Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Przydaloby sie jeszcze troszke dopracowac kwestie zaufania kibicow oraz zarzadu, moze w sprawie kibicow widac pozytywna poprawe, kibice nawet po porazce, gdy zespol jest wysoko i spisuje sie dobrze nie wiesza psow na pilkarzach, natomiast zarzad moglby oceniac rozgrywki takze pod katem rywala (szczegolnie jesli mowimy o pucharach), bo mozna trafic rownie dobrze na Legie czy Mechanika Bobolice (bez obrazy dla tego klubu ;P) i wtedy jest to wyrazna roznica, dlatego zarzad powinien weryfikowac swoje oczekiwania. To samo tyczy sie przejecia zespolu w trakcie sezonu, niby mowia, ze nie beda Cie oceniac za gre w XXX lidze i XXX pucharach, jednak po kilkunastu meczach to robia, gdy gramy Arsenalem, ktory np. zajmuje miejsce 20 i wychodzimy z nim w trakcie tych meczow na 15 nadal bedziemy pod wielka presja.

 

Wieksza elastycznosc jesli chodzi o ustawianie pilkarzy bylaby mile widziana (patrz Pro Evolution Soccer z malymi zmianami). Oczywiscie sa indywidualne polecenia, ktore moim zdaniem dzialaja o wiele lepiej niz w wersjach poprzednich (z malymi wyjatkami, np. bramkarz wybija pilke do przodu bez wzgledu na polecenia), ale dowolne rozstawienie pilkarzy byloby ciekawym rozwiazaniem dajace jeszcze wieksze pole manewru dla pasjonatow taktycznych.

 

Poprawki silnika meczowego sa niezbedne do osiagniecia pelni szczescia moim zdaniem ;P obecny silnik ma zbyt wiele bugow, mimo wyeliminowania starych zagwozdek pojawily sie nowe.

 

Jak wymysle cos wiecej to napewno sie wypowiem ;D

Odnośnik do komentarza

No z tym zarządem to tak miej więcej chyba jest. Przegrałem szybko w Pucharze Ligi z Tottenhamem. Było napisane w zaufaniu, że zarząd jest niezadowolony, że tak szybko odpadłem z tych rozgrywek, no ale niżej dopisali jednak coś w stylu "jesteśmy jednak w stanie zrozumieć porażkę z rywalem jakim był Tottenham" (nie pamiętam dokładnie jak to leciało, w poprzednim sezonie tak miałem, no ale coś w ten deseń ;))

Odnośnik do komentarza
No z tym zarządem to tak miej więcej chyba jest. Przegrałem szybko w Pucharze Ligi z Tottenhamem. Było napisane w zaufaniu, że zarząd jest niezadowolony, że tak szybko odpadłem z tych rozgrywek, no ale niżej dopisali jednak coś w stylu "jesteśmy jednak w stanie zrozumieć porażkę z rywalem jakim był Tottenham" (nie pamiętam dokładnie jak to leciało, w poprzednim sezonie tak miałem, no ale coś w ten deseń ;))

 

No masz racje, mniej wiecej jest cos takiego ;P

 

Natomiast mi przyszedl do glowy pomysl, z prowadzeniem zespolow narodowych, moznaby funkcje oddzielic i dac szanse prowadzenia mlodziezowych reprezentacji, nie tylko pierwszej. (tj. jestes trenerem kadry U19, ale nie jestes w tym czasie selekcjonerem pierwszej kadry)

Odnośnik do komentarza
Natomiast mi przyszedl do glowy pomysl, z prowadzeniem zespolow narodowych, moznaby funkcje oddzielic i dac szanse prowadzenia mlodziezowych reprezentacji, nie tylko pierwszej. (tj. jestes trenerem kadry U19, ale nie jestes w tym czasie selekcjonerem pierwszej kadry)

To jest już dawno możliwe :>

 

Nie wydaje mi sie, zebym mogl objac reprezentacje Polski do lat 19 czy 21 ;P przed chwila probowalem i nie da sie... przynajmniej bez zadnych zgrzytow... przejalem co prawda kadre U19, ale Benhakker w zwiazku z tym stracil prace w pierwszej kadrze...

