ligi polskiej. Po 2 latach powinien być pewnym punktem każdego zespołu grającego w Ekstraklasie. Cechuje go dobry refleks, piąstkowanie, gra w powietrzu, łapanie piłki, skoczność a także siła fizyczna.

 

3. Uzasadnienie jest koniecznym elementem wpisu. Proszę NIE zamieszczać screenów - to fajna rzecz, ale serwery są niestabilne, pliki są kasowane, a darmowy hosting ograniczony czasowo.

 

4. Wpisując nową propozycję należy najpierw sprawdzić, czy dany zawodnik znajduje się już na liście. Dublowanie wpisu jest dozwolone tylko wtedy, gdy nowy wpis uzupełnia informacje brakujące we wpisie oryginalnym.

 

5. W jednym poście można zaproponować co najwyżej trzech zawodników.

 

6. Wpisy w tym temacie będą co jakiś czas kasowane/edytowane. Wpisy niezgodne ze schematem będą również usuwane.

 

7. Zaśmiecanie tego tematu będzie powodowało wyciągnięcie konsekwencji regulaminowych.

Odnośnik do komentarza

Kouassi N'Goran

Wybrzeże Kości Słoniowej

22 lata

Środkowy obrońca

Africa Sports

Cena- 18 000 funtów lub mniej , no można się potargować.

Solidny obrońca. Silny lecz niezbyt szybki. Idealny dla klubów na poziomie polskiej ekstraklasy (z dołu tabeli) lub zmiennika do lepszych (u mnie w Legii czy to za Astiza czy Choto jak wchodzi nie odczuwam różnicy kto jest w obronie). Zawodnik nie wiem czy zrobi progres czy nie , scouci mówią ,że tak ,ale za takie pieniądze na prawdę warto nawet na ławkę mieć takiego zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Mateusz Prus

Narodowość: Polak

Wiek: 20 lat

Pozycja: GK (bramkarz)

Klub: Roda JC

Cena zakupu: €875000

Uzasadnienie: Mlodziutki bramkarz Rody ma potencial podobny do Boruca i Fabianskiego jego atrybuty nie powalaja na kolana ale jezeli poda sie tego gracza odpowiedniemu trenningowi za 2-3 sezony powinien byc numerem jeden kadry swojego zespolu.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Imię i nazwisko: Gabriel Christoni Letie

Narodowość: Brazylia

Wiek: 22 lata

Pozycja: BR

Klub: Paraná

Cena zakupu: 230 tys funtów

Uzasadnienie: Bardzo solidny bramkarz do polskiej ligi i średniaków europejskich. Skoczność, Decyzje i Chwytanie to jego najmocniejsze strony. Nie pęka przy pojedynkach z dużo silniejszymi rywalami dzięki czemu parę spotkań wygrałem tylko dzięki jego postawie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Piotr Parzyszek

Narodowość: Polska

Wiek: 16 lata

Pozycja: Napastnik

Klub: De Graafschap

Cena zakupu: € 800 tys

Uzasadnienie: Nastepny Polski mlody pilkarz szlifujacy swoj kunszt w Holandi. Pilkarz nie ma super atrybutow ale przy dobrym trenningu napewno sie wyrobi ma dopiero 16 lat wiec przyszlosc przed nim. Juz teraz ma calkiem dobre atrybuty jak na mlodego Polskiego gracza takie jak gra bez pilki, wykanczanie akcji, opanowanie, gra z pierwszej pilki tylko trzeba dac mu szanse i szlifowac ten nasz Polski diamencik.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Pan_przeciętniak

Imię i nazwisko: Lucas Santos de Souza

Narodowość: Brazylia

Wiek: 18 lat

Pozycja: N

Klub: Vitória

Cena zakupu: 300tys Funtów

Uzasadnienie: Młody talent, mimo że jego atrybuty na początku nie wyglądają rewelacyjnie to szybko się rozwija. Po 3 latach biją się o niego czołowe kluby europy. Strzela niesamowite bramki z dystansu potrafi też minąć każdego obrońce. U mnie został 2 razy najlepszym strzelcem ekstraklasy z 21 i 27 bramkami na koncie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Ezechiel Ndouassel

Narodowość: Chad

Wiek: 22 lata

Pozycja: Napastnik

Klub: Bez klubu

Cena zakupu: Darmowy

 

