Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin tematu:

 

1) Udzielamy tylko konstruktywnych odpowiedzi wnoszących coś do tematu.

2) Posty w stylu "twoja taktyka jest super", "przetestuj moją taktykę" będą natychmiast usuwane.

3) Dyskusje w stylu "podaj link do swojej taktyki", "zamieść ją na serwerze X" również będą usuwane, prosimy takie rzeczy załatwiać na PW, a ewentualne linki z taktyką wklejać do działu.

4) Słabo opisane taktyki, nie poparte wiarygodnymi wynikami będą usuwane.

5) Prośby o podanie zawodników/taktyki do konkretnego zespołu będą usuwane.

 

Nieprzestrzeganie któregoś z powyższych punktów będzie odpowiednio nagradzane, szczególnie radzimy zwracać uwagę na punkt 1.

Odnośnik do komentarza

witam zapoczątkuje ten temat pytaniem. Jak rozumiecie te polecenia z ławki? Oczywiście wiem jak działają i co oznaczają w realnym świecie ale jak mają się do silnika meczowego FM2010 ico zmieniają w ustawieniach?

Chodzi mi o:

1) graj piłką - patrzyłem jakie suwaczki się zmieniają i ku mojemu zdziwieniu nie zmienia się opcja przetrzymywanie piłki - hmm dziwne...

2) podanie na obieg - które z suczczków są odpowiedzialne za to zagranie tu też nie zauważyłem jakiś zmian w taktyce...

 

Drugi problem taktyczny.

Jak ustawicie w kreatorze taktyk grę skrzydłami lub środkiem? Zawsze mam trzy strzałki pokazujące kierunek podań. Czy da się takie podania ustawić bez wymuszenia w poleceniach zaawansowanych lub bez użycia poleceń z ławki które działają z opóźnieniem i jak wymuszę jakieś zagranie w zaawansowanych to zawodnicy stosują się do tego niezależnie od zmiany poleceń z ławki. Chcę np zacząć mecz grą skrzydłami nie ruszając ustawień zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza

asystent co jakiś czas mówi , że zawodnicy maja problem z motywacją przeciw słabym zespołom.W UEFA wygrywam z Romą Benfica itd a w lidze dostaje baty np ostatnio od Podbeskidzia(beniaminek).Jest na to jakaś taktyczna zmiana?? może agresywny odbiór ?? albo wpuścić graczy paru rezerwowych aby "gryźli trawę"?

Odnośnik do komentarza

Przegrana z Podbeskidziem była tylko jednorazową wpadką, czy w lidze rzeczywiście stoisz słabo?

Na pewno powinieneś zmieniać ustawienia taktyczne między ligą, a pucharami. Na pewno w lidze zrezygnuj z kontrataku, a graj bardziej ofensywnie, raczej krótkimi podaniami. Ciężko coś powiedzieć, bo opisałeś sytuacji dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Przegrana z Podbeskidziem była tylko jednorazową wpadką, czy w lidze rzeczywiście stoisz słabo?

Na pewno powinieneś zmieniać ustawienia taktyczne między ligą, a pucharami. Na pewno w lidze zrezygnuj z kontrataku, a graj bardziej ofensywnie, raczej krótkimi podaniami. Ciężko coś powiedzieć, bo opisałeś sytuacji dokładnie.

 

Generalnie to jakoś mega słabo nie jest.Mam obecnie 3 sezon.W 1 i 2 byłem na drugim miejscu a teraz w 3 jestem znowu drugi na półmetku.

Gram Lechem. Na półmetku mam bilans 9-5-3.32-16 w bramkach. Gram w ustawieniu

Kasprzik

 

DL ( Atouba lub Gancarczyk) DC DC ( Bosy i Arboleda) DR( Ninkovic)

 

MC MC ( Landzaat i Bandrowski) (indywidualnie środkowy pomocnik obrona a drugi wsparcie )

 

AML ( Wilk lub Nastja Ceh) (ind. skrzydłowy atak) AMC (Stilic) (ind. Klasyczna 10 AMR (Peszko) (ind. skrzydłowy atak

 

SC (Lewnadowski lub Nowak Dawid)(w ust.indywid.jako środkowy napastnik atak)

 

z ustawień drużyny to mam standartowe.Jedynie co to mam żeby grać agresywnie i cały czas stosować pressing.

