Skocz do zawartości

Treningi


Enorel

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zaobserwowałem, twórcy gry pozostali chyba przy tym systemie, który obowiązywał w FM09. Czyli do tych atrybutów co zawsze dochodzą Determinacja, Dyscyplina i Motywowanie. Był nawet taki sprytny kalkulator do obliczania gwiazdek gdzieś w sieci, ale nie mogę go znaleźć w tej chwili. W każdym razie maksymalna ilość gwiazdek to raczej rzadkość w ostatnich dwóch FM-ach.

Odnośnik do komentarza

TUG 2010 działa, Twoje problemy zapewne wynikają ze słabych trenerów i bazy treningowej

A jak jest z kontuzjami w TUG 2010? Pamiętam, ze w FM 09 ten trening był kontuzjogenny. Na domyslnym treningu w 2010 konuzji jet bardzo mało. Dlatego lepszy jest niski wzrost atrybutów i niewiele kontuzji, niż rosnące skille, ale z urazami zawodników podstawowego składu. Czy ktoś zuważył wieksza ilość konuzji w treningu TUG 2010?

Odnośnik do komentarza

Jakie sa wymagania na max gwiazdek u trenera?

 

ddm = determination + discipline + motivating

 

strength, aerobics

 

fit * 9 + ddm * 2

>= 270 -> 5 star

>= 240 -> 4.5 star

>= 210 -> 4 star

>= 180 -> 3.5 star

>= 150 -> 3 star

>= 120 -> 2.5 star

>= 90 -> 2 star

>= 60 -> 1.5 star

<60 1 star

 

goalkeeper

 

gk * 2 + ddm

>= 90 - > 5 star

>= 80 - > 4.5 star

>= 70 - > 4 star

>= 60 -> 3.5 star

>= 50 -> 3 star

>= 40 -> 2.5 star

>= 30 -> 2 star

>= 20 -> 1.5 star

<20 1 star

 

tactics

 

tac * 2 + ddm

>= 90 - > 5 star

>= 80 - > 4.5 star

>= 70 - > 4 star

>= 60 -> 3.5 star

>= 50 -> 3 star

>= 40 -> 2.5 star

>= 30 -> 2 star

>= 20 -> 1.5 star

<20 1 star

 

ball control

 

tec * 6 + men * 3 + ddm * 2

>= 270 -> 5 star

>= 240 -> 4.5 star

>= 210 -> 4 star

>= 180 -> 3.5 star

>= 150 -> 3 star

>= 120 -> 2.5 star

>= 90 -> 2 star

>= 60 -> 1.5 star

<60 1 star

 

defense

 

def * 8 + (tac + ddm) * 3

>= 360 -> 5 star

>= 320 -> 4.5 star

>= 280 -> 4 star

>= 240 -> 3.5 star

>= 200 -> 3 star

>= 160 -> 2.5 star

>= 120 -> 2 star

>= 80 -> 1.5 star

<80 1 star

 

attack

 

att * 6 + tac * 3 + ddm * 2

>= 270 -> 5 star

>= 240 -> 4.5 star

>= 210 -> 4 star

>= 180 -> 3.5 star

>= 150 -> 3 star

>= 120 -> 2.5 star

>= 90 -> 2 star

>= 60 -> 1.5 star

<60 1 star

 

 

shooting

 

tec * 6 + att * 3 + ddm * 2

>= 270 -> 5 star

>= 240 -> 4.5 star

>= 210 -> 4 star

>= 180 -> 3.5 star

>= 150 -> 3 star

>= 120 -> 2.5 star

>= 90 -> 2 star

>= 60 -> 1.5 star

<60 1 star

 

set pieces

 

