Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2011


zibii

Rekomendowane odpowiedzi

Beatbat, riserczerzy nie mają nic do kwot jakie można wyciągnąć za poszczególnych zawodników. Częściowo to zależy od reputacji, ale w dużej mierze to kwestia olewania nas przez SI - wysokie kwoty transferowe, absurdalne wyceny juniorów (zwykle przeciętni, a potrafili kilka mln zł kosztować) czy zarobki (w 1 lidze 80-100k zł miesięcznie i więcej), ale jak powiedzieli że mają to poprawić, tak powiedzieli...

 

PS. Weź zajrzyj na nasze forum i tam daj listę odpowiednią :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Bałem się tego, że po odejściu Profesora Lech nie będzie zrobiony dobrze, ale Zibii wykonał naprawdę dobrą robotę. Mam kilka uwag, z tych większych błędów to tylko ten pierwszy, a pozostałe to taka sugestia przy tworzeniu bazy w styczniu :)

*W klubie ciągle jest Dawid Florian, obecnie bez klubu

*Kamil Drygas – Pa -7, więc spoko, ale CA zaledwie 90, a to jest obecnie zawodnik pierwszej drużyny, który ma już za sobą kilka całkiem dobrych występów.

*Luis Henriquez – Panamczyk w poprzednim sezonie nie grał dużo, ale jak już pokazywał się na boisku to dawał z siebie wszystko i prezentował się zdecydowanie na plus, w tym sezonie wskoczył do pierwszego składu, a CA o 14 punktów mniejsze od Gancarczyka

*Marcin Kikut – Marcin gra w tym sezonie naprawdę bardzo dobrze i jest jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy. Atrybuty wyglądają dobrze, ale te +3/5 CA można mu dać. 

*Jacek Kiełb i Arjoms Rudnews – sytuacja podobna jak u Kikuta, obaj są nowymi piłkarzami , ale ich dotychczasowe występy pokazują, że zasługują na małe podniesienie CA.

*Seweryn Gancarczyk – Ca 117, niższe tylko od 6 pozostałych piłkarzy w Kolejorzu i o 14 punktów większe od Henriqueza to moim zdaniem zbyt wiele.

*Joel Tshibamba – Ca 115 powinno zostać obniżone do maksimum 110, Joel to ciekawy zawodnik, a wykańczanie akcji – 12 to też zbyt wiele, pewnie dostałeś go takiego z Gdyni, ale powinien zostać trochę przycięty, bo w Poznaniu nie spisuje się już tak dobrze.

*Jan Zapotoka – Nie wiem czym on sobie zasłużył na tak wysokie PA (135)

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Wilk jest zdecydowanie za mocny. On od dwóch sezonów praktycznie nie gra a jak gra to strasznie słabo ewentualnie uda mu się od czasu do czasu zagrać dobrze. Wiec nie wiem czemu został tak dopakowany.

Odnośnik do komentarza

nie jestem jakimś fanem Lecha, ale końcże właśnie pierwszy sezon i tak. koniecznie Tschibamba za wysokie OA, za dużo strzela. Wichniarek i Florian - oni mają już rozwiązane kontrakty więc powinni zniknąć.

Niezwykle ciężko jest przedłużyć kontrakt z Arboledą, który w wielu wywiadach podkreśla, że to Lech jest dla niego #1, może coś uda Ci się z tym zrobic.

Drygas trochę za słaby.

Wilk jest IMO w porządku, dobry zmiennik.

Maciej Woźniak może odrobinę za niskie CA.

Kikut>Henriquez>Garncarczyk

Odnośnik do komentarza

Co do Floriana to moje niedopatrzenie, spokojnie będzie poprawione. Wichniarek niedawno rozwiązał kontrakt więc również spokojnie. Drygas na chwilę oddania bazy był na takim poziomie jak jest w bazie, teraz podskoczył i podskoczy :) Wilk ma czas do stycznia. Co do wymienionej kolejności trójki to również jest tak jak w przypadku Drygasa, poczekajcie do stycznia. Wszystko mam na uwadze i zgłaszajcie wszystko co tylko możecie ;)

Odnośnik do komentarza

- Sławomir Reibandt – w grze piłkarzem Lecha, a w rzeczywistości Gryf 2009 Tczew.

- Dawid Florian – w Lechu, a w rzeczywistości (wolny transfer?)

- Brak wpisanych kwot transferowych przy kupionych latem piłkarzach (Rudnevs, Kiełb, Tshibamba)

- Nieuzupełnione miejsce urodzenia Drygasa - Kępno

- Do poprawienia wysokość płac piłkarzy, które są zaniżone

- Michał Lipczyński nie jest już pracownikiem Lecha.

