Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

A i ja się pochwalę podbojami w CK2. Zacząłem małym plemieniem Svealand (Svitjod) na Płw. Skandynawskim w roku 769 z małą osadą w Upplandii. Nie zajęło wiele czasu podporządkowanie sobie pomniejszych plemion Wikingów i nie stanowiło to większego problemu. Wszak młot Thora był ze mną. Rzecz jasna, mój wzrok sięgnął później ku Wielkiej Brytanii, gdzie wielkie łupy czekały na dzielnych wojów i wpadały co rusz w ich wielkie łapska. Woje się wycwaniły i zamiast złota zapragnęli przestrzeni życiowej co poskutkowało skolonizowaniu wschodnich ziem Anglii (która jeszcze nie istnieje, bo królowie są zbyt głupi i nie mogą osiągnąć porozumienia lejąc się nawzajem w kółko). Jarl zażądał posłuszeństwa i korony i zgadnijcie co? Został Królem Svitjod, więc mamy już Królestwo. Mało było Wikingom i zreformowali wiarę (teraz w ofierze na Blotach składają nie 9 ofiar tylko 90), po czym przeszli na system feudalny (drabinkę kariery wymyślili), bo dzikusami już być nie chcieli. I tak sobie teraz pływają od morza do morza łupiąc co się da i kombinując jak tu Cesarstwo ogarnąć ;) Tu zapis ostatniego odcinka:

 

https://www.youtube.com/watch?v=8pH73OLPBHc

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Mozesz sie nie obawiać, bo w CK2 nie ma kolejek, to rts ;)
A na serio to oczywiście, ze sie da, duża cześć opowieści o naszych dynastiach w tym temacie poswstala na podstawce. Po prostu nie będziesz miał wielu opcji, jak granie od VIII wieku, granie muzułmanami, mniejsza mapa, mniej zamieszania z polityka dworską itd itp, ale to nadal świetna i pełnoprawna gra.

Odnośnik do komentarza

a który dlc odpowiada za wcześniejsze rozpoczęcie rozgrywki?

Charlamagne - start w 769 + wicekrólestwa + kronika

The Old Gods - start w 867 + reformacja pogan + trochę flavoru

Rajas of India - mapa Indii i gra w tamtym regionie

Sword of Islam - gra wyznawcami islamu

The Republic - Republiki

Horse Lords - nowe mechaniki dla plemion stepowych

Chyba wszystkie ważniejsze DLC wymieniłem jeśli chodzi o dodanie czegoś nowego

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Zainspirowaliście mnie do kolejnego sejwa :) Tym razem Czechy w Ironmanie (czyli pewnie porzucę za jakiś czas :/ ).

 

Książę Niezamysł wystartował w 769 roku od budowy marketu w Pradze, miał bowiem ambicje zrobienia tu finansowego eldorado.

Oczywiście nie bardzo mu to wychodzi.

Pieniążki tak łatwo wypływają ze skarbca. Najpierw na wojnę. Przemyślidzi ponieśli jej płomień plemionom łużyckim rządzonym przez księcia Miłoducha. Nie szli sami: dzięki małżeństwie z księżną kijowską Dobrawą, Niezamysł mógł liczyć również na jej roty. Siły Serbów zgniecione zostały do września 770 roku i nad Kopanicą powiewa już sztandar z przemyślidzką orlicą. Potem przyszła... kolejna wojna. Z bratankiem, który zbuntował się po odkryciu przeze mnie jego spisku. Bratanek siedzi w celi, a Niezamysł ma ciągle 30 dukatów...

Wykreowanie Królestwa Czech kosztuje 180.

Odnośnik do komentarza

Ja po raz kolejny startuję Warcisławem ze Sieradza.

 

Na razie mam żonę. Nie wiem, w jaki sposób ma zostać np. marszałkiem u Księcia Kujaw.

