Skocz do zawartości

Trening


bufu

Rekomendowane odpowiedzi

za ustawianie sie AFAIK nie odpowiada trening defensywny a taktyczny - tak wyczytalem w jakims poradniku Vaughana, dlatego tez nie zauwazylem spadku tego atrybutu, a chyba nawet zdarzalo sie, ze on rosnal :) co do opanowania i przewidywania to rowniez nie zauwazylem zasadniczych zmian wartosci tych atrybutow przy tym treningu

 

co do trenowania stalych fragmentow - o ile sie orientuje to trening ten odpowiada tylko za ofensywne cechy tychze - wplywa na zmiane takich atrybutow jak Corners, Free Kicks, Penalty Taking - kwesta zachowan defensywnych przy stalych fragmentach lezy chyba w treningu defensywnym i taktycznym

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Hipotetyczna sytuacja - mam nastolatka z PA 200. Wszystkie parametry ma < 10. Jaka jest szansa, ze przy dobrych trenerach i bazie treningowej, wyrosnie z niego drugi Messi? Czy kazda grupa parametrow (tachniczne, psychiczne, fizyczne) ma jakies "widełki" w ktorych moze tylko rosnac, a trening wpływa tylko na szybkosc wzrostu atrybutow w okolice maximum?

 

A oto dowód

http://img223.imageshack.us/img223/4440/cmf.jpg

;)

Odnośnik do komentarza

Logicznym wydaje się być, że im lepsza baza treningowa, tym większe szanse na gigantyczny rozwój tego gracza. Teraz pytanie jaką masz bazę (dobra?) i ile lat ma mieć ów nastolatek. Wprowadzanie takiego grajka na ostatnie minuty meczów, a może nawet na całe mecze pucharowe daje dużo, ponadto trzeba non stop utrzymywać go w rytmie meczowym. Szansa jest spora, o ile nie istnieją sztuczne ograniczenia wielkości rozwoju ze względu na wielkość bazy treningowej. Sam chętnie bym poznał jaki jest wpływ bazy na trening :>. Dużo może zależeć od szczęścia, gdyż różni gracze rozwijają się z różną szybkością. Ważne jest też żeby trzymać go zadowolonego z treningu i z wysokimi morale, to będzie zasuwał na treningach aż miło :).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A kto mi powie, jak zastosowac indywidualny trening dla danego pilkarza? Nie moge do tego dojsc, potrzebuje czasami znienic trening indywidualnemu pilkarzowi, a nie moge, jedynie da sie zmienic danej grupie np. obroncom, ale pojedynczo nie wiem jak... :( prosze o pomoc! Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Z moich obserwacji wynika, że sam reżim to dopiero trzeci, pod względem siły oddziaływania, czynnik wpływający na wzrost atrybutów. Zdecydowałem się przez 1 sezon dać całą drużynę na treningi ogólne i nie czułem żadnej różnicy, statystyki tym, którym powinny - rosły. Najważniejsza jest infrastruktura, następnie trenerzy, a dopiero potem sam reżim. Zauważyłem też, co w sumie oczywiste, że im szybciej młodziak dostaję w miarę regularną szansę na grę w 1 zespole, tym prędzej osiąga swoje PA, ląduje w reprezentacji. Warto wypożyczać, kiedy zainteresowany klub ma odpowiednią bazę treningową i będzie grał chłopak regularnie w 1 zespole, inaczej lepiej zostawić go w 1 drużynie, ostatecznie w naszych rezerwach kiedy naprawdę nie ma dla niego miejsca w 1 teamie. Po prawie 20 sezonach gram niemalże samymi wychowankami (biorę pod uwagę też młodziaków, których sprowadziłem w wieku nastu-lat i wyszkoliłem już na swoim podwórku), w tym w 1 drużynie kilku z nich pochodzi w pełni z mojej akademii (tzn, że zostali wygenerowani w moim klubie). To pozwala mi zaoszczędzić kupę kasy na transferach. Tak zaczęło się jednak dziać dopiero po dobrych 6/7 sezonach, gdzie moja baza osiągnęła maximum i mogłem sobie pozwolić na najlepszych trenerów. Jeszcze nie rozgryzłem jaki wpływ ma przydzielenie mentora. Niektórym młodziakom przydzielałem, innym nie, a tak samo przebijali się do 1 zespołu. Jeśli chodzi o reżimy, to w dużym stopniu kierowałem się tekstem JACK'a z AT, jednak mam troszkę inny podział grup, mianowicie: bramkarze, gracze środka pola (OŚ, DP, PŚ, OPŚ), skrzydłowi (OL/P, PP/L, OPP/L), napastnicy (wiadomo), rezerwy (wszyscy, którzy nie przebijają się do 1 teamu, młodziaki też), a potem ogólnie dla wszystkich z pola na kontraktach juniorskich jeden trening i jeden juniorski dla bramkarzy. (Młodzi z dużym potencjałem, kiedy mają profesjonalne kontrakty od razu lądują w 1 drużynie i trenują w odpowiednich im grupach, tzn, gdy mam np. 17 letniego OL ze świeżo podpisanym prof. kontraktem, który ma dobre noty od razu ląduje na głębokiej wodzie i trenuje tak jak wszyscy skrzydłowi z 1 drużyny. Nie zanotowałem zwiększonej ilości kontuzji, czy czegoś w tym rodzaju.) Jeśli chodzi o amatorów i półzawodowców, dziele tylko na bramkarzy i graczy z pola. Tych drugich pakuję do jednego wora, aplikując im, o ile można to tak nazwać, trening ogólnorozwojowy, wszystkiego po trochu (link - to jest trening dla rezerw na prof. kontraktach od JACKa. Dla amator/pół zaw. trzeba odpowiednio zmniejszyć intensywność) ; P.

 

Aktualnie gram Leeds United, ale ten system sprawdził mi się także w innych zespołach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Bu!

 

Gram w 8.0.2 Leicesterem w angielskiej lidze drugiej od góry (Coca-Cola Championship), mam bodaj doskonałe obiekty treningowe, ale nie dam głowy. Ale złe nie są. Tak czy siak, używam treningu Tug'a, trochę zwiększonego, i niestety moi chłopcy sobie nie radzą. Startują do meczy zmęczeni, tzn. 90-95%, niektórzy nawet 85%. Przeciwnicy zwykle mają 5-10% lepszą kondycję. Z czego to wynika? Może to wynikać z nieco podupadłego serią spotkań bez zwycięstw morale? W sumie zawsze tak było, że moi byli bardziej zmęczeni, ale ostatnio bardziej się tym zainteresowałem szukając przyczyny słabej gry chłopców. To był pierwszy sezon, przed którym nic nie kombinowałem, grałem bodaj co tydzień sparingi. Po tym sezonie bardziej chłopców będę męczył, ale chciałbym jeszcze odzyskać formę, to może będzie szansa na awans się pojawi. Zwiększyć im trening, czy odpuścić właśnie? Może pozostawić takie samo obciążenie a siłę i aerobik podwyższyć? W tej chwili jest luty, następne okienko w lipcu pierwszego, więc wnioskuję, że wtedy koniec sezonu będzie :P

 

Bujcie się.

Odnośnik do komentarza

Ty ich po prostu zarzynasz i się dziwisz, że są przemęczeni :ke:

Co ma morale do słabej kondychy? Zmniejsz intensywność treningu i stosuj rotację. Zapewne nie masz w klubie samych robotów z pracowitością powyżej 16, więc nawet obciążenie defaultowe w TUG-u jest zbyt intensywne, szczególnie, że masz napięty kalendarz.

Myśleć, myśleć!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...