- Długość kontraktu Tshibamby do poprawienia

Odnośnik do komentarza

Niezwykle ciężko jest przedłużyć kontrakt z Arboledą, który w wielu wywiadach podkreśla, że to Lech jest dla niego #1, może coś uda Ci się z tym zrobic.

 

I dobrze, że tak jest! Arboledzie - mówię o realu - kontrakt kończy się 30 czerwca 2011 i nadal nie został przedłużony. Wróble ćwierkają, że chce podwyżki równiej trzykrotności obecnych zarobków. Już straszy, ze Walter (czytaj Legia) dadzą mu ile chce, a poza tym, że na Zachodzie też sobie poradzi - zwłaszcza z kartą na ręku. Mówiąc w skrócie, jego przyszłość w Kolejorzu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałem że Arboleda chce 500 tysięcy euro, a obecnie zarabia 280 000 rocznie. Tak czy inaczej, komin płacowy byłby za duży, Lech daje 350 000. W nowym FMie sporą rolę przy przedłużaniu kontraktów gra sympatia do aktualnego menadżera i drużyny. Np. Bartoszek z GKS Bełchatów zawsze przedłuży kontrakt z Nowakiem, ale graczowi uda się to raz na 10 prób.

Odnośnik do komentarza

koniecznie Tschibamba za wysokie OA, za dużo strzela

Tego bym nie ruszał. 3bamba jeszcze się rozstrzela, w końcu to potencjalnie jeden z najlepszych napastników w lidze.

 

 

Jan Zapotoka – Nie wiem czym on sobie zasłużył na tak wysokie PA (135)

To też bym zostawił, Jenek to bezsprzecznie przyszła gwiazda Lecha.

 

 

PS

Przepraszam, ale jako kibic - żeby nie powiedzieć kibol - Kolejorza, nie mogłem się powstrzymać. Potraktujcie to z przymrużeniem oka ;); jeśli post poleci nie będę miał pretensji.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Spoxik to go że włączył nie znaczy że coś sobą reprezentuje.

Nie wiem czy tutaj ale jest błąd w rekordach. Najw. Transfer (sprzedaż) powinien być Lewandowski a nie Juskowiak

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałem że Arboleda chce 500 tysięcy euro, a obecnie zarabia 280 000 rocznie.

 

Chce 350k. Te 500k to mocno przesadzona kwota.

 

Jenek to bezsprzecznie przyszła gwiazda Lecha.

 

Nie sądzę. Wszystko wskazuje na to, że będzie sprzedany, albo wypożyczony, bo w tym kierunku już toczą się rozmowy, ale nie wiem na razie jaki będzie ich efekt końcowy.

 

Wojciech Golla - młodzieżowy reprezentant kraju, teraz Bakero go do pierwszej włączył. Zdecydowanie za słaby w FM, zero perspektyw.

 

Mówi się o Ratajczaku. A taki Kamiński, Możdżeń czy Drygas, którzy już zadebiutowali w Ekstraklasie, albo Bereszyński, który regularnie trenuje z pierwszym zespołem wyglądają podobnie, więc spokojnie. Priorytetem będzie dopracowanie tych, którzy już grają w lidze, bo na razie w FM są zbyt słabi, żeby grać w Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza

Spoxik to go że włączył nie znaczy że coś sobą reprezentuje.

Nie wiem czy tutaj ale jest błąd w rekordach. Najw. Transfer (sprzedaż) powinien być Lewandowski a nie Juskowiak

 

Ale to, że regularnie gra w młodzieżówce już chyba tak...I tak mamy mały zawodników, którzy coś w grze znaczą po kilku sezonach. Nasza liga jest zalewana obcokrajowcami, a w kadrze pojawiają się jacyś "nowi" zawodnicy dopiero jak jakiś ciekawy newgen powstanie.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę. Wszystko wskazuje na to, że będzie sprzedany, albo wypożyczony, bo w tym kierunku już toczą się rozmowy, ale nie wiem na razie jaki będzie ich efekt końcowy.

 

@Buffu - mój post był żartem, zresztą zaznaczyłem to w post scriptum. Janek i Joel to dwa największe niewypały transferowe ostatnich lat w Lechu. Na trybunach kibole Kolejorza prześcigają się w uszczypliwych i zabawnych komentarzach na temat ich boiskowej postawy. Obaj stali się "ulubieńcami" trybun, zresztą w pełni zasłużenie - vide kółeczka Janka i bieganie z piłką w kierunku własnego bramkarza, czy też nieumiejętność przyjęcia i zastawienia się z piłką Joela, albo jego setka w ostatnim meczu z Lechią.

 

Myślę, że PA Zapotoki powinien określić wróżbita Maciej ;)

Tylko proszę nie podawać nazwisk, w tym programie nie podajemy nazwisk, bo to się może skończyć procesem sądowym :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...