Uzasadnienie: Jezeli potrzebujecie silnego dobrze grajacego glowa napastnika (192cm wzrostu) do Polskiej Ekstraklasy lub 1 szej ligi (pewnie by sobie poradzil w sredniaku Europejskim) to kupujcie tego zawodnika w ciemno. Z obserwacji w 6ciu meczach wyglada bardzo imponujaco czesto wykancza dosrodkowania w pole karne i jak na razie z dobrym efektem 7 goli w 6ciu meczach. To jest typowy "strong forward" czyli facet od walki w powietrzu z obroncami przeciwnej druzyny. Nie to nie jest typ dryblera on nie gra porywajaco ale za to bardzo efektownie. Poza goalami zdobytymi glowa potrafi tez skutecznie udezyc z za pola karnego.

 

Imię i nazwisko: Danny Santoya

Narodowość: Kolumbia

Wiek: 22 lata

Pozycja: Napastnik

Klub: Bez klubu

Cena zakupu: Darmowy

 

Uzasadnienie: Danny to taki Wayne Rooney dla biedniejszych klobow. Potrafi dobrze grac glowa jest dosyc szybki pilka nie placze sie mu pod nogami jest skutecznym zawodnikiem i w mojej Pogoni tworzy super duet z Ezechielem Ndouasselem tylko z ta roznica ze Ezechiel jest typem silnego walczaka a Danny Santoya jest bardziej technicznie rozwinetym napastnikem co nie znaczy ze tez nie potrafi udezyc na bramke glowa i walczyc o kazda pilke. Danny potrzebuje jeszcze sporo treningu i doswiadczenia ale juz teraz prezentuje sie bardzo przyzwoicie i moze zostac gwiazda sredniakow Europejskich. Danny jest tez dosc skuteczny 5 goli w 6ciu meczach to calkiem przyzwoity dorobek.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Haris Handzic

Narodowość: Bośnia i Hercegowina

Wiek: 19 lat

Pozycja: PL/OPL/N

Klub: bez klubu

Cena zakupu: 0 PLN

 

Uzasadnienie: Haris Handzic to były zawodnik poznańskiego Lecha, na którym ten klub się nie poznał i za porozumieniem stron rozwiązał z nim kontrakt. Haris regularnie występuje w bośniackiej drużynie młodzieżowej. W Football Managerze jest to młody piłkarz z olbrzymim talentem, którego trzeba tylko trochę oszlifować, aby uzyskać piękny diament. Cechuje się wysoką determinacją, a także przyzwoitą techniką i szybkością. W zasadzie jest to piłkarz kompletny, którego większość atrybutów wraz z wiekiem i odpowiednim treningiem jeszcze sporo wzrośnie. Niestety nie zechciał podpisać kontraktu z moim Górnikiem Łęczna, ale jeżeli tylko awansuję do polskiej Ekstraklasy, to od razu się nim poważnie zainteresuję. Spieszcie się, bo duże zainteresowanie nim przedstawia Podbeskidzie.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Driss Belamri

Narodowość: Maroko

Wiek: 27 lat

Pozycja: AM R

Klub: MAS Fes

Cena zakupu: 75 tys. euro

 

Wiekowo zaawansowany jak na "talent", ale to egzotyczny gracz, którego można mieć za grosze. A warto! Zarabia jedynie 42,5 tys. euro rocznie, kosztuje 75 tys. Za tę cenę można mieć najlepszego prawoskrzydłowego ligi, jeśli prowadzicie klub na Węgrzech lub w podobnym kraju. W moim Haladasu Szombathely najlepszy asystent i gwiazda drużyny.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Torric

Narodowość: Ghana

Wiek: 18 lat

Pozycja: PŚ/DPŚ

Klub: Hearts of Oak

Cena zakupu: 750.000 PLN

 

Uzasadnienie: Torric to bardzo uzdolniony środkowy pomocnik, który może występować również na pozycji defensywnego pomocnika. Można go kupić za naprawdę śmieszne pieniądze, a na pewno w 100% wam się to zwróci. Ja ściągnąłem go do mojego Górnika Łęczna za 750.000 PLN, ale myślę że można było się trochę potargować. Nie ma zamiaru także zbyt dużo zarabiać, bo już 1.500 PLN tygodniowo go zadowoli. Świetnie nadaje się do średniaków 1 ligi polskiej w których z marszu może wskoczyć do pierwszego składu i będzie się systematycznie rozwijał. Do lepszych zespołów też można go spokojnie kupić i wypożyczyć na 1-2 sezony, aby mógł się ograć i systematycznie występować. Po okresie wypożyczenia, na pewno stanie się ważnym elementem pierwszej 11 lub wartościowym zmiennikiem.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Julio Cesar

