Skocz do zawartości

Hokej na lodzie


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykanie zajebiście grali, bardzo mi się podoba ich hokej :] Szybki, zdecydowany, przemyślany. Mieli mnóstwo pecha, że nie ograli Kanadyjczyków, a raczej mieli fatalnie dysponowanych bramkarzy i kilka chwil dekoncentracji. Na plus na pewno mają dopracowane na maksa gry w przewadze i z nimi po prostu nie warto faulować skoro mają skuteczność w okolicach 40% wykorzystywania PP. Do tego sami Amerykanie grali bardzo czysto i nie dali się prowokować kanadyjskim osiłkom (Sharp czy bodaj Burns walący Amerykanina łokciem po twarzy w pierwszej tercji :lol:)

Żeby jednak więcej zdziałać na turnieju, muszą grać lepiej w obronie. No i muszą kopnąć obydwu GK w pupę, bo ani Thomas (był moment, że miał 3 gole w 7 strzałach) ani Anderson (przy decydującym golu Kanady się IMO nie popisał i w ogóle grał bardzo niepewnie) to nie są bramkarze ekipy grającej o medale. Ale fajnie, że Jankesi wreszcie mają ciekawy zespół na MŚ i może zamieszają jak na IO'2002 :]

 

W związku z kontuzją podstawowego GK Rosji, zaraz po odpadnięciu Sharks z PO do reprezentacji zgłosił się Nabokow i to on będzie stał w "klatce" ekipy Sbornej.

Odnośnik do komentarza
Na tle dotychczasowych spotkań, ten mecz na pewno zasługiwał na miano świetnego.

 

A, sorry - nie zrozumialem Cie. Myslalem ze mowisz o grze Kanadyjczykow. Mecz rzeczywiscie bardzo dobry i zgadzam sie z tym, ze porownac mozna go tylko do meczu Czechy-Rosja.

 

Tak na marginesie - Slowacy cos cieniuja na turnieju :| Wczoraj 2:5 z Niemcami....

Odnośnik do komentarza
Wczoraj 2:5 z Niemcami....

2:4, o ile mnie pamięć nie myli. A że cieniują, to fakt. Szkoda, bo obok Kanadyjczyków to właśnie im zawsze kibicowałem...

 

Rozbroiła mnie, o czym zapomniałem napisać wcześniej, kara dla Heatleya (w czasie jej trwania Jankesi strzelili czwartą bramkę i wyrównali stan meczu) - zderzył się mocniej z rywalem, a sędzia wyrzucił Kanadyjczyka za nadmierną ostrość w grze. Rotfl, turl i lol w jednym.

Odnośnik do komentarza
To już prędzej mógł w końcówce dostać Kanadyjczyk, który niby przypadkowo rzucił kapitana Amerykanów na bandę :-k

Daj pokój, to jest hokej, a nie łyżwiarstwo figurowe :>

 

BTW - Tobie wcześniej chodziło o ten atak, który zakończył się zejściem z lodu Jamesa Wisniewskiego? Bo wówczas to obrońca USA zarobił w twarz kijem przypadkowo - ba, cegiełkę do całego zajścia dołożył jego partner z drużyny, który wpadł na Sharpa (?) i ten obracając się zahaczył kijem Wisniewskiego.

Odnośnik do komentarza
BTW - Tobie wcześniej chodziło o ten atak, który zakończył się zejściem z lodu Jamesa Wisniewskiego? Bo wówczas to obrońca USA zarobił w twarz kijem przypadkowo - ba, cegiełkę do całego zajścia dołożył jego partner z drużyny, który wpadł na Sharpa (?) i ten obracając się zahaczył kijem Wisniewskiego.

 

Nie, w pierwszej tercji, była taka akcja, że Amerykanin oddał strzał, Ward zamroził krążek, a jankes se przejechał blisko niego; jadący za Amerykańcem Burns (?) "profilaktycznie" pchnął go, potem walnął z łokcia w głowę (tak zaczepkowo), a gdy się zrównali, to go tak "przyjacielsko" miział łokciem po facjacie, a Amerykanin nic. Kanadzian dostał karę za grę łokciem :lol: To było chyba pierwsze wykluczenie w meczu.