 

Zobaczymy, jak pójdzie dalej. Najważniejszy jest dziedzic. Pewnie będę grał do jego śmierci. Może jego syn wżeni się w jakieś hrabstwo obok.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu postanowiłem zobaczyć jak to jest być wasalem i zacząłem w Bizancjum. Theo Buracjusz (tak wiem, niezbyt twórczo go nazwałem) miał problemy z potencją i spłodził syna dopiero w wieku 30 lat i to po wcześniejszym zabiciu małżonki i hajtnięciu się ponownie. Theo miał zadatki na szpiega i w tej roli zasiadł w radzie mimo bycia dość słabym wasalem. Długo rozwijał swe prowincje, aż w końcu rada przepchnęła ustawę pozwalającą wasalom zaczynać wojny zagraniczne. Theo momentalnie ruszył w stronę Węgier zdobywając w przeciągu 5 lat dwie prowincje.

Niestety Theo zmarł tragicznie zamordowany przez zazdrosnego wasala, sąsiadującego naturalnie z jego włościami. Na szczęście stało się to, gdy miał 47 lat. Władcą włości został Marian Buracjusz, który postanowił najpierw zaręczyć swoją 10 lat młodszą siostrę Aldonę z innym wasalem. Niestety Marian nie miał co liczyć na miejsce w radzie, ale nawet nie wiem kiedy zniesiono zakaz wewnętrznych walk między wasalami. Marian w przeciwieństwie do ojca był świetnym wojownikiem i był płodny. Ledwie pół roku po wybraniu sobie małżonki, ta już zaszła w ciążę. Jak się miało okazać spłodził swego dziedzica - Janusza. Później machnął jeszcze dwóch synów. Marian wraz z dwoma innymi sojusznikami ruszył na mordercę swego ojca i mimo wielkich strat zdołał odnieść zwycięstwo poszerzając tereny, jakimi zarządzali Buracjusze.

Marian żył krótko, gdyż zmarł w wieku 29 w wojnie z pogańskimi Czechami. Niestety Janusz miał dopiero 12 lat, a więc jeszcze władzę sprawowała wdowa. I była niezłym zarządcą, ale Janusz wyrastał na powolnego nieudacznika. Gdy przejął władzę szybko zaczął tracić wpływy. Nie radził sobie z władaniem 5 prowincjami, więc aż 3 oddał braciom. Po zaledwie 3 latach obaj wypięli się na Janusza i odebrali mu najbogatszą część terenów, jaką władali Buracjusze. Janusz postanowił udać się do zakonu, ale historię Buracjuszy tworzą teraz Juliusz i August.

 

Słowem wkurzyłem się i porzuciłem grę ;)

Odnośnik do komentarza

Fajny opis.

 

Ja oglądam @vrc, najfajniejsze jest, że się nie zorientował, że teścia swego przyszłego uwięził w 6 czy 5 odcinku ;)

 

Ja się uczę gry wasalem. Nawet nie wiem, jak zdobyć przychylność Seniora, żeby dał synekurę.

@z0nk

 

ja bym nie porzucił sejwa. Braci następcy tronu bym pozostawił w stanie bezżennym albo wydał za syfilistyczkę.

Odnośnik do komentarza

Zainspirowaliście mnie do kolejnego sejwa :) Tym razem Czechy w Ironmanie (czyli pewnie porzucę za jakiś czas :/ ).

 

Książę Niezamysł wystartował w 769 roku od budowy marketu w Pradze, miał bowiem ambicje zrobienia tu finansowego eldorado.

Oczywiście nie bardzo mu to wychodzi.

Pieniążki tak łatwo wypływają ze skarbca. Najpierw na wojnę. Przemyślidzi ponieśli jej płomień plemionom łużyckim rządzonym przez księcia Miłoducha. Nie szli sami: dzięki małżeństwie z księżną kijowską Dobrawą, Niezamysł mógł liczyć również na jej roty. Siły Serbów zgniecione zostały do września 770 roku i nad Kopanicą powiewa już sztandar z przemyślidzką orlicą. Potem przyszła... kolejna wojna. Z bratankiem, który zbuntował się po odkryciu przeze mnie jego spisku. Bratanek siedzi w celi, a Niezamysł ma ciągle 30 dukatów...

Wykreowanie Królestwa Czech kosztuje 180.

 

Pal i grab Franków i Bawarów, to jedyny dobry sposób na zarabianie na początku gry

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...