(att + men + tec) * 3 + ddm * 2

>= 270 -> 5 star

>= 240 -> 4.5 star

>= 210 -> 4 star

>= 180 -> 3.5 star

>= 150 -> 3 star

>= 120 -> 2.5 star

>= 90 -> 2 star

>= 60 -> 1.5 star

<60 1 star

Odnośnik do komentarza

Z tego co zaobserwowałem, twórcy gry pozostali chyba przy tym systemie, który obowiązywał w FM09. Czyli do tych atrybutów co zawsze dochodzą Determinacja, Dyscyplina i Motywowanie. Był nawet taki sprytny kalkulator do obliczania gwiazdek gdzieś w sieci, ale nie mogę go znaleźć w tej chwili. W każdym razie maksymalna ilość gwiazdek to raczej rzadkość w ostatnich dwóch FM-ach.

Jesli chozi o kalkualtor to prosze bardzo :D

 

 

 

 

 

http://bonzollm.co.cc/

 

 

Odnośnik do komentarza

Udalo mi sie wgrac treningi dla mlodych, ale mam problem.

W druzynie sa zawodnicy: juniorzy, mlody talent etc., ale nie moge ich przydzielic do treningow juniorskich, poniewaz sa one na szaro.

W druzynie U-21 w treningu mam 3 zawodnikow? Dlaczego pozostalych mlodzikow nie moge wrzucic do rezimu dla mlodych?

Do normalnego treningu moge. HELP!

Odnośnik do komentarza

Udalo mi sie wgrac treningi dla mlodych, ale mam problem.

W druzynie sa zawodnicy: juniorzy, mlody talent etc., ale nie moge ich przydzielic do treningow juniorskich, poniewaz sa one na szaro.

W druzynie U-21 w treningu mam 3 zawodnikow? Dlaczego pozostalych mlodzikow nie moge wrzucic do rezimu dla mlodych?

Do normalnego treningu moge. HELP!

 

Bo masz z nimi podpisane kontrakty zawodowe. Trening juniorski jest przeznaczony tylko dla zawodników z kontraktem juniorskim.

Odnośnik do komentarza

Goryl,

dzięki za ten "kalkulator" muszę śledził uważnie ten wątek

 

tylko, że co ma zrobić taka osoba jak ja, która w FM gra pierwszy raz i nie wie nawet co trenować żeby wzrosły poszczególne skile ?

poradnika nie ma, bo oszczędzają papier, na googalach są jakieś tips and hints w języku, którego nie używam

 

jest gdzieś jakaś instrukcja przynajmniej jeśli chodzi o trening dla zupełnie zielonych graczy ?

Odnośnik do komentarza

Goryl,

dzięki za ten "kalkulator" muszę śledził uważnie ten wątek

 

tylko, że co ma zrobić taka osoba jak ja, która w FM gra pierwszy raz i nie wie nawet co trenować żeby wzrosły poszczególne skile ?

poradnika nie ma, bo oszczędzają papier, na googalach są jakieś tips and hints w języku, którego nie używam

 

jest gdzieś jakaś instrukcja przynajmniej jeśli chodzi o trening dla zupełnie zielonych graczy ?

 

http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/FM-2009-w-pigulce_-poradnik-treningowy.html

To też się tyczy FM 2010 ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego postanowiłem napisać w tym. Jestem ciekaw waszych sposobów na przygotowanie zespołu do sezonu w FM 2010. O ile letnia przerwa trwa stosunkowo krótko i jest to dość prosta sprawa to wydaje mi się, że już ta zimowa jest nieco skomplikowana. Gram polską ligą i właśnie rozegrałem ostatni mecz (5 grudnia 2009), następny dopiero 20 lutego 2010. Gram w wszelkie managery już dość długo, ale dopiero niedawno postanowiłem, że będę zwracał dokładną uwagę na wszystkie elementy prowadzenia drużyny. Chętnie wysłucham rad w kwestii chociażby okresu odpoczynku dla piłkarzy czy ilości sparingpartnerów, a także terminów ich rozegrania i może przede wszystkim zmiany treningu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego postanowiłem napisać w tym. Jestem ciekaw waszych sposobów na przygotowanie zespołu do sezonu w FM 2010. O ile letnia przerwa trwa stosunkowo krótko i jest to dość prosta sprawa to wydaje mi się, że już ta zimowa jest nieco skomplikowana. Gram polską ligą i właśnie rozegrałem ostatni mecz (5 grudnia 2009), następny dopiero 20 lutego 2010. Gram w wszelkie managery już dość długo, ale dopiero niedawno postanowiłem, że będę zwracał dokładną uwagę na wszystkie elementy prowadzenia drużyny. Chętnie wysłucham rad w kwestii chociażby okresu odpoczynku dla piłkarzy czy ilości sparingpartnerów, a także terminów ich rozegrania i może przede wszystkim zmiany treningu.