Gram takim ustawieniem bo wyniki mam lepsze niz na klasycznym 4 4 2 . Ponadto chciałem wykorzystać Stilica i Peszke którzy w takiej taktyce jak wyżej grają mega dobrze.

W europie taka taktyka sprawdza się mega dobrze 3 razy wyszedłem z grupy pucharu Uefa i przeszedłem nawet następna runde 2 razy, natomiast w lidze za dużo tych remisów ze słabiakami

 

zmienię tą strategie na ofensywną i podania krótkie zobacze może faktycznie pomoże.Najchętniej bym grał dwoma napastnikami ale coś nie mogę wtedy trafić w strategię

Odnośnik do komentarza

obrona...

 

tez macie tak ze niby wasza obrona jest a tak jakby jej wogle nie bylo.... ?

moi obroncy to pozwalaja rywalą na wszystko... niby graja ostro ale to wyglada jakby uciekali od przeciwnikow , dzieki czemu rywal ma mnostwo dobrych sytuacji, wogle w tym Fmie nie rozumiem gry obroncow ... jakies rady by srodkowi obroncy normalnie walczyli z napastnikami?

Odnośnik do komentarza

Pomógł by mi ktoś z opracowaniem taktyki ? Jestem zielony w tych sprawach... :/

 

-Moj zespoł gra o zwycięstwo w lidze ,przydała by sie taktyka ofensywna

-Mam wysokiego napastnika dobrze skaczacego i głowkującego ,2 pozostałych również niezłych więc szkoda było by ich zmarnować (bardziej techniczni)

-Swietnego Ofens.Pomocnika lewego ,z dobrym dryblingiem i dosrodkowaniami

-Dobrego srodkowego pomocnika ,dobra pracowistośc ,wspołpraca i podania

-Dobry ofencywny pomocnik środkowy ,błyskotliwy

-2 solidnych środkowych obrońców

Pozostali : przecietni boczni obr, przyzwoity śr pomoc, def pom, lewy at.pom ,napastnik, atakujacy srodkowy lub prawy pomocnik.

 

Pomoże ktoś ? :)

Odnośnik do komentarza
obrona...

 

tez macie tak ze niby wasza obrona jest a tak jakby jej wogle nie bylo.... ?

 

Mam dokładnie taki sam problem :| Gram Aston Villą - na razie sparringi - w środku obrony Davies i Dunne czyli conajmniej przyzwoici gracze, a dają się robić w bambuko jakimś patałachom z FC Dundee. Ogólnie sprawiają wrażenie jakby odpuszczali niektóre dośrodkowania czy prostopadłe piłki.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo. Chyba. W każdym meczu asystent mówi mi, że jesteśmy rozczarowująco słabi w odbiorze piłki, co zresztą sam zauważyłem. Przeciwnik bez problemu przedostaje się pod pole karne, a z moimi kopaczami, nie tylko defensorami, robi co chce. Próbowałem agresywnego odbioru, częstszej grze przy przeciwniku, wysunięcia/cofnięcia obrony, ale nic to nie pomogło. Macie może jakieś rady?

A, jakby coś, gram Lechem.

Odnośnik do komentarza

a gracie z patchem 10.1 ? Czy z samą podstawową grą? Ja niczego w sumie nie zaówazyłem takiego. Moi środkowi obrońcy dobrze grają chociaż są bardzo przeciętni :P gram Podbeskidziem Bielsko Biała (1 liga polska) i po 15 kolejkach mam 1 miejsce w tabeli. Oczywiście były wpadki np. Tur Turek w pucharze polski ograł mnie 3:0 :)... ale ogólnie dobrze się gra. Gram na patchu

 

Proponuje ustawić indywidualne polecenia dla obronców tak żeby byli nie do przejscia ;)