 

Nastepna ciekawa rzecza bylyby staze w mocniejszych ligach, np. 2 tygodniowy staz w Tottenhamie, gdzie moznaby nabrac doswiadczenia, podniesc umiejetnosci czy zyskac troche reputacji w danym kraju (oczywiscie zapraszani byliby wyrozniajacy sie menadzerowie, czy cos takiego ;P)

Odnośnik do komentarza

Ale mi jeszcze nigdy nie zdarzyło się otrzymać propozycji prowadzenia kadry U-19 lub U-21. I na koniec taki mały czit. Aby poprowadzić kadrę U-xx tworzymy nowego menedżera, wchodzimy w Państwa i klikamy na np. Polska, a następnie wchodzimy w U-21 lub U-19 i wybieramy opcję podejmij pracę :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie zobaczył w FM coś w stylu 'kariery'.

Pokrótce - tworzymy profil menadżera, gra losowo wybiera kilka zespołów z najniższych lig i właśnie z nich dostajemy oferty pracy z drużyną rezerw albo U-18. Zaczynamy totalnie od zera. W razie dobrych wyników dostajemy szanse prowadzenia pierwszego zespołu, ewentualnie w innym klubie i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Ja bym chętnie zobaczył w FM coś w stylu 'kariery'.

Pokrótce - tworzymy profil menadżera, gra losowo wybiera kilka zespołów z najniższych lig i właśnie z nich dostajemy oferty pracy z drużyną rezerw albo U-18. Zaczynamy totalnie od zera. W razie dobrych wyników dostajemy szanse prowadzenia pierwszego zespołu, ewentualnie w innym klubie i tak dalej...

 

To mi sie podoba, zdecydowanie jestem za wprowadzeniem takiej opcji

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Na wstępie powiem ze jestem nowym uzytkownikiem forum i tak własciwie zalozyłem sobie kono aby podpytac o jedna rzecz ale znajac siebie pewnie tutaj jeszcze zawitam nie raz zeby sobie o FM porozmawiac :)

 

No chyba dzis sie nie obejdzie bez zyczen Świątecznym a wiec Wesołych, spedzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia życze wszystkim FManiakom :)

 

A teraz przejdzmy do meritum.

Mianowicie w prawdziwym footbollu jest tak ze im lepszym klub, im bogatsza liga to np za wygranie tejze ligi jest wiecej pieniedzy (za prawa telewizyjne chociazby) wiecej kasy ma sie za prawa tv w pucharach europejskich jesli jest sie z lepszej ligi (np Hiszpanskiej) niz słabej np polskiej). W FM jest to odwzorowane ale jeden fakt jest przegapiony. Grajac w Polska lige z tego co wiem nawet jak ich wprowadze na 1 miejsce w rankingu wspolczynnikow, nawet jesli bede miał klub o renomie kontynentalnej to z tych transmisji z LM i za wygranie libi sa marne grosze rzucone mojemu klubowi :( Strasznie mnie to drazni bo to niemalze uniemozliwia fakt szybkiego jesli nie w ogole rozwoju klubu. Wiadomo kasa jest w tej grze najwazniejsza, bez kasy nie zagraja u nas gwiazy a chyba kazdy by chciał widziec polski klub w którym graja najlepsi pilkarze swiata. Mam nadzieje ze sie jasno wyraziłem i mnie kazdy rozumie, chodzi o to ze liga niezaleznie od rozwoju tj awanse w rankingu kontynentalnym (klubu jak i awans polski w rankingu), polepszenia reputacji klubu nie dostaja wiecej kasy za prawa tv, za wygranie ligi to juz w ogole, ciagle chyba te 2,3 mln, niewazne czy w lidze graja dobrzy pilkarzem czy kluby maja reputacje kontynentalnom, czy Polska ma 3 miejsce w rankingu wspolczynnikow (jesli ktos nie wie to to jest to miejsce w ktrym znajduje sie najwieksza trojka Europy Anglia, Hiszpania, Włochy, miałem tak w FM08 ze Poslka była na 3 miejscu a tu nadal za lige sypali groszem :( )