 

Pozdrawiam.

 

Cześć,

Ja zazwyczaj w przerwie sezonu (Ekstraklasa) daje piłkarzom miesiąc-półtora miesiąca odpoczynku. Pózniej ustalam ok. 5-6 sparingpartnerów (np. dwóch pierwszych o niższej reputacji żeby się wgrali po dłuższym odpoczynku, następnych o podobnej reputacji, żeby zobaczyć jak sobie radzą z podobnymi rywalami [jak nie idzie za dobrze próbuje coś zmienić w taktyce, no i ostatnie sparingi rozgrywam z lepszymi drużynami od siebie i biorę ze wynik nie jest najważniejszy, tylko chodzi o dobry trening). Te sparingi rozgrywam co tydzień w każdą sobotę jak się da :)

Mi się to sprawdza:

-przygotowanie kondycyjne mam zawsze dobre.

-jak sprowadze kogoś nowego, to przy tej ilości sparingów może się on wgrać w taktyke.

-treningi w tym czasie biorę na mocno

Odnośnik do komentarza

Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu opiszę mój problem tutaj:

 

Piłkarze po niesamowitych postępach na treningach w pre-sezonie wyjeżdżają na reprę, a po powrocie następuje cofanie się w rozwoju i od 3 tygodni mimo regularnych występów w meczach mają wszędzie czerwone strzałki w dół :/ Nie wiem co na to poradzić bo widzę jak się to przekłada na formę w meczach o_O

 

Treningi mam ładnie rozplanowane wg. poradnika z głównej stronki. Potrzebuję rad co robię źle albo co muszę poprawić bo jak tak dalej pójdzie to zamienią się w ciepłe kluchy :)

Odnośnik do komentarza

Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu opiszę mój problem tutaj:

 

Piłkarze po niesamowitych postępach na treningach w pre-sezonie wyjeżdżają na reprę, a po powrocie następuje cofanie się w rozwoju i od 3 tygodni mimo regularnych występów w meczach mają wszędzie czerwone strzałki w dół :/ Nie wiem co na to poradzić bo widzę jak się to przekłada na formę w meczach o_O

 

Treningi mam ładnie rozplanowane wg. poradnika z głównej stronki. Potrzebuję rad co robię źle albo co muszę poprawić bo jak tak dalej pójdzie to zamienią się w ciepłe kluchy :)

 

 

 

Nie chodzi Ci przypadkiem o urlop na ktory sie rozjezdzaja zawodnicy po sezonie? Bo jesli tak to jest to normalka u kazdego. I trzeba po prostu poczekac na efekty treningu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jesli chozi o kalkualtor to prosze bardzo :D

http://bonzollm.co.cc/

Wielka rzecz. Ale mam pytanie, czy jest jakiś sposób, aby twoi trenerzy podnosili swoje umiejętności w trakcie gry? Czy to są po prostu stale parametry i po 10 latach dalej będą takimi samymi łajzami jak obecnie? To o tyle ważne, że na przykład trenera na 5 * do "ball controll" nie ma na rynku w 2012 roku w Anglii przed sezonem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...