Odnośnik do komentarza

tez mam problemy z obrona gram Kolejorzem no nie powiem ze idzie zle ale nie do konca tak jakbym chcial bo potrafie wygrac 2-0 z legia u siebie jak i przegrac 1-4 z cracovia u siebie :D denerwuje mnie wlasnie ta obrona a gram tak

 

GK Kasprzik(na poczatku sezonu gral Szamotulski)

 

DR Kikut(boczny,wsparcie) DC Arboleda i Bosacki (obrona) DL Gancarczyk (boczny,wsparcie)

 

MR Peszko(skrzydlowy,atak) MC Injac (środ.pomocnik,wsparcie) MC Kavianpour (cof.rozgrywajacy,wsparcie) ML Krivets(skrzydłowy,atak)

 

CF Smolarek albo Lewy (cof.napastnik) CF Rengifo (środ.napastnik)

 

 

i co z ta obrona zazwyczaj gram kotrole krotkie podania intensywny presing agresywny odbior i gram strefa a na 17 meczy mam 33 gole strzelone i 23 stracone ;] moze wyniki nie sa az takie slabe bo po 11 kolejkach jestem 1 w lidze ale to raczej przez to ze liga jest rowna ;]

Odnośnik do komentarza

Mam problem odnośnie Taktyki dla Realu Madryt, jestem zielony w sprawach taktyki i mimo ze ustawiłem by obrońcy nie puszczali piłek za plecy to i tak trace bramki!

 

Mój Skład:

----------------------Casillas----------------------

------S.Ramos--Ferdinand--Pepe--P.Evra------

---------------------X.Alonso---------------------

----C.Ronaldo------Kaka----------L.Messi-----

-------------------Raul---Rooney----------------

 

Obrońcy (Środkowi) których mam:

Ferdinand, Pepe, Raul Albiol, Metzelder, E.Garay

Mam jeszcze Arbeloe, Drenthe, Marcelo(ale to skrzydła)

Jeszcze Gago jako DPŚ

Gutiego mam jeszcze, Benzeme,David Villa, Mata,Raul Garcia i David Silva dojdą na koniec sezonu :P

 

Wracając do tematu: Prosze o taktyke która Jest:Ofensywna, Dobra w obronie(Nie puszcza bramek,(w szczególności "głupich") i przez którą zdobywa się duuużo bramek

 

Edit:

Tu jest screen taktyki: http://img28.imageshack.u...karmawiktor.png

Odnośnik do komentarza

Również gram Lechem, po 5 meczach komplet punktów. Zdobyłem 15 goli i straciłem tylko 4. Co do obrony to Kikut-Bosacki-Arboleda-Garncarczyk, i mam problem tylko z szybkimi napastnikami i piłkami za plecy. Co zrobić żeby temu zapobiec? Gram ofensywnie i obrona jest wysunięte, i czy jak cofnę nie będzie zbyt dużej luki pomiędzy obroną, a pomocą? Moja taktyka to 4-3-3, i tylko CM ma role pomocnik odbierający piłkę. (reszta wsparcie, tylko środkowy napastnik atak).

Odnośnik do komentarza

Również gram Lechem, po 5 meczach komplet punktów. Zdobyłem 15 goli i straciłem tylko 4. Co do obrony to Kikut-Bosacki-Arboleda-Garncarczyk, i mam problem tylko z szybkimi napastnikami i piłkami za plecy. Co zrobić żeby temu zapobiec? Gram ofensywnie i obrona jest wysunięte, i czy jak cofnę nie będzie zbyt dużej luki pomiędzy obroną, a pomocą? Moja taktyka to 4-3-3, i tylko CM ma role pomocnik odbierający piłkę. (reszta wsparcie, tylko środkowy napastnik atak).

 

z lepszymi przeciwnikami cofnij linie obrony, ale nie za duzo, a pomocnikow zostaw tam gdzie sa tylko zmien im atrybuty tj. to co klikasz PPM i ustaw im tam pomocnik defensywny wsparcie albo obrona i zadnej luki zbyt duzej nie powinno byc. Graj bardziej defensywnie, długie piłki, zagrania na dobieg, i kontry. Powinno zadziałac

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...