Z tego co ja zaobserwowałem to taki awans (dostanie wiecej kasy jesli jest klub, liga atrakcyjniejsza) w FM nie ma miejsca, a mysle ze to by była bardzo przydatna opcja. Pozwoliłoby to bardziej uatrakcyjnic gre i chyba zrobic ja bardziej realistyczna bo skoro Polska wspina sie na miejsca obecnej Anglii czy Hiszpanii to i chyba w realu jesli by tak sie stało to mielibysmy w klubach i gwiazdy i duza kase :)

Ogolnie smuci mnie to ze ciezko jest zdobyc reputacje kontynentalną klubu, czy nawet wprowadzic klub do najbardziej znanych klubow w Europie. Wchodze w ta tabele i widze tam Wolfsburgi, Steuy i inne srednie kluby a ja po 3 sezonach gry gdzie awansowałem 2 razy do LM, raz w PUEFA doszedłem do 2 rundy po fazie grupowej i dopiero odpadłem nie moge Wisły wprowadzic nawet na ta liste najlepszych klubow Europy. Mysle ze w rzeczywistosci jesli by tak Wisła grała jak ja ja poprowadziłem (nie sa to imponujace wyniki no ale sa dosc dobre) to by juz w tej tabeli była, utwierdza mnie w tym przekonaniu to ze np na tej liscie widze FC (chyba FC) Cluj, zespol który raptem w realu raz wszedł do LM i nic wielkiego nei pokazał, ja o tym zepsole wczensiej w realu nie slyszałem a juz sie znalazl w tej tabeli. Ja jak psiałem juz 2 razy byłem w fazie grupowej LM i nic ;/ Szkoda

 

Kurde sorki ze tak dlugo ale ja tak zawsze :D

Ogolnie jesli ktos wiec to chcualbym otrzymac odpowiedzi na takie pytania:

-moze wiecie co trzeba zrobic zeby awansowac na ta liste najlepszych klubow Europy i zdobyc reputacje kontynentalnom. Ja wiem, trzeba dobrze grac ale moze ktos bardziej szczegolowo wie :P np awansowac do fazy pucharowej LM, albo 5 razy z rzedu byc w fazie gr LM.

-czy jest mozliwe ze po kilkudziesieciu sezonach wszystko sie w swiecie FM powywraca i np w polskiej lidze beda grały gwiazdy a w angielskiej kopacze :P

Kiedys pewien gracz podal save-y do gry która zasymulował o okolo 100 lat i tam niestety wszystko było to samo ;/ z tym ze polskie kluby miały wieksze budzety i chciały do nich przychodzic wschodzace gwiazdy, ale wschodzace a nie juz takie które troche poswieciły :P:D

Ja chce widziec polskie kluby i reprezentacje na piedestale a nie zrobic z nas co najwyzej srednia lige :( A chyba bez zwiekszenia przychodow kasy to nic sie nie zmieni bo za kase w FM ma sie wszytsko, i stadion i place i transfery i szkołki :( Poza tym gracz zasymulował 100 lat do przodu (zaczał jako bezrobotny i wział urlop na czas nieokreslony i gra sie przetoczyła przez 2 dni o 100 lat nie ze to gral normalnie -i dopiero po tych 100 latach wschodzace gwiazdy chciały grac w POlsce) a przeciez ja nie jestem wstanie rozegrac 100 sezonow i nawet dopiero wtedy bym mogł srediakow kupowac :(

 

-a moze ktos miał tak ze awansowal w tym swiatku i kasy dostawal wiecej za prawa do tv i za lige? Bo z moich obserwacji wynika ze to jednak nierealne

-i ostatnia sprawa czy jesli moj pomysł byłby godny realizacji to jakos mozna taki pomysł podunac tworcom gry zeby w nastepnej serii/seriach taka mozliwosc awansu ligi istniała?