Narodowość: Brazylia

Wiek: 21 lat

Pozycja: PŚ/PP/OPŚ/OPP

Klub: bez klubu

Cena zakupu: 0 PLN

 

Uzasadnienie: Julio Cesar to młody i perspektywiczny środkowy pomocnik, który może także grać na prawym skrzydle. Cechuje się niezłą techniką i szybkością, oraz wykańczaniem akcji. Posiada też dobre predyspozycje do wykonywania stałych fragmentów gry. Jak na środkowego pomocnika przystało ma też na dobrym poziomie atrybuty takie jak Koncentracja, Kreatywność, Błyskotliwość czy drybling. Do Górnika Łęczna przyszedł bez żadnych zahamowań za jedyne 5.000 PLN tygodniowo. Jak na takiego piłkarza, jest to na pewno niewiele, patrząc na to że za darmo otrzymujemy, zawodnika który w przyszłości może rządzić i dzielić nie tylko w Polskiej Ekstraklasie ale i w rozgrywkach europejskich.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Imię i Nazwisko: Bartosz Salamon

Narodowość: Polska

Wiek: 19 lat

Pozycja: ŚPO/POM

Klub: Brescia

Cena zakupu: 2 000,000

 

Uzasadnienie:

Jeden z młodych talentów z Polski , występujący w 2.lidze włoskiej. Ma bardzo dobre predyspozycje na stanie się futbolową gwiazdą. Obdarzony bardzą dobrą szybkością i ogólnie dobrymi warunkami fizycznymi i technicznymi. Troche gorzej jest mentalnie , ale na pewno na poziomie Ekstraklasy wymiata.

 

Imię i Nazwisko: Tomasz Kupisz

Narodowość: Polska

Wiek: 20 lat

Pozycja: Ofensywny pomocnik (środkowy,prawy,lewy), Napastnik

Klub: Jagiellonia Białystok

Cena zakupu: 825,000 tyś.

 

Uzasadnienie:

Były gracz Wigan.Zaliczył tam kilka występów i strzelił kilka bramek.Obunożny, atrybuty techniczne,mentalne i fizyczne ma przeciętne , ale jest wszędzie wymieniany jako talent w Fm 11 na taki stronach jak www.cmrev.com czy centrum FM.

Ale w polskiej spisuje się bardzo dobrze.

 

Imię i Nazwisko: Maciej Makuszewski

Narodowość: Polska

Wiek: 20 lat

Pozycja: PP/OPP

Klub: Jagiellonia Białystok

Cena zakupu: 1,200,000

 

Uzasadnienie:

 

Wypatrzony prze trenera Michała Probierza z drużyny Wigry Suwałki. I był to jego w strzał w '10' .Zawodnik obdarzony super motoryką. Mija rywali jak chce z pełną szybkościa. Jego statystyki wyglądają na słabe , ale właśnie , tym on zaskakuje. Na początku zesłałem go do drużyny rezerw , ale dałem mu szanse i stał się pierwszoplanową postacią w mojej drużynie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Grzegorz Sandomierski

Narodowość: Polak

Wiek: 20 lat

Pozycja: GK ( bramkarz)

Klub: Jagiellonia Białystok

Cena zakupu: 450,000 tysięcy funtów

 

Uzasadnienie: Gdy zacząłem prowadzić Manchester City, po zrobieniu transferów pozostał mi spory budżet. Więc ściągnąłem Grzesia. Z początku myślałem że nie zrobi dużych postępów ale się pomyliłem. Na początku 2012 idealnie nadawał by się na solidnego 2 bramkarza średnich klubów z europy, takich jak Porto, CSKA Sofia czy Celtic.