 

Daj pokój, to jest hokej, a nie łyżwiarstwo figurowe

Of kors, ale jak już wyklucza za takie bzdury jak zderzenia, to prędzej należało się za to ewidentne rzucenie na bandę (choć Amerykanin akurat kontuzji dostał "bo mu się noga wygięła w dziwną stronę" a nie że walnął czerepem w bandę)

Odnośnik do komentarza
No i Slowacy odpadli :doh!: Norwegia wygrala wczoraj z Niemcami 3:2 i byli mistrzowie swiata zagraja tylko o utrzymanie w elicie :|

Nie wierzyłem, ale jednak... Zagrali piach z Niemcami, a i z Finami tylko momentami prezentowali przyzwoity poziom. Bondra nie potrafił zebrać wielu znanych słowackich graczy (odmówili mu m.in. Marian Hossa, Zdeno Chara, Marian Gaborik, Michal Handzus) - trudno było więc oczekiwać cudów, ale brak awansu do II rundy to spora sensacja in minus.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie - trzeba oddac, ze Szwajcarzy maja silna lige a z NHL maja tylko bramkarzy i jednego obronce. Zreszta - w ostatnich latach Szwajcarzy grali z roku na rok coraz lepiej, odpadajac zazwyczaj w cwierc-finalach, wiec ich postawa na tych mistrzostwach nie jest jakas mega niespodzianka.

Odnośnik do komentarza

Mega niespodzianką nie, ale na pewno zaskoczeniem i to sporym. Mają silną ligę, przyzwoitych hokeistów, ale wydaje się, że wciąż o klasę słabszych od Skandynawów czy naszych braci Słowian z południa oraz wschodu ;]

 

BTW - Michu zarzucił Kanadyjczykom, że w spotkaniu z Amerykanami trochę zbójowali na lodzie. W takim razie jak nazwać to, co Szwedzi robili w trzeciej tercji* meczu z Helwetami? Hokej z elementami band(yt)yzmu? ;]

 

*zwanej też w piątkowy poranek "kwartą" :lol:

Odnośnik do komentarza

Niestety tego meczu nie oglądałem, gdyż PS raczył nas wówczas Pucharem Francji :/

 

Wczoraj w meczu Kanada- Norwegia dłuuuugo pachniało niespodzianką, bo gospodarze przez pawie 57 minut męczyli się ze słaniającymi się ze zmęczenia Norwegami. Dopiero fantastyczna akcja Nasha w końcówce spotkania pozwoliła Kanadyjczykom na odniesienie wymęczonego (ale zasłużonego) zwycięstwa 2-1. Na uwagę zasługuje niebywała gra norweskiego bramkarza, który wybronił 50 strzałów i długo był niemal gwarantem, że Wikingowie uszczkną faworytom punkt.

Odnośnik do komentarza
BTW - Michu zarzucił Kanadyjczykom, że w spotkaniu z Amerykanami trochę zbójowali na lodzie.

 

Wczoraj tez sie nie popisali w meczu z Norwegami :> Szkoda, ze Skandynaowowie nie zdobyli nawet punktu. Czesi ladnie opjechali Szwajcarow, chociaz do 2 tercji tercji (ktora dalem jeszcze rade zobaczyc) mecz byl bardzo wyrownany.

Odnośnik do komentarza

Ja do Kanadyjczyków uprzedzony? Przecież to mój zawsze-faworyt, zaraz po tym jak odpadają Amerykanie :]

Ja lubię tylko USA, Kanadę i Słowację, może Finów troszkę, reszta jestem anty :P

 

I ja nie wiem gdzie zarzucam Kanadyjczykom ostrość :-k Nawet nie napisałem, że wczoraj dwa razy próbowali wybić zęby Norwegom i w sumie z jakieś 3 minuty powinni grac 3 na 5, ale sędzia nie chciał dać drugiej kary 2+2 w przeciągu jednej minuty :P

Odnośnik do komentarza
Nawet nie napisałem, że wczoraj dwa razy próbowali wybić zęby Norwegom i w sumie z jakieś 3 minuty powinni grac 3 na 5, ale sędzia nie chciał dać drugiej kary 2+2 w przeciągu jednej minuty :P

 

W sumie nie tyle nie chcieli dac, co nie zauwazyli. Na poczatku wygladalo, jakby Norweg dostal krazkiem w twarz, dopiero powtorki pokazaly ze dostal kije od Kanadyjczyka.

 

 

Ja tez nie jestem anty. W sumie zawsze ich lubilem a w meczu z USA nawet mi sie podobalo, ze troche ostrzej atakowali przeciwniow ;) Ale to co zobaczylem w meczu z Norwegia, juz mi sie nie podobalo. Nie dosc ze sie strasznie z nimi meczyli, to jeszcze kilka razy frustracja przybierala u nich chamska forme :|

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...