 

Jeszcze raz przepraszam za tak długi post, mam nadzieje ze to co napisałem to w dobrym dizale umiesciłem i mi posta nie usuniecie :P ale jako moj pierwszy post w zyciu na temat FM musiałem sie komus wyplakac z tego co przezywam od FM 2005 kiedy to pierwsy raz zagrałem w ta najlepsza gre na swiecie!

Odnośnik do komentarza

widze ze nikomu sie nie chce czytac to postaram sie krócej wyjasnic :D

 

Czy drazni Was to ze pomimo tego iz klub ma reputacje kontynentalna, polska liga jest w rankingu wspolczynnikow na 3 miejscu (jak sie startuje jest na 20 któryms...) nadal za wygranie ligi i prawa do transmisji LM dostaje sie tak samo małe pieniadza jakby klub miał reputacje krajowa a polska liga nadal była na 20 któryms miejscu w rankingu wspolczynnikow?

Jak dla mnie to to jest nierealne ze klub awansuje, cała polska piłka awansuje a kasa nadal taka jak teraz :( -mowie tutaj o polskiej ekstraklasie bo w inne ligi nie gram a jak juz gram to Barce prowadze badz lepsze kluby. A przeciez bez kasy w tej grze wiele nie mozemy osiagnac :(

 

Jeszcze jedno pytanie. Wie ktos jakie wymagania trzeba spelnic zeby klub osiagnał reputacje kontynentalna badz chociaz znalazl sie na liscie najpopularniejszych klubow europejskich? Moze sa jakies szczegolne wymagania ktore ktos zna? Np iles razy awansowac do LM czy cos. Jak sie załaczy ta liste najwiekszych klubow europejskich jest tam Cluj... ten klub 1 raz awansowal do LM i juz jest na liscie... ja Wisła Kraków awansowałem 2 razy i nadal lipa :(

 

Jesli nie nzacie odpowiedzi na pytania to chociaz wypowiedzcie sie co Wy o tym sadzicie, czy tez Wam to utudnia gre i gra wydaje sie mniej realna bo pomimo skoku polskiej piłki na arenie europejskiej nadal nie dostajemy duzo kasy .

Odnośnik do komentarza

Ten temat ma służyć dyskusji i ewentualnym propozycjom ulepszenia/ poprawienia go, nie jest od zadawania pytań. Jeśli chodzi o rankingi pucharowe klubów to punkty przecież liczone są za 5 sezonów wstecz, więc nie dziw się, że polskie kluby nie awansują w rankingach. To tyle offtopu

 

Co tyczy się udoskonaleń FM-a chciałbym przedstawić kilka moich przemyśleń, które są realne do zrealizowania:

 

- Istnieje w piłce nożnej takie porzekadło, że "poszkodowany nie powinien wykonywać rzutu karnego", FM nie daje nam możliwości ustawienia opcji, że jeśli piłkarz X jest faulowany to "jedenastkę" wykonuje piłkarz Y. Dlaczego nie powinien poszkodowany wykonywać rzutu karnego? Oczywiste, że może nie być w stanie ze względu na stan fizyczny czy psychiczny, ale także dlatego, że faulowany zdobywa asystę przy strzelonym rzucie karnym i dlatego ta opcja mogłaby się bardzo przydać, a SI chyba? nie miałoby dużego kłopotu z dodaniem tej opcji do gry.

 

- Brakuje mi rozbudowania umiejętności piłkarza o istotny element (nie wiem dlaczego jest pomijany?!?) jakim jest przyjęcie piłki, które w dużej mierze decyduje o powodzeniu akcji i ogólnej mobilności piłkarzy.

 

- Jest potrzeba, by bardziej realnie (inteligentniej) gra zestawiała umiejętności fizyczne piłkarzy newgen'ów, bądź tych bez ustawionych atrybutów przez reasercher'ów, bo np. drażni widok piłkarza ciężkiego i wysokiego dysponującego dobrym poziomem zwinności itp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...