 

Oto screen z początku 2012r.

http://c.wrzuta.pl/wi14642/077f4d4b000cd4fd4d3c37e5/0/grzesiu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Michał Buchalik

Narodowość: Polak

Wiek: 20

Pozycja: bramkarz

Klub: Odra Wodzisław

Cena zakupu: po dwóch sezonach za darmo

 

Buchalik nie ma miejsca w pierwszym składzie Odry, więc pewnie można go tanio kupić od razu. Do mojego Fredrikstad przyszedł po dwóch sezonach z wolnego transferu, a sprowadził go jeszcze poprzedni szkoleniowiec naszej drużyny. Buchalik się cały czas rozwija i około sezonu czwartego osiąga pełnię możliwości, tj. staje się najlepszym bramkarzem norweskiej ekstraklasy, zdolnym do samodzielnego wygrywania meczów. Kilka not >8 w sezonie zdobył.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Muhamed Keita

Narodowość: Norwegia / Gambia

Wiek: 19

Pozycja: skrzydłowy (obustronny) AM RL

Klub: Stromsgodset

Cena zakupu: 525 tys. euro

 

W sezonie 2014 najlepszy asystent ligi norweskiej (11 asyst w 20 meczach) grając na prawym skrzydle. Reprezentant norweskiej młodzieżówki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Imię i nazwisko: Ivan Molchanov

Narodowość: Białoruś

Wiek: 19

Pozycja:

Klub: Witebsk

Cena zakupu: 35 000 €

 

Kupiłem go zimą sezonu 2011/2012 do Śląska. Miał 1 gwiazdkę w umiejętnościach i 3 w potencjale. Przez 1,5 sezonu zagrał tylko 4 mecze, więc postanowiłem go wypożyczyć do MKS-u Kluczbork. Tam przez 13 meczów miał średnią ocen 7,48 i tak się rozwinął, że teraz gra u mnie w podstawowym składzie (3 gwiazdki w umiejętnościach, 4 w potencjale). Przed chwilą odrzuciłem za niego ofertę na 1 mln €. Obecnie jest wart 700 000 €. Tani i naprawdę perspektywiczny zakup.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Patryk Kubicki

Narodowość: Polska

Wiek: 16

Pozycja: PŚ, OP PLŚ

Klub: Dolcan Ząbki

Cena zakupu: 150 000 €

Dostrzegłem go po tym jak został najmłodszym zawodnikiem debiutującym w zespole z Ząbek. Niezwykle zespołowy (15) oraz pracowity (13) gracz obdarzony niezwykłym driblingiem (13) oraz techniką (13). Oprócz tego godna odnotowana agresja (13). Zapewne są to atrybuty wygenerowane przez komputer, ale mimo wszystko polecam tego zawodnika...

Edytowane przez Ernie Souchak
Usunięte tagi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Imię i nazwisko: Bressan

Narodowość: Brazylijczyk z Białoruskim paszportem

Wiek: 21 lat

Pozycja: PŚ, OPŚ

Klub: BATE Borysów

Cena zakupu: 275 tys. funtów

 

Już na poczatku gry świetny zawodnik. Grając Lechem walczyłem o niego z m. in. Liverpoolem, Bayernem, Sportingiem Lizbona. Ale udało sie, prawdopodobnie przekonały go pensja i premie. Ale do rzeczy. Dosyć szybko po transferze stał sie podstawowym zawodnikiem reprezentacji Białorusi. Jest bardzo sprawny o czym świadczą wysokie wartosci jak na polska ligę atrybutów fizycznych. Dodatkowo, technicznie jest bardzo podobny do Semira Stilicia, a do tego bardziej kreatywny. Po pierwszych 7 kolejkach jest drugim po Artemie Radzkowie zawodnikiem z najlepszą średnia w Ekstraklasie, wynoszacą 7,83. Jego potencjał wynosi 155.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Artur Jedrzejczyk

Narodowość: Polak

Wiek: 22lata

Pozycja: O.Ś

Klub: Legia Warszawa

Cena zakupu: 200/300 tys €

Uzasadnienie: Na początku rozgrywki jest przeniesiony do drugiej drużyny Legii, a więc jest większa szansa na kupienie tego utalentowanego obrońce. Ja gdy objąłem drużynę Legii od razu przesunąłem go do 1 drużyny i po pewnym czasie wygryzł ze składu Michała Żewłakowa i z Astizem tworzy parę stoperów. Jest to zawodnik bramkostrzelny, gdyż każdy jego wypad w pole karne przeciwnika przy stałym fragmencie gry to zagrożenie. U mnie w całym sezonie zdobył 10 bramek !! Gorąco polecam do średniaków europejskich, a nawet jeśli ktoś nad nim po pracuję to nawet może się sprawdzi w jakimś silnym europejskim klubie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...