Skocz do zawartości

Finanse, finanse ...


mario84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Witam.

 

1. Tak przeczytalem ten caly temat i piszecie o klubie filarnym. Gram Juventusem i po sprawdzeniu finansow okazalo sie ze mam co miesiac jakies 2M e straty wiec chcialem sobie taki klub filarny zrobic. Wchodze tam a sie okazuje ze mam 10 takich klubow ale wszystko na zasadzie pierwokupu juniorow, jakies mecze towarzyskie itd. Poprosilem o nowy klub i moglem wybrac miedzy innymi LEEDS UTD i tak tez zrobilem, ale nigdzie nie mialem opcji sprzedazy pamiatek lub korzysci finansowych o ktorych pisaliscie. Musze placic 154k euro rocznie i znowu mam pierwokup, wyporzyczanie pilkarzy itd z LEEDS UTD. Jak zrobic taki klub filarny zeby na nim zarobic jak mowiliscie?

 

2. Moj stadion ma 25 000 miejsc, tragedia, nie chca rozbudowac bo nie ma funduszy, jak temu zaradzic??

 

3. Zaczalem juz robic czystki w Juve II bo mam tam mase pilkarzy bezuzytecznych a place im wyplate co miesiac, pozbywam sie tez a raczej probuje sie pozbyc lepszych zawodnikow z "rezerwy" dla rezerwy ale nikt ich nie chce. Za darmo zawodnika wartego 7M nie chcialbym oddawac. Mozna temu zaradzic?

 

4. Dodatkowo mam pytanie ile jestem w stanie dostac za prawa do transmisji oraz 3-5 miejsce w Serie A ??

Odnośnik do komentarza

1. Jak dorobisz się odpowiedniej reputacji managera i zaufania zarządu będziesz mógł wybrać na jakiej zasadzie będzie obowiązywać współpraca z klubem filialnym.

 

2. To chyba oczywiste, że musisz doprowadzić do sytuacji gdzie sytuacja finansowa klubu będzie bardzo dobra. Taka inwestycja kosztuje.

 

3. Wystawiaj na listę transferową, proponuj klubom, daj takiemu delikwentowi zagrać w pierwszym składzie, może szybciej znajdzie się chętny do kupna.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
zgodze sie co do kosmicznych cen.

 

ja gram Ajax'em i myslalem, ze jak zarzad sprzedal Huntelaar'a za 30mln funtow to sie ostro wzbogacilem.

(...)

Ja pierwszy sezon skonczylem na 2. miejscu w HEK i dostalem budzet na nastepny sezon w wysokosci 25 mln funtow. W drugim sezonie zdobylem mistrza Holandii + wygralem puchar euro i jaki dostalem budzet na trzeci sezon? 10 mln funtow - smiech na sali. Pomijam fakt, ze awansowalem w notowaniach UEFA na 12. miejsce w rankingu.

Akurat gram Ajaxem i moge sie do tego odniesc. Jestem w przewie miedzy 13 a 14 sezonem (rok 2020). Przez te 13 sezonow zauwazylem podobne zjawisko jak u Ciebie. Ja sprzedalem Huntelaara za 18mln funtow (coz, byl w promocji, bo byl kolo 30stki :] ) i tez mi to nie wplynelo naa zmiane budzetu. ciagle mialem budzet w granicach... 30-40 mln funtow. Dopiero gdy podczas jednego okienka transferowegio sprzedalem chyba 5 pilkarzy lacznie za okolo 55mln funtow to budzet mi podskoczyl w granice 80mln. Ogolnie zauwazylem, ze jesli nie sprzedaje zawodnikow to nie mam co liczyc na jakies wielkie zyski w perspektywie calego sezonu mimo, ze frekwencje mam na poziomie 99% pojemnosci stadionu (niestety ArenaA nie moze byc rozbudowana :/ ), regularnie gram w LM a budze placowy wykorzystuje jedynie w polowie (na poziomie 500-600k funtow tygodniowo). Wiec jesli nie decyduje sie na wyprzedaz to na duzy budzet nie mam co liczyc. I tez w rankingu UEFA szlajam sie w okolicach miejsc 9-12 a wydatki na nowych pilkarzy stanowia moze 15% ogolnych wydatkow w ciagu sezonu (prowadze polityke transferowa oparta za sciaganiu zawodnikow za darmo lub zawodnikow bardzo mlodych i utalentowanych za ktorych place grosze).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja mam natomiast pewien problem. Nie czytałem czy zostało to poruszone wcześniej więc piszę tutaj. Problem jest takowy: zacząłem grać Lechią Gdańsk, i w połowie sezonu postanowiłem zaprosić do siebie zagraniczne kluby na sparingi, aby na 15 tys. stadionie zarobić ok 100tys. zł, przy niskiej kwocie zapłaty sparingpartnerowi. I teraz zaczynają się schody: po rozpoczęciu drugiej połowy sezonu, stan konta zamiast się powiększyć, zmniejszył się drastycznie, z 35 tys. zł do -750 tys. W czym problem skoro powinienem jeszcze zarobić na tych meczach?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Voakee i to jest właśnie jeden z wielu przykładów argumentujących fakt, że FM 2009 to gówno.

 

Ja mam inne pytanko - sam nigdy nie powiększam budżetów klubowych i nie gram na czymś takim, ale czasem przychodzi mój kuzynek i zawsze prosi bym dał w jakimś tam klubie max funduszy ;) Młody jest, dobrze się zapowiada, a musi przecież od czegoś zacząć :) Tak więc co wpisać w Balance i Transfer Budget abym miał do dyspozycji maksymalną ilość gotówki (biliony itd)?

Odnośnik do komentarza
  • 7 lat później...

Modyfikacja włochy z polską ligą

 

WKS Wieluń (4liga)

Budżet na płacę : 220 k zł :)

Finanse na start : astronomiczne 3mln zl pod kreską :D
Finanse na 2 kolejki przed końcem sezonu : aktualnie -2,36mln zł :)
Głownie dzięki temu że zarząd 2 razy dał kasę na redukcję długów oraz moje nagrody z pucharu regionalnego : przed finałem z nagród 100 k zł

Współpraca z BOT nawiązana : 20 k zł rocznie mi płacą
Wypożyczenia : około 14 zawodników którym nic nie płacę :)

sprowadziłem 3 zawodników z wolnego z czego jeden jest cienki :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...