Skocz do zawartości

Polska 3. Liga by Kleyo


kleyo

Następna wersja  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako redaktor wkrótce startującego serwisu FM Zone zaszczyt zaprezentować dodatek, który dla większości z nas jeszcze w zeszłym roku wydawał się abstrakcją. Jednak dzięki olbrzymiej pracy SI włożonej w najnowszą cześć Football Managera możliwe stało się stworzenie grywalnej III ligi polskiej. Nie chcieliśmy czekać z tym dodatkiem, do startu strony, bo dlaczego fani Football Managera mają cierpieć tylko przez złośliwość rzeczy martwych. Dlatego dostajecie plik już dziś.W pliku znajdziemy odwzorowane na miarę możliwości kluby 2. I 3. ligi polskiej, natomiast nie ruszałem nic w klubach Ekstraklasy i 1. Ligi, ponieważ uważam, że researcherzy zrobili to bardzo dobrze, a ja nie mam wiedzy aby teraz samemu cokolwiek tam zmieniać. W grze znajdują się również wszystkie klub z 4. Ligi jednak nie są one jeszcze opracowane(jedynie faworyci każdej z grupy zostali mniej więcej opracowani). Pragnę wyjaśnić, iż słowo „opracowany” w moim słowniku na chwilę obecną oznacza taki klub, który ma ustawiony stadion, miasto, reputację oraz barwy klubowe.Plik należy wypakować do katalogu „Moje Dokumenty/Sports Interactive/ Football Manager 2010/ editor data”, a następnie po rozpoczęciu nowej gry zaznaczyć pole „Zmień” w wyświetlonym okienku. Później wystarczy tylko wybrać nazwę mojego dodatku i wybrać interesujące nas ligi(czyli w domyśle 3. Ligę Chciałbym również gorąco zachęcić wszystkich fanów piłki nożnej i Football Managera do współpracy przy kolejnych wersjach tego pliku, ponieważ wierzę że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie odwzorować nawet polską A-klasę. Szczegóły współpracy jak i dalsze informacje podam gdy przetestuję kilka rozwiązań, bo mam parę ciekawych pomysłów.Jeszcze na zakończenie odnośnie spraw formalnych. Dodatek ten jest mojego autorstwa i nie zezwalam bez mojej zgody publikować go gdziekolwiek, jak i edytować a następnie udostępniać publicznie. Jeśli ktoś chce proszę o kontakt ze mną.

Linki:

Speedyshare

Odsiebie

Odnośnik do komentarza

Ja mam kolejne pytanka...czy

1. po 1 sezonie zespoły z 1,2 ligi spadają do odpowiednich grup 2 i 3 ligi

2. po 2 sezonach zespoły, które awansowały z 3 do 2 i z 2 do 1 jeśli spadają z tych lig to do właściwych grup

3. po 2 sezonach zespoły, które w pierwszym sezonie spadły z 3 ligi powracają do niej do tej samej grupy, z której spadły

 

Ile rund wstępnych w PP dołożyliście?

Odnośnik do komentarza

Nie da się zrobić, żeby spadki działały idealnie, bo co zrobić w sytuacji gdy np. z 1 ligi spadną cztery drużyny ze wschodu. Natomiast, po moich kilkunastu testach i poprawkach liczba drużyn w złej grupie jest niska i zazwyczaj jest to grupa pobliska, czyli np. drużyna z wschodu woj. dolnośląskiego gra w grupie opolsko-śląskiej. Chcę tutaj zaznaczyć także, że takie sytuacje występują także w realnym systemie ligowym, co prawda nie na tych poziomach, ale na niższych niejednokrotnie zdarza się, iż drużyna gra w innej grupie niż wynika z jej przynależności administracyjnej(np. Strażak Pielgrzymowice). W kolejnych sezonach awanse i spadki działają podobnie.

 

Puchar Polski ma łącznie 12 rund, z czego 2. Liga zaczyna od rundy 5, 1. Liga od rundy 7, a Ekstraklasa od rundy 8.

Odnośnik do komentarza

Niby normalnie jak w rzeczywistości, tylko że nie zawsze spada równa ilość drużyn z każdej grupy przez co np. gdy z 1. Ligi spadną 4 drużyny ze wschodu to gra wszystkie te 4 wrzuca do 2. Ligi wschodniej, ale żeby wyrównać ilość zespołów przenosi GKS Jastrzębie(bo jak wiadomo gra on z pewnych powodów nie w tej grupie gdzie powinien) i jeszcze jakiś zespół do 2. Ligi zachodniej żeby w obu grupach było po 18 drużyn. Na szczęście nie wrzuci tam dajmy na to Wigier Suwałki czy Polonii Przemyśl, a raczej jakieś zespoły z województwa łódzkiego, ewentualnie małopolskiego.

Odnośnik do komentarza

Dobrze by było jak byś zrobił do tego Grafike

 

Mówisz masz.

 

Logosy dla 2. Ligi

Logosy dla 3. Ligi ukażą się już po starcie strony.

 

Kolejne wersje planujemy wydawać niezwłocznie :P Tak na poważnie to szukam osób chętnych do współpracy przy opracowywaniu składów oraz klubów z niższych lig. Szczegóły współpracy wyjaśnię prawdopodobnie jutro, bo muszę pomyśleć. Mniej więcej będzie to wyglądało tak, że osoby które się zgłoszą, po ściągnięciu mojej bazy będą opracowywać np. kilka klubów, następnie każdy prześle mi te pliki, ja to sprytnie połączę i viola. Także liczę na jakieś zainteresowanie pod tym względem graczy, bo teraz to od was zależy kiedy będziecie mieli kolejne ligi i kolejne pełne składy. Jeśli wszystko poszło by dobrze, to realne jest wydanie pełnych składów 3. Ligi do 2 tygodni, ale zobaczymy jak pójdzie, bo na razie nikt do współpracy się nie zgłosił.

Odnośnik do komentarza

Do dyskusji temat, ja sam myślałem na kierowaniu się ilością rozegranych spotkań w tym i ewentualnie poprzednim sezonie. Takie dane są na 90minut i po ustaleniu widełek dla poszczególnych zespołów(podzielić na kandydatów do awansu, górnej połowy tabeli, dolnej i do spadku). Do tego PA chyba jednak w większości losowe, ale nie ze cała drużyna -6 tylko zróżnicowane, a starszym zawodnikom stałe PA.

 

Mirrorye, bo na speedyshare też jest jakiś limit.

Rapidshare

Hotfile

Megaupload

Edytowane przez kleyo
Odnośnik do komentarza

Fajne to mirrorcerator.

 

Dla III Ligi chyba jeszcze wszystkie kluby mają dane z tego co pamiętam, niżej będzie problem, ale to melodia przyszłości.

 

Większość drużyn do tegorocznego eFeMa z II ligi wschodniej i zachodniej zostało opracowanych przez swoich researcherów. Wiem bo sam robiłem Start Otwock. Wiem też od Krzyśka, że drużyny z III ligi miały przejść lifting.

 

Co do niższych szczebli w Polsce służę pomocą jeżeli chodzi o ligi warszawskie, jestem szefem redakcji sportowej lokalnej gazety w Otwocku, a w okolicy jest ok. 20 klubów grających od II ligi do B-klasy. W każdej kolejce jestem na 3-4 meczach. Jak coś czekam na kontakt.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...